Jaký doplněk stravy při kojení v těhotenství?

71
21.12.20 09:50

Jaký doplněk stravy při kojení v těhotenství?

Zdravím a prosím o radu. Jsem v 9 tt a jednou denně kojím 16 měsíčního syna. Gynekoložka mi doporučila užívat nějaké vitamíny a stopové prvky, aby mě oba úplně nevysáli. Přiznávám, že teď v zimě mi konzumace přírodních vitamínů moc nejde. Beru zatím zvlášť céčko, listovku a magnezium a občas rutin, ale to s výjimkou listovky beru celoročně i bez těhotenství. Už teď cítím, že mi něco chybí. Nejsem moc fanoušek predrazenych těhotenských preparátů, kde není nic navíc, ale nechám si poradit. Co byste doporučily, co vám vyhovovalo v podobné situaci? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ta.Se
21.12.20 10:00

Ahoj, já používám Laktavit multivitaminy a minerály pro kojící. Podle mě za málo peněz hodně muziky. Jsem spokojená. Taky nemám chuť v zimě na ovoce.

• Citovat
  • Nahlásit
1273
21.12.20 11:21

Tak určitě je důležité, jaké ty doplňky bereš. Céčko v raw kvalitě (např acerola nebo baobab) - klasická umělá kys. askorbová tělu nic moc nedá. Listovku ve formě folic acid (zase tu umělou, co se běžně prodává, tělo neumí dokonale zpracovat). Magnezium - tam jsou ideální formou např. koupele v espomské soli, Mg olej (oboje se vstřebává přes kůži), nebo orálně hořčík ve formě Magnesium malate.
Pak bych se snažila doplnit železo - ale tam určitě ne přes doplňky stravy (nebo pouze, pokud by ti zjistili jeho aktuální nedostatek), ale přes stravu - červené maso, melasa, kešu, čočka…
Vápník - ideálním zdrojem je mák
zinek - dýňová semínka, para ořechy
možná ještě vit B - tam zařadit lahůdkové droždí - tebi (bomba věc, co jde sypat do salátů, polévek, není to klasické droždí!)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2770
21.12.20 11:54

@kate08 Uzivam Gravital. Koukni na slozeni, treba by ti taky vyhovoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
23.12.20 06:36

Já mám koupený Femibion 3, slyšela jsem na něj samé dobré reference, tak uvidím.
Snad bude vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat