Jaký druh antikoncepce je nejlepší?

Anonymní
8.6.21 20:34

Jaký druh antikoncepce je nejlepší?

Krásný dobrý večer,
je mi 20, a používám pilulky (antikoncepci používám už nějaký ten čas, tudíž vidím, jak mě ovlivňuje). Ovšem mou otázkou je, jak na vás působí tělísko či injekce (ty mi ovšem nedoporučil, byť jsem nad nimi silně uvažovala) anebo náplast? Druhů antikoncepce pro ženy je spousty, a zajímalo by mě, co nejvíce vyhovuje vám. Samozřejmě já se na všem domlouvám se svým gynekologem na základě mého zdraví, ale celkově by mě zajímaly vaše pozitiva a negativa jednotlivých způsobů antikoncepce :) Děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1857
8.6.21 20:43

Pro mě by byly z těch vyjmenovaných nejschůdnější náplasti a tělísko. Ale jinak kondomy a evt. jistota neplodných dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25632
8.6.21 20:47

Symptotermální metoda a kondom. HA brát zatím nemůžu, tělísko nechci. Až dokojim půjdu asi na sterilizaci. Ale to ti samozřejmě ve tvém případě neradim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32194
8.6.21 20:51

Skoro rok už mám pesar a spokojená jsem hodně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
8.6.21 21:03

Injekce největší peklo, co jsem zažila. Od té doby nepoužívám nic.. Občas kondom.. Nejjednodušší je asi telisko

Příspěvek upraven 08.06.21 v 21:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
8.6.21 21:05

Kondom. Po porodu bych šla do tělíska po kterém není menstruace. Bez této výhody bych do sebe umělé hormony necpala. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1255
8.6.21 21:22

Mně přišel vždy zajímavý vaginální kroužek, zkušenost ale nemám. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
8.6.21 21:25

Mi nejvíc vyhovovala náplast Evra. Ale po nějakých 7r. se začala odlepovat. Takže jsem loni musela řešit novou antikoncepci. Tělísko nechci. Kolegyně mají po něm problémy. Takže to odmítám. Bojím se toho.
Injekce jsem měla a to byla opravdu nejhorší varianta.
Mám kroužek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
8.6.21 21:30

Kondom a spermicidy. Ale taky záleží na četnosti styku. Pokud to je přeženu 3× denně tak bych volila asi něco jinyho. Jestli tak 3× do týdne tak stačí kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4710
8.6.21 21:58

Jestli jsi ještě nerodila, tak se tělísko nedoporučuje. Náplasti a injekce jsou,,dryjáky,, o tom vypovídá i cena. Jestli jsi zdravá, zůstala bych na nízkohormonálních pilulích. Po dětech Mirenu. Dle kamarádky gyn, nic lepšího, než horm. tělísko zatím nevymysleli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.6.21 22:55

Kondom. Až se naučím symptotermální metodu, bude stačit kondom jen v plodném období. Jakákoliv hormonálka je svinstvo, měla jsem s ní horší nálady, žena nemá přirozený cyklus, ani nehormonální tělísko se mi nezamlouvá - co kdyby žena otěhotněla, to se bude plod vyvíjet s tělískem? Pesar jsem jednu dobu používala, ale moc mu nevěřím, Pharmatex může zase dělat záněty, i když já s ním problém neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
9.6.21 07:38

Za mě je top hormonální tělísko. Mám druhé a ba podzim ho budu měnit za další. Sice patřím k té malé skupině žen, které mají menstruaci i s ním, ale pořád ta pozitiva výrazně převažují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
10.6.21 19:31

Já mám vaginální kroužek, ale mám ho krátce. Zatím jsem spokojená - vůbec o něm nevím, příteli nezavazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat