Reklama

Jaký druh pracovního poměru zvolit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:10
Jaký druh pracovního poměru zvolit?

Teoreticky bych od září měla mít čas jít do práce na 20 h týdně. Tedy všední dny dopo, cca od 9 do 13-14 h. A teď přemýšlím, je lepší jít na částečný úvazek nebo na brigádu tzn na dohodu? Mám tři děti v péči a jedno má ztp/p, vím, že tam jsou nějaké daňové úlevy, je to jen u úvazku nebo i u dohody? Děkuju všem za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ijen
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 29.07.18 09:16

Ja bych zvolila zkraceny uvazek. Dohody maji limity v poctu odpracovanych hodin a ve vydelane castce a nevim z ktere, ( to odpovi nekdo znaly problematiky) ale neplati se z ni socialni pojisteni.

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:18

@Ijen na dítě mám příspěvek na péči takového stupně, že mám sociální i zdravotní hrazené státem..tudíž o pojištění mi nejde…

Katche
Kecalka 463 příspěvků 29.07.18 09:20

daňové úlevy jsou u všech, pokud dosáhneš aspoň minima, resp. v ročním zúčtování 68 tisíc úhrnně.
Na dohodu se vyplatí vydělat do 10K měsíčně, maximálně 300 hodin ročně. Což by Ti do Vánoc vyšlo. Není tam dovolená (což u poměru je).
Pokud jsi evidovaná jako osoba pečující, tak máš nějaké omezení na práci na úvazek, ale nikoliv na dohodu.
ZP a do důchodu Ti jde z té péče.

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:20

Jako na mě nečeká žádnej zázrak, hodlám makat někde na kase, nejspíš v kaufáči, docela platěj..mám sice nějaký vzdělání ale děti bejvaj nemocný semtam a nemůžu dělat někde, kde se to beze mě sesype…

Katche
Kecalka 463 příspěvků 29.07.18 09:24

doporučuju DPP., ale zrovna Kaufland na to moc není, tam si prej zakládaj na klasickým úvazku. JO, má to výhody - máš i neschopenku a tak. Ale nevím, jak ti budou vycházet vstříc se směnami a tak.

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:25

@Katche no, právě..vím že se bez problémů dá domluvit v albertu velkým, ale platěj strašně. Tam jsem mluvila s manažerkou jenže 65 kč na hodinu hrubýho je vražda.

Ijen
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 29.07.18 09:28

@Tarjei jo jasne , tak pak zalezi jestli se vejdes do te castky za mesic a poctu odpracovanych hodin a jestli je ti jedno, ze na dohode neni narok na dovolenou. Zase se z ni da rychleji odstoupit.

frame
Kecalka 364 příspěvků 29.07.18 09:30

@Tarjei Zvolila bych asi castecny uvazek, ale zase s brigadou muzes seknout ze dne na den, kdyby se neco stalo a potrebovala by jsi, ale to i na uvazku jde nejak vyresit. Do albertu bych dobrovolne teda nesla, v kauflandu jsem delala brigadu na kase a v pohode.

kačka39
Kecalka 153 příspěvků 29.07.18 09:34

@Tarjei Na zkrácený úvazek máš nárok na dovolenou, nemocenskou, stravenky a jiné benefity. Ale musíš odpracovat ty hodiny, které máš ve smlouvě. Na dpč/dpp nemusíš odpracovat třeba nic, když ti nedají směny. A brigádníci mají většinou míň na hodinu.

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:35

@Ijen no to bych stejně pak musela nějak vyřešit na léto, obvykle býváme doma až druhou půlku srpna, jinak jsme pryč nebo děti u exe a já taky pryč…tudíž to by u brigády asi nebyl problém, ale část.úvazek bych mohla leda tak ukončit a pak zase začít, za předpokladu spolupráce zaměstnavatele, že­e…

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:36

@Ijen max těch 80 hodin měsíčně, víc nedám…

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:40

@frame díky za info…chodíváme do kaufáče se synátorem, už nás tam znaj pokladní, přišlo mi, že je to tam docela v poho na těch kasách. Jasně, fronty, nervní lidi, ale znám to, dělala jsem tuhle práci.

vokishka
Extra třída :D 12309 příspěvků 29.07.18 09:41
@Katche píše:
doporučuju DPP., ale zrovna Kaufland na to moc není, tam si prej zakládaj na klasickým úvazku. JO, má to výhody - máš i neschopenku a tak. Ale nevím, jak ti budou vycházet vstříc se směnami a tak.

Kaufland zjistil, že když nebude mít brigádníky, nebude tam mít kdo dělal, takže už zase prý na dohody berou.

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 29.07.18 09:43

@vokishka :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama