Jaký faktor mléka na opalování používáte pro 2 leté dítě??

2257
19.6.07 13:45

Jaký faktor mléka na opalování používáte pro 2 leté dítě??

Ahoj, mám dotaz, minulý týden jsem byla koupit nový opalovací krém od Daylong s faktorem 16. Když jsem se ptala doktorky, jaký si mám koupit, doporučila mi právě tento. Říkala, že nemám kupovat vysoký faktor (Adélce byl skoro rok, když jsem ho loni kupovala), že byla na školení a že už se nemusí používat tak vysoký faktor, protože je potřeba, aby si kůže trochu na sluníčko zvykala. Jsem alergická právě na sluníčko, proto jsem se zeptala i mojí kožařky a ta mi řekla to samé. Pochopitelně pro malé mimi bych koupila 40 a mimi měla ve stínu, ale Adina lítala celé loňské léto venku, nikdy se nespálila a i se opálila. Jenže teď jsem dostala zase přednášku od lékárnice, že do tří let by se mělo mazat 40, protože děti vůbec nesmí na sluníčko nebo musím mít aspoň tričko, což si u nás nedovedu představit, za jednak by mě ukamenoval manžel a jeho rodina( což je asi moje nejmenší starost) a za jednak já vím, že nahé na zahradě jí je dobře, pořád se rachtá v bezénku a tak. Jenom se ale ptám, co používáte vy a jaký názor má vaše Mudr, protože i když vím, že asi plaším, vrtá mi to hlavou. :(
Ještě podotýkám, že nechodíme přes poledne ven, malá spí a pak jsme ještě doma, chodíme až kolem třetí-půl čtvrté. Mažu jí celou a to ráno, odpoledne jí ještě znovu namáznu ramínka, zádíčka a zadeček (pokud je na zahradě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

569
19.6.07 13:55

my máme 50+, přes poledne taky nechodíme ven.. a nižší nekoupím, protože malá je po úraze, takže mažeme i když je stín, aby neměla výrazně jinou pleť než to okolí jizvy..

teď probíhá akce
http://www.dnysluncebezrizika.cz/
tak si tam zkus nechat poradit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
19.6.07 14:20

Ahoj, já jsem Kubovi (2r.) nejdřív koupila Daylong pro děti faktor tuším 40, ale nějak mu nesedl a měl pupínky, i když jsme ho loni o dovolené používali bez problémů. Teď teda máme Niveu pro děti 50, protože malý je modrooký blonďák a sluníčko snáší hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
19.6.07 14:28

Ahoj, přesunula jsem diskusi do kosmetiky, ale říkám si, že by nebylo špatné zřídit na opalovací krémy samostnou rubriku. Co myslíte?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
19.6.07 14:48

Ahoj,
ja jsem dostala od tety z lekarny 50 nejaky znackovy, ale pak jsem cetla na intrneru, ze mimca by mela mit faktor kolem 30, ale co je hlavne dulezite, je ze ten filtr by mel byt prirodni treba mineralni a ne chemicky a to ma jen maloktery krem, nakonec jsem na internetu objedlana 30 od lavery a jsem moc spokojena a Honzik je pekne opaleny, i kdyz ven chodime jen rano a vecer a hodne ho mazu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
19.6.07 15:10

Já používám na obě děti Daylong Kids 40. Mám na Ekišce odzkoušený i MicroSun 25 (myslím že se to tak jmenuje, měla jsem ho loni). Ten je taky dobrý ale hůř se roztírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
19.6.07 16:19

urcite klidne tu 50 nebo minimalne 40 bych mazala-opali se tak jako tak to jo ,ale nespali se-samozrejme ze prcka ve stinu holt neudrzis ale tak zamerne ho neopalujes ne,takze dobry.
jio starsi generace ma obcas pocit ze jim staciLA 5 faktor a dobry-ale to ze byla vetsina vzdycky spalena to uz jaksi nerikaji-a to ze ted desne lidi chodi na vyrezavani nebezpecnych pih taky zapominaji.....proste kuze si vsechno pamatuje a pozdeji se to projevi,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
19.6.07 18:51

Ahojda :)

my se před týdnem vrátili z dovolené u moře a Vojtika jsem celou dobu mazala a mažu krémem Nivea 40. Byl tam na sluníčko často a přijel malinko opálený. Pořídila jsem i 25 Astrid, tím jsem ho teď mazala, ale vrátila jsem se opět k Nivee. I odpolední sluníčko ho spálilo. Takže si myslím, že vyšším faktorem se nic nezkazí a jak už tu bylo psané kůže si opravdu pamatuje. Já jsem tomu příkladem, jako dítko jsem byla nemazaná na sluníčku a na jaře jsem byla odstraňovat znaménka, neb se začly měnit a dr. mi řekla, že jsem přišla včas.

Papa Lois a Vojtik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
19.6.07 19:00

Ahoj,
myslím, že je úúúplně jedno, jaký faktor používáš! Jde o to, že s faktorem 16 musíš prcka po 4 hodinách znovu namazat! To číslo totiž znamená, o kolik se prodlužuje doba, po kterou může být kůže vystavena slunečnímu záření bez ochrany, aniž by se spálila, a ta doba je 15 minut, takže 15min x faktor 16 = 4 hodiny, 15min x faktor 40 = 10 hodin :wink:
Jinak my používáme Daylong Kids 40 a jsme spokojení! Namažu ráno a celý den už na to nemusím myslet :D A loni byl Kuba krásně opálenej i přes to všchno mazání, takže o tom to není :wink:
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
19.6.07 19:05

no tyhle teorie moc neplati… ono staci abys prcka otrela a podobne nebo aby se vic zpotil a okamzite se faktor stira takze ja i tu 50 obcas premaznu.ja bych malou na slunicku bez namazani 15 minut nenechala a hlavne ma kazdy jinou plet a jsou samozrejme ruzne fototypy. no ale to je muj nazor-taky jsem pracovala v lekarne a tech spalenych po nizsich faktorech jsem videla vic nez dost..... a dospeli at si delaj co uznaji za vhodne ale tech deti mi bylo fakt lito…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
19.6.07 19:47

Ahoj,

my mame Vichy 30 a holky mam bile jak steny. Pres poledne ven nechodime. Stejne v tu dobu spi. Jinak, jelikoz ja jsem alergicka na slunicko, tak nizsi faktor neplanuji ani u deti…Jistota je jistota.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
19.6.07 20:57

Ahoj, já tady v Čechách mažu 2letého syna faktorem 15, na polední slunce ven nechodíme. K moři mám faktor 40. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.07 22:09

Já mažu 2,5letého syna faktorem 25 (ale měli jsme jeden čas i 16 - schváleno pediatrem, že to v našich podmínkách stačí) a k moři máme 50 (dostala jsem ho od sousedky, kdybych kupovala, pořídila bych asi 40). Abych pravdu řekla, mazat 50 tady u nás mi připadá zbytečné…(samozřejmě pokud dítě není úplně světlounký typ, o alergiích na sluníčko ani nemluvím).

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2257
19.6.07 22:16

Holky, díky za názory, je fakt, že Adina s tou 16 má kůži, o které mě se nesnívá, za ty dvě léta se nespálila, nicméně jestli pojedeme k moři, 40 určitě koupím a namažu. Možná bude dobrý fototip po manželovi, ten se nemaže vůbec (což já tedy dost odsuzuju), znaménka nemá a je jako černoch. No, budu mazat častěji a pokud možno hlídat a snad to bude ok.
Ještě se zeptám, jestli večer mažete děti nějakým krémem po opalovaní, v letáčku k Daylongu píšou, že je vhodný i Ekcipial Hydrolotio, což používám celé léto a na zimu Lipolotio. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.6.07 23:59

totéž mi řekla dr. Loni jsme měli New Daylong 40, letos se po něm Vítek osypává a já koupila od Weledy 20, kde není ani kousek chemie, je 100% přírodní a v pohodě, sama ho v těhotenstvní užívám… Jen k moři bude mít Wichi 50.

Ĺesi-dobrý nápad:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama