Jaký je a bolí odběr chloriových klků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 01.10.14 16:25
jaky je a bolí odběr chloriových klků?

Dnes jsem byla na prvotrimestrálním screeningu. Jsem ve 12.tt. Výsledky (krev vs utz vs věk) vyšly Pozitivně na 21. Chromozom, tedy downuv syndrom a to 1:200. Jinak sijove projasneni 1,8 nosni kustka pritomna. Vek 26. 4 potraty zamnou. 1 zdrave dite narozene. Byl mi doporucen odber chloriovych klku- vlastne biopsie placenty. Doktor byl spis skeptický. Říkal že u nich se ty výsledky moc neliší a nepletou. Riziko potratu je 1× tolik vyšší než u amniocentezy. Rozhodla jsem se to podstoupit, protože bych si postižené dítě nenechala. Nemám žádnou nemoc. Genetické tedty v pořádku. Prosím bolí to? K črmu to přirovnat? Vyšlo to někomu v pořádku? Jsem bezradná.

Reakce:
Janinac
Echt Kelišová 7920 příspěvků 01.10.14 16:35

Mam ho za sebou 4×, je to takovy neprijemny tlak. Mela jsem pokazdy pocit, jak kdyz mam dostat menstruaci.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 01.10.14 16:43

A nebylo by první lepší zkusit třeba Prenascan nebo jiné vyšetření z krve, tam zrovna u toho 21. chromozomu je vysoká přesnost (99,9 %). Může se dělat již od 10. týdne.

Lonynka
Závislačka 3966 příspěvků 01.10.14 16:58

Mám to taky za sebou. Měla jsem riziko Downa 1:4, takže nebylo o čem přemýšlet. Odběr byl jen nepříjemný, opravdu se není čeho bát, nebolí to, jen tlačí. Mě tedy doktor na genetice řekl, že riziko potratu je o polovinu menší, než u plodovky :think: Hodně štěstí a ať je miminko zdravé :kytka:

LaManka
Kecalka 315 příspěvků 01.10.14 18:01

@bambooska Taky jsem měla riziko na Downa 1:200. Nás posílali na amniocentézu, prý odběr těch klků by byl v našem případě spíše potratem.
Ale my za žádnou cenu nechtěli invazivní vyšetření, tak jsme šli do pražského Gennetu na Prenascan (cena 14tis, výsledky za 3 týdny). Jak psala Adelka951 výše, zrovna na Downa je u něj skoro 100% přesnost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >