Jaký je adekvátní počet dárků k narozeninám pro dítě?

Anonymní
11.6.13 05:26

Jaký je adekvátní počet dárků k narozeninám pro dítě?

Jaký je adekvátní počet dárků k narozeninám pro 3,4 + leté dítě? Já dárky nakupuju v průběhu roku, máme víc dětí, nenarušuje to tolik rozpočet:). Ale už jich mám přes patnáct a přijde mi to hodně a to ještě není koupený hlavní dárek. Nechci aby si na to dítě zvyklo, nehledě na to, že ostatním dětem a rodičům na oslavě by to mohlo být nepříjemné, že moje dítě jich má tolik a jejich dítě ne (třeba z důvodu finanční situace.) Jedná se o dárky většinou né drahé (200-500). No ale zajímá mě kolik dárků dáváte vy? Přemýšlím, že nějaké schovám na Vánoce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
287
11.6.13 05:40

No to schovej, dcera právě bude také brzy slavit třetí narozeniny a já teda zastávám názor, že čím jich má méňě tím si jich bude víc vážit.
S legem si třeba hrála dřív třeba celé dopoledne a nyní když ji přibyl celý rodinný dům, tak už si skoro nestaví..
Takže já mám asi tři dárky, od dědy dostane kolo, od táty helmu a pak ještě další dárky od babičky a prababičky..
Raději ji vezmu někam na výlet a upeču dort, ať si ty narozeniny hezky užijeme.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
11.6.13 05:47

Taky bych schovala na Vánoce, samozřejmě je to na vašem uvážení, ale viděla jsem to letos o vánocích u dcery 5let…dostala kopu dárků, všechny ty o které si nakreslila Ježíškovi a lítala od jednoho k druhýmu a nakonec si je vlastně ani neprohlídla…u nás dávám já dva jeden vetší jeden menší, plus tatínek a zbytek rodiny, uděláme si hezkej rodinej den plus oslava se zbytkem rodiny s velkym dortem, balonkama a lampionama a užíváme si to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Callendula
11.6.13 06:01

Pravidlo dle psychologu je tolik kolik je diteti let plus 1 ma byt maximum darku. Jinak z toho poctu nic nema a pouze to roztpyluje. Je to mysleno pro 0 az predkoslaky.
My davame - mame uz skolaky - bez ohledu na vek tak 2 - 3, max. 4 darky, at uz Vanoce nebo narozeniny. Osvedcilo se nam to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.13 06:05

@keti Lego u nás běží na plné obrátky, je to ta nejlepší investice co se týče hraček, teda aspoň u nás. Máme jak duplo, tak i creator ( s tím jsme začali letos) a ke každé příležitosti jim nějakou krabici lega šoupnu. I když je fakt, že nejvíc kupujju ty základní kostky de luxe. Takové ty sady jako nemocnice, policie atd. zatím nemá smysl, zvlášt se mi nechce dávat 1500 za pár kostek. Ale máme duplo koleje, ty si nemůžu vynachválit. :)

• Citovat
  • Nahlásit
3743
11.6.13 06:06

V průměru 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.13 06:11
@Callendula píše:
Pravidlo dle psychologu je tolik kolik je diteti let plus 1 ma byt maximum darku. Jinak z toho poctu nic nema a pouze to roztpyluje. Je to mysleno pro 0 az predkoslaky.
My davame - mame uz skolaky - bez ohledu na vek tak 2 - 3, max. 4 darky, at uz Vanoce nebo narozeniny. Osvedcilo se nam to.

3-4? To mi přijde trochu málo. Mám pro dceru 3 hry Hra Mlsný myšák, Krtek hledá kamarády a Candy Land a ještě bych chtěla tu hru kloboučku hop, ale zatím jsem na ní nikde nenarazila. Pakl lego duplo, creator, modelínu Play-doh a takové ty pomůcky (zmrzlinovač, špagetovač atd.) od Play-doh, knížky, nějaké dřevěné hračky, puzzle, je těžký pro mě vybrat jen nějaké dárky, vim, že všechny využijeme.

• Citovat
  • Nahlásit
adam755
11.6.13 06:12

1 větší a 1menší. Plus pokud během roku něco chce, tak si musí počkat na narozeniny, svátek nebo Vánoce.

• Citovat
  • Nahlásit
adam755
11.6.13 06:17
@Anonymní píše:
3-4? To mi přijde trochu málo. Mám pro dceru 3 hry Hra Mlsný myšák, Krtek hledá kamarády a Candy Land a ještě bych chtěla tu hru kloboučku hop, ale zatím jsem na ní nikde nenarazila. Pakl lego duplo, creator, modelínu Play-doh a takové ty pomůcky (zmrzlinovač, špagetovač atd.) od Play-doh, knížky, nějaké dřevěné hračky, puzzle, je těžký pro mě vybrat jen nějaké dárky, vim, že všechny využijeme.

Mně to přijde až dost, zaprvé nemusím mít zakrámovanej barák a zadruhé si s tím pak stejně nehraje, protože ani neví, co všechno má.

• Citovat
  • Nahlásit
287
11.6.13 06:20
@Anonymní píše:
@keti Lego u nás běží na plné obrátky, je to ta nejlepší investice co se týče hraček, teda aspoň u nás. Máme jak duplo, tak i creator ( s tím jsme začali letos) a ke každé příležitosti jim nějakou krabici lega šoupnu. I když je fakt, že nejvíc kupujju ty základní kostky de luxe. Takové ty sady jako nemocnice, policie atd. zatím nemá smysl, zvlášt se mi nechce dávat 1500 za pár kostek. Ale máme duplo koleje, ty si nemůžu vynachválit. :)

no o kolejích a vláčku jsem táké přemýšlela, ale zatím nepostavila ani ten rodinný dům, tak jsem jí teď koupila pouze tu velkou podložku ať má na co stavět a uvidím jestli se rozjede :)
Přemýšlím ještě o pokladně že by jsme si hrály na obchod, penízky totiž miluje a pořád mi vysypává peněženku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
11.6.13 06:32

Kluk má narozky za pár dní a dostane 3 dárky a dort (bude mu 7). Víc mi přijde zbytečné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
11.6.13 06:38

Já si myslím, že jsou to cca 3 dárky, můj syn ještě dostává spoustu dárků od prarodičů, takže je toho i tak šíleně moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14064
11.6.13 06:39

Dávám jeden nebo dva dárky.

Kupuju jim ale hračky i v průběhu roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
11.6.13 06:46

Od každé skupinky gratulantů jeden „balíček“ - někdy je v něm víc věcí (dvě krabice lega, všelijaké malířské potřeby, pastelky, razítka…).
I tak se toho sejde dost. Ona se stejně vždycky nejvíc těší na dort :lol:
Všelijaké drobnosti nebo i větší hračky ale dávám i v průběhu roku (jak se mi něco líbí, tak koupím, schovám, při vhodné příležitosti vytasím).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8569
11.6.13 06:46

Zatím dítě nemám… ale moje představa je že na narozeniny dostane 1 dárek od nás rodičů a potom počítám že od prarodičů další 2… takže dohromady 3 dárky. Pokud další tetičky a strejdové něco přinesou na oslavu budu ráda ale pokud ne tak budu šťastná že nebude víc krámů v baráku :lol:
Možná časem změním názor… ale zatím mi to připadá ideální. Oslava narozenin není o množství dárků… A čím bude dítě větší tak ho to doufám naučí si vybrat protože ne vždy může mít vše co chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat