Jaký je postup po pozitivním PCR testu?

Anonymní
21.4.21 18:56

Jaký je postup po pozitivním PCR testu?

Ahoj všem.
Moc prosím: jaký je postup po pozitivním PCR testu? Když jdu se žádankou do nemocnice na testovací point a vyjde pozitivní výsledek. Co následuje? Někdo tam se mnou něco řeší, aby mě nahlásil na hygienu a ta pak volá sama? Nebo se já jdu nahlásit sama na infolinku hygieny? Kdy a kde nahlašuju, kde budu trávit karanténu, resp. nemoc? :nevim:
Nahlašuju vůbec někomu, kde se budu zdržovat? Nebo jak to všechno chodí? Děkuju!!
:hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
583
21.4.21 19:02

Nam prisel pozitivni vysledek formou sms, cislo je v zadance. Nasledujici den -dva po te zavola hygiena a popta se s kym jsi byla ve styku za posledni tyden. Hlasila jsem cleny domacnosti, kteri jeste nebyli nemocni (jel cely barak po patrech). Ostatni maji narizene dostavit se na pcr test tak tyden po tvem pozitivnim, za me cim dele tim lepe. Hygiena bud vystavi zadanku sama nebo se mohou domluvit s obvodnim lekarem na vystaveni neschopenky kvuli karantene a zadanky na pcr.
Kde budes travit karantenu resis s doktorem obvodnim vystavuje neschopenku.

Kdyby te jeste neco napadlo napis mam bohuzel spoustu zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.4.21 19:08

Výsledek PCR ti dojde smskou/mailem. Potom ti automaticky přijde sms od hygieny a potom mi druhý den od výsledku volali z hygieny. Nemocenskou řešíš solo s praktikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5331
21.4.21 19:28

Já měla žádanku od praktika. Po testu přišla sms. Pak jsem volala praktické, že pozitivní a ta mi vypsala nemocenskou. Den po testu mi volala hygiena a řekla aktuální informace vyptala se na kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 19:58

Super. Díky moc!
A jen se teda zeptám: za jak dlouho vám přišel ten výsledek? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1052
21.4.21 19:58

Také se přidám :wink: kdy začala platit karanténa pro děti a manžela? Hned s pozitivním výsledkem nebo až po kontaktu hygieny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
21.4.21 20:05

@martina1988 samozrejme hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22080
21.4.21 20:16
@Anonymní píše:
Super. Díky moc!
A jen se teda zeptám: za jak dlouho vám přišel ten výsledek? :think:

tak to závisí na tom, kolik testů laboratoř ten den zpracovává, v říjnu to u náš trvalo tak 10 hodin od odběru, v únoru cca 5 hodin - ale to ti nic neřekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
21.4.21 20:25
@Anonymní píše:
Super. Díky moc!

Laboratoř má na zpracování 48hodin od dodání vzorků. Obvykle bývá do 24 hodin, záleží také, v kolik hodin byl odběr (když ráno obvykle bývají výsledky ten den). Ne každé odběrové místo je u laboratoře, z některých se vozí vzorky do laboratoře do jiného města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.4.21 21:46
@Anonymní píše:
Super. Díky moc!

Na test jsem šla něco před jedenáctou dopoledne, a výsledek jsem měla v ten den okolo osmnácté hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat