Jaký je rozdíl mezi anglií a westernem

23.11.15 20:57

Jaký je rozdíl mezi anglií a westernem

Ahoj… už dlouho jezdím anglii a teď si chceme s kamarádkou pronajmout halu, kde mají jen sedla westernové. Kamarádka je úúúplný začátečník a ode mě se očekává, že ji něco naučím. Proto se ptám jestli při westernovém ježdění platí to co v anglii (paty prošlápnout, špičky ke koni…) Jaké jsou hlavní zásady tohoto stylu? A můžu si vzít normálně chapsy, pérka, helmu, bič a podobné vybavení? Díky předem :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6481
23.11.15 21:01

Nemyslím. Je to jiná filozofie jezdeni - z anglie jsi naucena mit prilozene nohy, ve westernu je mas mit od kone, abys ho nerusila. Sed je ve west. sedle o hodne jinaci, prace s vahou trochu jina…spis si nechte poradit od nekoho tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 21:08

:D pardon pronajmout halu s westernovýmy sedly je vtipné. Trochu nerozumím. Halu si pronajímá většinou člověk s vlastním koněm, aby ho trenér neco naucil. Proc by clovek, ktery jezdi anglii mel jit do haly s westernovym sedlem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
23.11.15 21:09

@mischelle11 western je uplne jiny. jezdila jsem leta anglii, pak presla na western a chvili trvalo nez jsem se preucila. urcite je dobry mit do zacatku trenera, ktery poradi.na jezdeni si vezmi jeansy a kotnikovy boty s podpatkem.paty jsou u kone spicky od a pobizi se pouze pro zmenu ruchu, kdyz vylozene kone neprijezdujes a nepotrebujes ho opravovat.oni jsou na to vycviceny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
23.11.15 21:27

Chce to trenéra, je to velmi odlišné. Westernový kůň musí pracovat více samostatně. Tedy udám tempo a kůň ho udržuje dokud ho nezměním. Volná otěž a volná holeň. To sedlo je vlastně to poslední co dělá westernového koně :-) Jezdila jsem několik let anglii ( i parkury ) a teď čtvrtým rokem western a i trénuji. Hezké ježdění přeju, bude to dřina :)

Joo a nosím normálně rajtky (pantalony), chapsy teda ne. Tušírku jako prodlouženou ruku ano. Helmu samozřejmě ano!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama