Jaký je rozdíl mezi pitbullem a staffordem ?

Anonymní
30.12.19 16:48

Jaký je rozdíl mezi pitbullem a staffordem ?

Ahoj,

vím, že každý pejsek je individualita a že záleží na minulosti, ale i přítomnosti, ale i spousty dalších věcí…

Chtěla jsem se ale přesto zeptat těch, kteří měli jak staffíka tak pitbulla doma, v dočasce nebo nějak s nimi byli delší dobu jaký je mezi nimi rozdíl?

Samozřejmě vím o googlu atd a nejde mě o fyzický vzhled, ale spíš povahové vlastnosti nebo vzorce chování v praxi. Samozřjemě na netu je mraky názorů i nějakých popisu atd…jde mě spíš o praxi.

Mám totiž v plánu jednoho pejska adoptovat z utulku. Měla jsem jednoho zachráněného křížence pitbulla doma pár týdnů v dočasce a pak asi rok fenku čistokrevného pitbulla taky v dlouhodobé dočasce, když její panička měla autonehodu a nemohla na nohy.

Ta fenka byla divoká, ale bez problému. Ten zachraněný pejsek, byl samozřejmě „postižený“ tím, že ho týraly, takže běžně staroval venku po psech, nesměl k dětem atd… dá se říct, že byt jsem byla začátečník, tak se to vše zvládlo.

Za těch pár týdnů se mě podařilo jak samotné tak i po dohledem cvičitele dosáhnout toho, že mohl chodit venku bez košíku, sice k jinému pejskovi stále nemohl, ale naučili jsme ho, že lidi ani další psi nejsou hrozba a prostě je pak ignoroval.

Takže nějakou zkušenost osobní s plemenem typu bull mám ( celkově více jak rok)

Už je to víc jak rok. Měla jsem od té doby v dočasce další pejsky spíše menších plemen a nějak to není nic pro mě. Chybí mi ta bullí oddanost, to že oba strašně rádi chodili na výlety, běhat vedle kola, cvičit a prostě celkově mě přišlo, že jsou ochotni pro svého člověka cokoliv…byt jsem vlastně byla jen náhradní „máma“.

Tedka jsem našla inzeráty ze dvou utulku a už od léta zvažuji adopci. Oba to jsou pejsci - jeden akorát kříženec pitbulla a druhý čistokrevný staff. Oba mají rádi fenky, se samcema nekamarádí, ale nejsou agresivní, venku samce ignorují, s lidma problém nemají, oba milují kontakt, k dětem pouze větším (děti nemám ani neplánuju) a co se týče dalších zvířat po seznámení by snesli v domáctnosti třeba nekonfliktní fenku nebo i kočku atd, oba byli zvyklý žít v bytě, oba milují kontakt člověka a bullí sporty. Dle informace co mě poslali z útulků jsou oba vhodný i pro úplné začátečníky a po seznámení i na stálo k fenkám a třeba kočkám atd…

Mám v plánu v novém roce se na oba jet podívat, seznámit se, vyvenčit atd a pak se případně samozřejmě rozhodnout v klidu, nic neuspěchat atd…

Chtěla jsem se proto zeptat jen předem jestli někdo má zkušenost jestli třeba povahově je obecně mezi nima rozdíl nebo nějaký poznatek mě můžete předat atd.

Píšu anonymně, protože je mě jasné, že se tady vyrojí komentáře typu jak sem blbá, že někoho pokoušou, že si mám psat koupit, že když se ptám narozdíl, že jsem uplně nezkušená atd…

rovnou říkám, že mě fakt takový věci nezajímají, jestli nemáte PŘÍMOU zkušenost nepište ( víme jak to tady chodí, člověk se zeptá na něco a milion lidí odpovídá na něco jiného atd)

je někdo kdo má zkušenost s oběma plemeny nebo může předat nějaký poznatek z praxe soužití?

• prosím o respektování anonymu, díky
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
587
30.12.19 17:11

Mám zkušenost s oběma plemeny, ale rozepisovat to tu určitě nebudu, jelikož tahle diskuze je, dle mého, jasně založena kvůli tomu, aby se to tu zhadalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3081
30.12.19 19:50

Pises, ze mas zkusenost UZ jeden rok, omlouvam se, ale to bych ti sverila max civavu nebo yorka :roll: poridit si pejska podobneho plemene chce opravdu zkusenosti poradne :think: promysli si to, prijde mi, ze prave lidi jako ty delaji temto psum nalepky " bojove plemeno " protoze chybi zkusenost a nezvlada se radna vychova. I kdyz zmrvit vychova se da aj u jezevcika :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
30.12.19 20:37
@shadowbabe píše:
Pises, ze mas zkusenost UZ jeden rok, omlouvam se, ale to bych ti sverila max civavu nebo yorka :roll: poridit si pejska podobneho plemene chce opravdu zkusenosti poradne :think: promysli si to, prijde mi, ze prave lidi jako ty delaji temto psum nalepky " bojove plemeno " protoze chybi zkusenost a nezvlada se radna vychova. I kdyz zmrvit vychova se da aj u jezevcika :think:

a na to se zakladatelka ptala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: klasika. Navic psala, ze ma s pitbullem zkusenost rok, ne se psy… kdyby jsi cetla pise, ze mela hodne psu v peci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
30.12.19 20:38
@Prigionia píše:
Mám zkušenost s oběma plemeny, ale rozepisovat to tu určitě nebudu, jelikož tahle diskuze je, dle mého, jasně založena kvůli tomu, aby se to tu zhadalo :nevim:

ahoj,

nejsem zakladatelka, ale tohle me taky zajima… napises me jdyz tak zpravu?
pokud nechces psat tady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
30.12.19 20:40
@Prigionia píše:
Mám zkušenost s oběma plemeny, ale rozepisovat to tu určitě nebudu, jelikož tahle diskuze je, dle mého, jasně založena kvůli tomu, aby se to tu zhadalo :nevim:

ahoj,

nejsem zakladatelka, ale tohle me taky zajima… napises me jdyz tak zpravu?
pokud nechces psat tady?
@Prigionia píše:

jinak ucelove zalozene tema na zhadani tady je spis ve stylu „chci sj pujcit na vanocni darky“ :lol:

tohle me prijde jako docela inteligentni tema a pani zni, ze trosku o tom premysli… a me tohle taky docela zajima..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
30.12.19 21:29

Ten čistokrevný staford má PP? Pokud ne, rozdíly je zbytečné řešit, ten první je kříženec typu bull, ten druhý, pokud nemá PP, taky. Jestli rozumíš, jak to myslím. Není původ, není standardní povaha, stavba těla a další prvky určující plemeno. Může tam být cokoliv. Když pridáš nejasnou minulost, tak tím tuplem. Nelíbí se mi vůbec tedy přístup útulku :nevim: doporučit dospělé psy typu bull s nejasnou minulostí začátečníkům… to mi vyznívá dost neprofesionálně. Chápu, že tam jsou nadšenci, co jsou rádi, když pesani najdou nový domov, ale má to své hranice. Pokud do toto půjdeš, bude asi nejlepší si psy " vyzkoušet sama a pak se rozhodnout. Uvědomit si, že mít takového psa, kterého formoval kdoví kdo, bude pro tebe vždy do jisté míry omezující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10656
31.12.19 00:59

Aby ten pes měl typickou povahu, musel by to být povedený potomek typických rodičů. Takoví i v rámci PP chovu rozhodně nejsou všichni. Ti psi se mohou chovat klidně netypicky.
Spíš bych doporučila oba shlédnout osobně a podle toho vybrat. Osobní sympatie jsou podle mě v tomto rozhodující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:19
@shadowbabe píše:
Pises, ze mas zkusenost UZ jeden rok, omlouvam se, ale to bych ti sverila max civavu nebo yorka :roll: poridit si pejska podobneho plemene chce opravdu zkusenosti poradne :think: promysli si to, prijde mi, ze prave lidi jako ty delaji temto psum nalepky " bojove plemeno " protoze chybi zkusenost a nezvlada se radna vychova. I kdyz zmrvit vychova se da aj u jezevcika :think:

já věděla, že někdo nezklame :DDD

jinak rok mám zkušenost s bull plemeny, celkově se psy asi tak 20 let :)

Z toho mě prošlo dočaskama i krátkodobejma asi 20 psů…někteří hodně „problémový“… jeden z romské vesnice na slovensku a jeden třeba z rumunska…

i velká plemena okolo 30-40 kg

a btw třeba jezevčík je docela taky svůj pes a potřebuje výchovu…většina společnosti ho jako nebezpečného nepovažuje jen proto, že je malý…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:21
@Prigionia píše:

napiš prosím, anonym jsem dala, protože jsem to zveřejnila na FB a strhla se hádka a utoky přes ty inbox zprávy…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:34
@Zlatývoči píše:
Ten čistokrevný staford má PP? Pokud ne, rozdíly je zbytečné řešit, ten první je kříženec typu bull, ten druhý, pokud nemá PP, taky. Jestli rozumíš, jak to myslím. Není původ, není standardní povaha, stavba těla a další prvky určující plemeno. Může tam být cokoliv. Když pridáš nejasnou minulost, tak tím tuplem. Nelíbí se mi vůbec tedy přístup útulku :nevim: doporučit dospělé psy typu bull s nejasnou minulostí začátečníkům… to mi vyznívá dost neprofesionálně. Chápu, že tam jsou nadšenci, co jsou rádi, když pesani najdou nový domov, ale má to své hranice. Pokud do toto půjdeš, bude asi nejlepší si psy " vyzkoušet sama a pak se rozhodnout. Uvědomit si, že mít takového psa, kterého formoval kdoví kdo, bude pro tebe vždy do jisté míry omezující.

jo vím jak to myslíš, nevím jestli i on je PP, ale rodiče jsou uplně… dostal se do utulku, že si ho právě pořídili, „protože dobře vypadá“ a stál dost peněz a je z nějakého chovu, ale tedka z hlavy si nepamatuju jestli ho ty ldii odložili do utulku bez toho aby s ním něco dělali nebo ne…

je tam taky nějakou dobu, takže ani nevím jestli jim papíry nebo ty kopie rodičů dali k dispozici atd…měl i nějaké zájemce ale bohužel prostě nikdo nezvládl tu energii jakou má…

je prý v pohodě vhodný i do bytu, ale je třeba zaměstnat jako tělo tak hlavu a to ty lidi ne nezvládli, ale spíš nebyli ochotný dát no… prostě představa, že ho stačí hodinu ráno a hodinu večer vyvenčit a je to…

no to není tak, že by ho doporučovali…ale jen prostě u psů uvadějí pro koho je vhodný…mě to přijde naopak fajn, že rovnou napíšou třeba " jen do rukou znalci plemene " atd…že člověk ví na čem je…uvadějí to např i u jednoho jezevčíka, že jen pro milovníka plemene s letitýmu zkušenostmy…

tohle dělá i pes web u všech adopcí..napíše rovnou, že pes není vhodný začátečníkům atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:36
@Lucie_Sx píše:
Aby ten pes měl typickou povahu, musel by to být povedený potomek typických rodičů. Takoví i v rámci PP chovu rozhodně nejsou všichni. Ti psi se mohou chovat klidně netypicky.
Spíš bych doporučila oba shlédnout osobně a podle toho vybrat. Osobní sympatie jsou podle mě v tomto rozhodující.

jo určitě plánuju několik návštěv a venčení a uvidíme…nemám vplánu si něco dokazovat, když si nesednem, tak prostě pejska si nevezmu a budu čekat až se někde vyskytne ten „můj“

jinak s tou povahou vím jak to myslíš, ale dejme tomu, že by byl povedeným potomkem a ten x pitbull by byl skutečným taky povedeným potomkem, tak jaký co se týče povahy je v nich rozdíl nebo i soužití…?

• Citovat
  • Nahlásit
3081
31.12.19 13:38

Nikde o 20 letech nepíšeš, pokud bys to napsala hned jak to je a ne tímto způsobem, tak mně ten dotaz nechá úplně chladnou. Hezký den :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10656
31.12.19 17:46
@Anonymní píše:
jo určitě plánuju několik návštěv a venčení a uvidíme…nemám vplánu si něco dokazovat, když si nesednem, tak prostě pejska si nevezmu a budu čekat až se někde vyskytne ten „můj“jinak s tou povahou vím jak to myslíš, ale dejme tomu, že by byl povedeným potomkem a ten x pitbull by byl skutečným taky povedeným potomkem, tak jaký co se týče povahy je v nich rozdíl nebo i soužití…?

Já bull plemena moc neznám.
Pro mě jako „laika“ je mezi nimi rozdíl malý, resp. tím, že ten jeden je kříženec, se to vůbec nedá dopředu odhadnout.
Osobně si myslím, že staford může mít větší sklony být agresivní na lidi (hlídat), kdežto pitbul bude větší masakr vůči psům. Ale fakt tipuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat