Jaký je správný čas k návštěvě gynekologa

Anonymní
21.1.21 10:27

Jaký je spravný čas k náštěvě gynekologa

Ahoj,
možná je to blbé, ale musím se zeptat. Je mi 19 let a nikdy jsem ještě nebyla na gynekologii, je to velký problém? Bydlím jenom s tátou a on mi řekl, že dokud nebudu mít kluka není to potřeba. Žádná že a v mém okolí se mnou o tom nechtěla mluvit. Mám trochu strach, že je to špatně a že až na gynekologii půjdu dostanu vynadáni nebo tak něco. Když o tom mluvím s tátou je to takové divné, ale nemám to s nikým probrat. Nikdy jsem ještě neměla sex, takže to tátovi přijde zbytečné.
Byla bych ráda, kdybyste mi řekly jak se to má. A jak se třeba na gynekologii mám registrovat, děkuji. A omlouvám se pokud je ten dotaz pitomý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
539
21.1.21 10:31
@Anonymní píše:
Ahoj,
možná je to blbé, ale musím se zeptat. Je mi 19 let a nikdy jsem ještě nebyla na gynekologii, je to velký problém? Bydlím jenom s tátou a on mi řekl, že dokud nebudu mít kluka není to potřeba. Žádná že a v mém okolí se mnou o tom nechtěla mluvit. Mám trochu strach, že je to špatně a že až na gynekologii půjdu dostanu vynadáni nebo tak něco. Když o tom mluvím s tátou je to takové divné, ale nemám to s nikým probrat. Nikdy jsem ještě neměla sex, takže to tátovi přijde zbytečné.
Byla bych ráda, kdybyste mi řekly jak se to má. A jak se třeba na gynekologii mám registrovat, děkuji. A omlouvám se pokud je ten dotaz pitomý.

I když nemáš problémy, což je samozřejmě dobře, jdi. Já šla v 17. Bude se tě ptát zda máš potíže, na pravidelnou menstruaci, sděl mu kdy jsi měla poslední a jak máš dlouhé cykly, zeptá se na pohlavní život, pověz mu že jsi panna. Pak se vyšetření provádí jinak než klasicky. Dále odebere rodinnou anamnézu. Nemáš se čeho obávat, chodíme tam všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19386
21.1.21 10:33

Trolle, ty nemáš a nikdy jsi neměla nějaké kamarádky, spolužačky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30603
21.1.21 10:34

Myslím, že dospělá žena by ke gynekologovi chodit měla bez ohledu na sexuální aktivitu.
Vyber si pečlivě lékaře, ideálně podle referencí treba v lokální skupině. Zavolej a zeptej se, jestli registrují pacientky.
No a pak se dostavíš v domluveném termínu.
Můj gynekolog první návštěvu nabízí jako rozhovor a prohlídku ordinace :lol:
Když napíšeš, odkud jsi, třeba někdo doporučí svého lékaře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6404
21.1.21 10:36

Určitě by bylo dobrý chodit na prevenci i když nemáš pohlavní styk. Nějakýho si vybereš a objednáš se tam. Záleží jeste jestli berou nový pacientky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
21.1.21 10:39

Určitě se neboj, že by ti někdo vynadal. Normálně se zaregistruj a na preventivky choď. Já chodila od patnácti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
21.1.21 10:43

Začala jsem chodit v 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2022
21.1.21 11:17

Svolení otce k tomu nepotřebuješ. Podle referencí si vyber gynekologa a objednej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11720
21.1.21 11:23

Je vhodne zajit na prevenci i jako panna. Zacala jsem chodit v 15, kamaradka sla v 19 poprve az ve chvili, kdy jim selhala ochrana, a nikdo ji hlavu neutrhl. Obvolej Dr. v okoli, at zjistis, kdo bere. Jsi dospela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
21.1.21 11:26

@stinga Možná to není troll, jen má nejspíš neschopného tatínka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
21.1.21 11:26

Zavolej na vybranou gynekologii a zeptej se jestli přijímají nové pacientky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9578
21.1.21 11:27

Vůbec ničeho se neboj, vynadáno nedostaneš :hug: nic extra jsi neprošvihla, ale bylo by dobré, tam začít chodit, budeš v klidu a budeš mít ze sebe dobrej pocit. Prohlídka u panny probíhá jinak, je to jen prohmat břicha, možná ultrazvuk přes břicho, kdyby se něco nezdálo, tak prohmat přes konečník, kontrola rodidel jen pohledem…nic to není a bývá to rychlovka, než se naděješ, jdeš dom :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24840
21.1.21 12:02

Zrovna jsem byla nedávno na gynde a slyšela sestřičku jak telefonuje. Taky volala 19 letá slečna, a zajímala se o přijetí a první návštěvu. Taky ještě nikam nechodila.
Myslím že od 18-19 je vhodné mít svého gynekologa a chodit na prevenci, i když nemáš partnera a sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
21.1.21 12:32

Já jsem se toho taky strašně bála. Šla jsem až jsem si našla partnera a měla svůj první pohlavní styk v 19ti. S tím, že jsem si musela teda najít gynekoložku. Představa, že bych se měla svléknout před mužem mě strašně děsila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
21.1.21 12:38
@stinga píše:
Trolle, ty nemáš a nikdy jsi neměla nějaké kamarádky, spolužačky?

To je zase názor vhodný na dvě facky. Někdo se slušně ptá. Tak třeba slušně odpovědět by nebylo na škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat