Jaký je to být kadeřnici?

Anonymní
1.6.21 09:49

Jaký je to být kadeřnici?

Dobrý den, přijali mě na moji vysněnou školu. Na kadeřnici a tak se chci zeptat jestli ta škola je náročná nebo ne? A jak celkové ta škola funguje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
1.6.21 09:59

Náročná jak v čem. Učení všeobecně není tak složité, jsou tam hlavně předměty co i celkem využiješ (ekonomika, psychologie, apod), pak sme měli 2 jazyky, jinak taková klasika, těžké to moc nebylo, ale pomocná škola to není no :D ale sou tam větší nároky na tu praxi, manuální šikovnost a nápady, kreativita se cení víc jak jednička z matiky. Já sem kadernici studovala před 12 lety a už bych na to znova nesla :D předměty byly zajímavé, ale zjistila sem, ze nemám nervy na ty lidi a pak uplatnění po skole, pokud nejsi nějaká super sikovna je taky nic moc, strašná konkurence. Navíc je to finančně celkem náročný obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684
1.6.21 10:08

Myslím si že pokud budeš po škole šikovná tak si práci najdeš… Ale dnes už je tolik kadeřnici který mají svoje klienty a jméno že nevím nevím a v tyhle době… Uvidíš no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
1.6.21 10:24

Podle mě musíš být hlavně na to šikovná, umět to vzít - jak se říká - do ruky ;) - člověk hned pozná, která kadeřnice se na to pasuje a která je taková laxní…

A taky pokud to budeš pak dělat „celý život“, tak to je celý den stání na nohách - kadeřnice pak mívají problémy jako křečové žíly apod., ono dělat to třeba až do důchodu (do 65 let a víc) je taky náročné.

Ale jinak hezké povolání :palec:, pokud to opravdu chceš a budeš pro to zapálená - tak jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
1.6.21 10:31

Spolužačka šla na kadeřnici, ale kadeřnici nikdy nedělala, stříhala jen známé. Jinak po škole pracovala na poště a několik let je v uzeninách. Jak píší holky, konkurence je vysoká. Jestli o sobě víš, že by tě to bavilo, proč ne. Jestli je i s maturitou, tak tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 11:46

Na kadeřnici jsem se učila… Už je to víc jak 20 let. Asi záleží, která škola. Já byla ve Vizovicích. Za mě to byla chyba. Škola, byla tenkrát strašně drahá a výuka neodpovídala. Jsem levacka a vůbec na mě tenkrát nebyly mistrove nachystany, nutily mě vše na pravou ruku až mi tím totálně zabily mé počáteční nadšení. Na té stejné škole jsem si dostudovala maturitu a úplně změnila obor. Ale já byla studijní typ od začátku, jen na matematiku jsem byla slabá, protože se se mnou nikdo neučil. Nikdo se mnou výběr školy tenkrát neřešil. Já chtěla na zdravotní sestru, ale skrz zdravotní stav mi to komise zatrhla a zbyla jen kadeřnice. Do hlavy vám natlačí mnoho teorie, záleží na tobě, jak to uchopis na praxi a jaké štěstí budeš mít na mistrové. Za mě tam byly mistrové doslova krávy. Zato učitelka ekonomiky, účetnictví a marketingu a managementu mi zasadila perfektní základy, na kterých jsem stavěla další profesní dráhu. To mě pravděpodobně dalo tenkrát nejvíc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 12:51

Takže jsem udělala chybu? Zručná a šikovná nevím jestli jsem… moc jsem se tam těšila, ale už asi ne..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 12:56
@Anonymní píše:
Na kadeřnici jsem se učila… Už je to víc jak 20 let. Asi záleží, která škola. Já byla ve Vizovicích. Za mě to byla chyba. Škola, byla tenkrát strašně drahá a výuka neodpovídala. Jsem levacka a vůbec na mě tenkrát nebyly mistrove nachystany, nutily mě vše na pravou ruku až mi tím totálně zabily mé počáteční nadšení. Na té stejné škole jsem si dostudovala maturitu a úplně změnila obor. Ale já byla studijní typ od začátku, jen na matematiku jsem byla slabá, protože se se mnou nikdo neučil. Nikdo se mnou výběr školy tenkrát neřešil. Já chtěla na zdravotní sestru, ale skrz zdravotní stav mi to komise zatrhla a zbyla jen kadeřnice. Do hlavy vám natlačí mnoho teorie, záleží na tobě, jak to uchopis na praxi a jaké štěstí budeš mít na mistrové. Za mě tam byly mistrové doslova krávy. Zato učitelka ekonomiky, účetnictví a marketingu a managementu mi zasadila perfektní základy, na kterých jsem stavěla další profesní dráhu. To mě pravděpodobně dalo tenkrát nejvíc.

Na školu jsem se těšila, ale už asi ne měla jsem pocit že se to naučím a bude mě to bavit, ale teď mě to odradilo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 13:57

Odradily jste mě a teď toho mého rozhodnutí lituji.

• Citovat
  • Nahlásit
5040
1.6.21 14:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, přijali mě na moji vysněnou školu. Na kadeřnici a tak se chci zeptat jestli ta škola je náročná nebo ne? A jak celkové ta škola funguje?

Je to urcite krasne a radostne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 14:12
@Anonymní píše:
Na školu jsem se těšila, ale už asi ne měla jsem pocit že se to naučím a bude mě to bavit, ale teď mě to odradilo…

To je zkusenost stará více jak 20 let. Bohužel obor kadeřnice se nedá, co se praxe týká naučit. To musíš mít v sobě. Kadeřnici z mého ročníku dělá slabá polovina.

Mám pro tebe dobrou zprávu. Školu vystuduj a potom chod hodně na školní. To za mě nebylo a věřím, že by mi to pomohlo. Byla úplně jiná doba a já ti neměla takto odpovídat.

Práce je to zajímava, ale musíš mít v sobě kreativitu a zájem se dál školit, bez toho to dělat téměř nelze, jinak se budeš trápit a dělat to nebudeš.

Každopádně proč se ptáš až teď? Jaké to je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 17:50
@lilith1 píše:
Je to urcite krasne a radostne..

Ironie?

• Citovat
  • Nahlásit
827
1.6.21 18:49

Zakladatelko, kazdy ma na skolu jiny nazor, to je normalni. Vyzkousej si to, vzdycky muzes odejit a jit na jinou skolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat