Jaký je to opar? - je nebezpečný pro miminko?

Anonymní
8.1.20 11:21

Jaký je to opar? - je nebezpečný pro miminko?

Dobrý den. Vím, že diskuzí o oparu a mimču je zde mnoho, ale jdu za Vámi s dotazem - vyrazila se mi vyrážka na podbřišku bez větších viditelných puchýřů (virus napadl prej hlavně nervy a ne kůži). Při návštěvě kožní mi Dr. řekla, že jde o opar, předepslaa léky Herpesin na polykání.
Měla jsem za to, že se jedná o klasický pásový opar, když se nachází na podbřišku, který se přenáší kontaktem s tekutinou z puchýřů a je důležitá hlavně hygiena rukou a mít vlastní ručník. Ale Dr. na mě vyrukovala s tím, že se to nese i vzduchem a neměla bych vůbec k malé chodit poblíž.
Vím, že je více druhů oparů, které se například ukáží na rtu (herpes simplex) a ten se asi vzduchem nese a proto se ptám: může tento vir herpes simplex, co bývá běžně na rtu být ten, co mám na břiše a přenášel by se vzduchem? Nebo se Dr. spletla?
Mám doma 6m miminko, kojené napůl a děsím se, co by se mohlo stát, kdyby to chytilo. U klasického pásového oparu by měla dostat neštovice, ale u tohoto typu nevím, co by se mohlo stát. Malou jsem pusinkovala a chovala, než jsem zjistila, že jde o opar (dostala jsem to mezi svátky a k DR se dostala až po novém roku).

Děkuju za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PHV
1296
8.1.20 11:25

Ja měla pásový opar nedávno pod prsem, malý měl 4 měsíce, kojila jsem a nechytl to. Doktorka říkala, že pokud to malý chytne, tak ve formě neštovic. Pásový opar je totiž stejný virus, jako neštovice a dělá se jen u lidí, kteří neštovice prodělali. Tak mi to bylo řečeno. Ani jedno z dětí nic nechytlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
8.1.20 12:03

Paní doktorka má pravdu.
Ofšem trochu mě udivuje to kožní, zpravidla se toto léčí na infekčním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7428
8.1.20 12:45

Bude to klasický pásový opar a pokud to miminko chytí, tak by to nejspíš bylo ve formě neštovic, jak píše PHV. Nedávno měl pásový opar přítel, já těhotná, tak jsem o tom zjišťovala dost. Třeba si to zakryj nějakou sterilní buničinou, ať se tekutina nešíří. Dostala jsi nějaké mazání na svědění a vysušení puchýřků?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 14:01

@Petule030
Ano, neco jako lih. A mam to hodne nizko, takze prekryte dvema vrstvama obleceni. Jak jsem to prosim chytila tedy ja? Vzduchem od nekoho, kdo ma nestovice a jen se to prijevilo jako opar, jelikoz nestovice jsem jiz prodelala? Nebo se jen oslabenou imunitou probudil virus nestovic, co ma clovek v tele?

• Citovat
  • Nahlásit
7428
8.1.20 17:49
@Anonymní píše:
@Petule030
Ano, neco jako lih. A mam to hodne nizko, takze prekryte dvema vrstvama obleceni. Jak jsem to prosim chytila tedy ja? Vzduchem od nekoho, kdo ma nestovice a jen se to prijevilo jako opar, jelikoz nestovice jsem jiz prodelala? Nebo se jen oslabenou imunitou probudil virus nestovic, co ma clovek v tele?

Většinou za to může prý ta oslabená imunita. Virus máme v sobě od neštovic. nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat