Jaký je to rozdíl mít 3 nebo 4 děti

8989
25.11.20 19:45

Jaký je to rozdíl mít 3 nebo 4 děti

Hezký večer,

už nějakou dobu se zaobiram myšlenkou na čtvrté dítě. V hlavě si probírám klady i zápory, tak mě napadlo se zeptat i zde zkušených více matek, které s tím mají zkušenosti.

Kupovali jste nové auto? Máte velké nebo malé věkové rozdíly? Je to nějak už výrazně znát na rodinném rozpočtu?

U nás by manžel chtěl. Já se chci po 8 letech doma vrátit do práce. Když jsem přemýšlela, že bychom ho měli za cca 4 roky, tak by mi ještě ani nebylo 40 a nejmladšími by bylo necelých 7 a byl by v první třídě, nejstarší by bylo 12.

Děkuju za postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19156
25.11.20 19:50

Třeba udržet současné na střední škole 2-3 -4 deti bych nechtěla :oops: obzvlášť třeba s internetem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
25.11.20 19:52

Nemám postřeh, ale zaháčkuju se, bo se mě to taky týká. Máme 3 děti, neplánovaně čekám čtvrté. Auto máme malé, ale většinou jezdím sama a dětmi, tak to zatím moc nevadilo, každopádně 6 se nás tam už prostě nevejde. Jenže na jiné momentálně úplně není, protože prioritu má rekonstrukce domů - potřebujeme pokojíčky, ale hlavně novou střechu, takže už to fakt spěchá. A můj příjem asi bude muset ještě chvíli počkat, no. Jako plánovaně bychom čtvrté prostě nechtěli, ale nepůjdu na potrat (už by to stejně ani nešlo) jenom kvůli autu, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
@jahuhudka píše:
Třeba udržet současné na střední škole 2-3 -4 deti bych nechtěla :oops: obzvlášť třeba s internetem

Však nemusí jít všechny na střední, můžou jít dělat i řemeslo. To bude na nich. Pokud budou chtít na střední, tak nepředpokládám, že nutně bude každý potřebovat v jeden čas svůj super nový ntb nebo tablet. Víc jak ve děti naráz na střední nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19299
@jahuhudka píše:

Tak staci bydlet v Praze a problem s ubytováním behem ss a vs odpada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
25.11.20 19:53

@Ariadne Pro 4 musite koupit vetsi auto :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20119
25.11.20 19:54

Ja bych největší problem videla v aute zatímco do spousty aut narves dozadu 3 deti, tak na 4 uz to chce nejake fakt mega. Jinak by meli celkem velky vekovy odstup, takže v dobe kdy by nejstarsi bylo na stredni, bude nejmladsi ve skolce, takze nepotahnes 4 pubertaky zaroven. Co se tyce spotřeby vody, jidla apod, tak uz 3 a 4 nevidim tak obrovsky rozdil. Taky zalezi jestli na to mate dost velke bydleni, jestli po sobe deti veci dědí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
25.11.20 19:55

@fenny Auto my právě řešili u třetího. Manžel ho dovezl právě když jsem byla v porodnici. Máme Ford Galaxy a vejdeme se akorát, ale čtvrté bych tam už nenacpala. Pokojicky jsou důležité, ale záleží jak je velké to nejstarší, jestli by nemohli na podsedak a mimco na spolujezdce do vajíčka.

Kamarádka zrovna porodila a mě to nějak vzalo, chytlo a dřív jsem nechtěla ani slyšet, ale teď začal červík hlodat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15034
25.11.20 19:55

Co vím, tak je i dost problém třeba s dovolenou v ubytování, pro rodiče a 4 děti co se týče pokojů. a větší auto je snad samozřejmost.

a pak dost zaleží na věkovým rozestupu, mě by nejvíc vyhovoval nejstarší dospělý, pak dva puberáci a mimino. Ale mít doma 4 děti během 8 let, tak si to hodím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19156
25.11.20 19:56
@Ariadne píše:
Však nemusí jít všechny na střední, můžou jít dělat i řemeslo. To bude na nich. Pokud budou chtít na střední, tak nepředpokládám, že nutně bude každý potřebovat v jeden čas svůj super nový ntb nebo tablet. Víc jak ve děti naráz na střední nebudou.

Tak řemeslo taky není levná sranda. Kamarádce šel syn na kuchaře a museli pořizovat komplet hadry na praxi, boty, myslím, ze i noze plus učebnice atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
25.11.20 19:57

@Kriss Tina máme holku i kluky, takže něco dědí. Dceři kupuju nové nebo i bazar. Bydlení je ok, velký dům. Zase si říkám, že děti odrustaji, takže jsou samostatné čím dál víc. Nejmladší půjde za rok do školky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20119
25.11.20 19:59

@Ariadne ono to remeslo je snad dražší jak stredni, kdyz vezmu sebe jenom na blbej kadernici, to litaly tisice uz v prvaku za vybavu a do tretaku sem uz lecos potřebovala nove. Zatimco treba segra na zdravce investovala jenom do ucebnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32818
25.11.20 20:00

V jídle a spotřebě energií zase takový rozdíl není. My žijeme na dobrém místě, auto využíváme minimálně(i když velké máme), vše máme dostupné pěšky. I na dovolenou může jet část rodiny vlakem. Největší investice je do vzdělání(ZUŠ, u nás každé dítě dva obory, jazyková škola, sportovní oddíl). Někdo bude tvrdit, že to není životní nutnost. Já oponuji, že by bylo smutné nevyužít potenciál dítěte, když má zájem a má na to. Vzdělání ZUŠ rozšiřuje možnosti kam jít na střední, vysokou školu. Žijeme v místě, kde je dobrá dostupnost většiny středních škol i univerzita v sousedním městě. Takže pokud si dítě nevybere nějaký málo frekventovaný obor, kde jsou třeba 2 školy v republice, intry a koleje nikdy řešit nebudeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
25.11.20 20:00

@Ariadne Nejstarší má 7, pokojík už by potřeboval, nemáme zatím žádný, jen obývák (obrovský, i v něm všichni spíme) a jídelnu, kde má druhák svůj pracovní stůl. Nejstarší na podsedáku být může, ale nemám vepředu vypínací airbag, takže mimino budu muset stejně narvat dozadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
25.11.20 20:01

@debra.morgan no kdybychom ho měli teď a vlastně během těch 8 let, co bude dceři v létě, tak bych taky padala na tlamu. Ale jestli je mladší třeba už ve škole, tak to je hezký chodit s kočárkem ke škole :mrgreen: jenže dceři by bylo 12 a to nevím, jaký by měli vztah

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat