Jaký je váš názor na případné změny v EET ? Souhlasíte ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
free333
Generální žvanilka 20347 příspěvků 16.12.17 07:55
Jaký je váš názor na případné změny v EET ? Souhlasíte ?

Krásné ráno, co si myslíte o případných změnách v EET, jako je vyjmutí někoho anebo těch z nižšími příjmy?
Já nesouhlasím, myslím, že je spravedlivé, aby v tom jeli bud všichni anebo nikdo :)
A mám silný pocit, že žiju v Kocourkově :think:

https://www.novinky.cz/…vetsinu.html

Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 16.12.17 08:00

EET je již zbytečné i pro Bureše, všechny údaje co potřeboval už má na flešce.

free333
Generální žvanilka 20347 příspěvků 16.12.17 08:03
@AlphaOmega píše:

Jde i o to, že ty, co si to zavedli, už to stálo nějaké peníze a úsilí…

Arturie
Extra třída :D 11319 příspěvků 16.12.17 08:13
@AlphaOmega píše:

Zmapoval si konkurenci, jejich dodavatele.

Arturie
Extra třída :D 11319 příspěvků 16.12.17 08:19
@free333 píše:
Jde i o to, že ty, co si to zavedli, už to stálo nějaké peníze a úsilí…

Samozrejme, ze to neni spravedlive. Kdyz se lidi zapoji do pilotniho projektu, tak se pocita s tim, ze to nemusi vyjit, ALE dostanou za to zaplaceno. Jenze v tomhle pripade na tom budou lidi z prvni a druhe vlny jeste tratit. A to neni fér.

free333
Generální žvanilka 20347 příspěvků 16.12.17 08:22
@Arturie píše:
Samozrejme, ze to neni spravedlive. Kdyz se lidi zapoji do pilotniho projektu, tak se pocita s tim, ze to nemusi vyjit, ALE dostanou za to zaplaceno. Jenze v tomhle pripade na tom budou lidi z prvni a druhe vlny jeste tratit. A to neni fér.

Spousta z nich si kvůli tomu nakoupila NTB, tiskárny, pokladny, programy a nakonec to neplatí pro všechny.
Začínám už věřit tomu, že šlo víc o získání informací než o daně.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 16.12.17 08:30
@free333 píše:
Spousta z nich si kvůli tomu nakoupila NTB, tiskárny, pokladny, programy a nakonec to neplatí pro všechny.
Začínám už věřit tomu, že šlo víc o získání informací než o daně.
elpiska
Závislačka 2602 příspěvků 16.12.17 08:32

@free333 Měla jsem za to, že slouží jako evidence tržeb, aby se tržby přiznávaly a zvyšovaly zisk, tedy i odváděly daně ze zisku. A ty by měli odvádět všichni a bez pardonu

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 16.12.17 08:32

Samozřejmě, že šlo o získání informací, vždyť už museli přiznat, že se vybralo na daních míň než když bylo EET.

elpiska
Závislačka 2602 příspěvků 16.12.17 08:42

@AlphaOmega i 4 mld jsou příjem a ne malý. A jaké ničení drobných podnikatelů? Jaké měli náklady do doby EET a o kolik jim stouply díky EET v r. 2017? Kolik činí roční náklady jen na EET, s tím, že existuje sleva na dani? EET jde kolem mně jen jako kolem nakupujícího, nesoutěžícího v loterii, tak stále nechápu tu hysterii ze strany podnikatelů.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 16.12.17 09:43

EET melo byt zruseno uz davno. Bures si jen koupil hlasy slaboduchych, kdyz ukazal prstem na podnikatele.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 16.12.17 09:49

@elpiska 4 mld nejsou žádný příjem, když si vezmete, kolik musí stát zaplatit za náklady kolem EET a na nové úředníky. Prostě nic navíc se nevybralo, daně se vybírají víc, protože roste ekonomika, takže se zase ukázalo, že ti menší nekradou, jak si to asi všichni myslí. Hlavně, že nikomu nevadí, kolik Agrofert neodvádí na daních a že Babiš svůj majetek během vládnutí zdvojnásobil, asi náhoda. A mimochodem napříkald větší řeznictví kvůli EET vynaložila na speciální váhy 700 tisíc, to mi tedy nepřijde jako malý náklad na takovou udavačskou kravinu, kde musí být na účtence i vaše rodné číslo, prostě prasárna. Každý kdo trochu přemýšlí ví, že tady vůbec nikomu nešlo o výběr daní, tomu odpovídá i kontrolní hlášení, které je ještě horší.

free333
Generální žvanilka 20347 příspěvků 16.12.17 10:16
@VitaminC píše:
EET melo byt zruseno uz davno. Bures si jen koupil hlasy slaboduchych, kdyz ukazal prstem na podnikatele.

Fakt nechápu, proč první dvě vlny byly zavedeny zavedeny za všech okolností a vyhrožovalo se pokutama a další dvě vlny se klidně odloží :nevim:

Procházející
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 16.12.17 18:38

Já jsem nadšená, jsem v té čtvrté vlně… :jazyk:

Je naivní si myslet, že to poslanci dělají pro nás a že svět je spravedlivý, oni to dělají jen a jen pro sebe.
Stejně se to časem naučí lidi obcházet, nebudeme si vykládat, že to všichni dodržují na 100%. On to vždycky někdo obejde a nebude sám.

Já si myslím, že časem se EET zruší nebo výrazně změní. O tom je politika, nic nejde výrazně změnit. Tak se něco vymyslí, pak se zjistí, že to nefunguje, tak se to snaží zefektivnit, a časem to zruší, že starý systém byl lepší. Tady se točí furt stejný problémy at jde o podnikání, školství… protože tohle jsou věci, co nemají řešení. Oni si vypapírují nějakou aktivitu nějaký projekt, dostanou peníze, peníze se vyčerpají, zhodnotí se situace. A zase se musí vymyslet nějaký projekt, aby dostali peníze. Oni si jen vymýšlí práci… a když si vymyslí/zavedou něco, co funguje, tak nebudou mít práci.

Co se týče investice do EET. O tom je podnikání, pořád se něco nařizuje, podnikatel musí koupit X, pak přijde inspekce a chce at koupí Y. Všichni na podnikatelé mají nějaké požadavky. Tohle není „jediná zbytečná věc“ do které musí podnikatel investovat…

I u nás na dědině víme, že Vietnamec na náměstí EET obchází.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 16.12.17 19:45

Myslím si, že by za ten paskvil měl někdo nést odpovědnost (Ale naše nová ministrině to asi nebude, že?). Souhlasím s tebou, buď všichni nebo nikdo.
Ale myslím, že i Andymu už je to jedno… platby kartou se stejně evidovat nebudou (jsem zvědavá, kdo např. eshopům nahradí náklady, které zbytečně vynaložily) a těch je čím dál více, takže hlavní účel - získat informace byl zmařen.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >