Jaky je Zivot s muslimem ??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 12:55
Jaky je Zivot s muslimem ??

Dobry den chci se zeptat na vase nazory… bydlim v Anglii potkala sem tu Egyptana ktery je muslim… neco se uz mezi nami rysuje ale ja se trochu bojim ze to nedopadne dobre nebo jak ctu vsude na internete zeny nemaji dobre skusenosti stim kdyz zily s muslimem.. on tu v UK bydli 4 roky a ja 10 let je mu 21 roku me o dva roky vice.. on mi rika se neni takovy striktni muslim jak v jsou v Egypte nebo bydli tu v Anglii tak nevim.. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 08.08.19 12:56

Tak ho poznej a uvidíš. Nemusíš s ním přece hned žít a mít děti.

truelly
Závislačka 3464 příspěvků 08.08.19 12:58

Prosím ne…jiná kultura, jiné prostředí…kamarádka si vzala dokonce Afričana, křesťana!!! Brali se u nás, žili ve Skotsku, mají dva syny a už jsou od sebe :zed: Ona ted má strach vracet se zpět k nám, protože rasismus…nepochopím.

Premek_Orac
Kelišová 5450 příspěvků 08.08.19 13:04
@Anonymní píše:
Dobry den chci se zeptat na vase nazory… bydlim v Anglii potkala sem tu Egyptana ktery je muslim… neco se uz mezi nami rysuje ale ja se trochu bojim ze to nedopadne dobre nebo jak ctu vsude na internete zeny nemaji dobre skusenosti stim kdyz zily s muslimem.. on tu v UK bydli 4 roky a ja 10 let je mu 21 roku me o dva roky vice.. on mi rika se neni takovy striktni muslim jak v jsou v Egypte nebo bydli tu v Anglii tak nevim.. :nevim:

Nelze paušalizovat. Ale… V období, kdy kočku lapají, to bývá dobré, zájem, pozornost, milá slůvka atd. a pak se to hooodně změní, protože v kultuře, která je jim vlastní, prostě žena není rovnoprávná. Doporučuji např. dokuseriál 90 dní do svatby.

gabrriel
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 08.08.19 13:06

No jedna známá taky potkala turka tady v česku. Dokud byli tady, všechno super, pohoda. Pak že se odstěhují do Turecka a okamžité naskočení do jejich kolejí a nyní je bez dítěte, který musí zůstat v Turecku, protože tamní zákony preferují muže a ona ho může jen navštěvovat.
Ale všichni nemusí být stejní…

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 08.08.19 13:22

Nestoji to za to. I tady je hooodne dlouha diskuze, kde holky, ktere to zazily, varuji ostatni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 13:28

Prosím anonymně, nepíšu o sobě, ale o druhém člověku.
Kamarádka má muslima, který už cca 20 let žije v Evropě, 14 let v Čr, není to žádný fanatik - on je muslim asi tak jako je polovina čechů křesťanů. Je na první pohled fajn, slušný člověk, podnikatel.. o tom žádná. Ale jejich vztah je od začátku jako na houpačce, několikrát se rozešli, ale nakonec se vzali a vše vypadalo krásně. Bohužel po tom, co se jim narodilo dítě se hodně změnil a je vidět, že ji vnímá spíš jako matku a lehce i služku :-( Nechtěl ji ani dovolit se vrátit zpět do zaměstnání. Ona je naštěstí opravdu chytrá holka, i dost emancipovaná, takže si prosadila svou, ale je otázka na jak dlouho je to udržitelné. Ač touží po druhém dítěti, řekla, že v současné situaci si ho s ním pořizovat nebude.
Takže tak - je to jen jedna zkušenost a já se snažím být k druhým lidem tolerantní a nepředpojatá, ale s muslimem bych si vážný vztah nikdy nezačala. Těch rozdílných kultur bych se bála.

Čičorečka
Závislačka 2659 příspěvků 08.08.19 13:31

Však to nech rýsovat, vždyť si ho nemusíš brát. Hlavně žádné zásadní kroky, než ho poznáš. A to u odlišné kultury bývá mnohem mnohem déle, než za normálních okolností. Takže pozor na stěhování, nedejbože dítě. Jinak si to užij, když vás to k sobě táhne. Proč ne. Jste mladí.

Anny0694
Kecalka 115 příspěvků 08.08.19 13:38

Jenže ten scénář je vždy velice podobný. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Oni umí okouzlit, o tom žádná. Ale potom si myslím, že tě s ním nic dobrého nečeká, jakmile budeš tutovka nebo poletis k němu domů.
Leda si s ním užívej schůzky a neplánuj budoucnost, jen si užívejte. Ale nevím, jak se od těchto lidí odchází… Jestli je nezbytně nutné s ním být, tak asi alespoň ne na vážno…

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 08.08.19 13:52
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, nepíšu o sobě, ale o druhém člověku.
Kamarádka má muslima, který už cca 20 let žije v Evropě, 14 let v Čr, není to žádný fanatik - on je muslim asi tak jako je polovina čechů křesťanů. Je na první pohled fajn, slušný člověk, podnikatel.. o tom žádná. Ale jejich vztah je od začátku jako na houpačce, několikrát se rozešli, ale nakonec se vzali a vše vypadalo krásně. Bohužel po tom, co se jim narodilo dítě se hodně změnil a je vidět, že ji vnímá spíš jako matku a lehce i služku :-( Nechtěl ji ani dovolit se vrátit zpět do zaměstnání. Ona je naštěstí opravdu chytrá holka, i dost emancipovaná, takže si prosadila svou, ale je otázka na jak dlouho je to udržitelné. Ač touží po druhém dítěti, řekla, že v současné situaci si ho s ním pořizovat nebude.
Takže tak - je to jen jedna zkušenost a já se snažím být k druhým lidem tolerantní a nepředpojatá, ale s muslimem bych si vážný vztah nikdy nezačala. Těch rozdílných kultur bych se bála.

Jenomže tohle můžeš napsat i o půlce českých chlapů :nevim:

Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1669 příspěvků 08.08.19 14:06

Mno koukni na film Bez dcerky neodejdu. Jen pro představu, jak holky tady píšou „když ptáčka lapají,…“ Já bych do toho nešla. Nikdy nevíš, kdy mu rupne v bedně, bude se chtít vrátit zpátky… Možná bych do toho šla jen jako do nezávaznýho flirtu, užít si a o dům dál…

Shak
Stálice 99 příspěvků 08.08.19 14:07
@Anny0694 píše:
Jenže ten scénář je vždy velice podobný. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Oni umí okouzlit, o tom žádná. Ale potom si myslím, že tě s ním nic dobrého nečeká, jakmile budeš tutovka nebo poletis k němu domů.
Leda si s ním užívej schůzky a neplánuj budoucnost, jen si užívejte. Ale nevím, jak se od těchto lidí odchází… Jestli je nezbytně nutné s ním být, tak asi alespoň ne na vážno…

Ano musím souhlasit, líp bych to nenapsala. Moje kolegyně, mladá holčina, zakoukala se do muslima. Že je v mnoha ohledech lepší než češi s kterýma chodila. Ale myslím si, že to po svatbě bude jiný. Že když chtějí holku sbalit, tak jí říkají to co chce slyšet.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26702 příspěvků 08.08.19 14:07
@Anonymní píše:
Dobry den chci se zeptat na vase nazory… bydlim v Anglii potkala sem tu Egyptana ktery je muslim… neco se uz mezi nami rysuje ale ja se trochu bojim ze to nedopadne dobre nebo jak ctu vsude na internete zeny nemaji dobre skusenosti stim kdyz zily s muslimem.. on tu v UK bydli 4 roky a ja 10 let je mu 21 roku me o dva roky vice.. on mi rika se neni takovy striktni muslim jak v jsou v Egypte nebo bydli tu v Anglii tak nevim.. :nevim:

Už jen ta věta „nejsem tak striktní muslim“ rovná se - jsem prostě muslim.
Osobně to chápu jako „Jsem muslim v tom co se mi hodí a kdy se mi to hodí.“ To znamená, že když tě bude chtít lapnout tak si povolí a až tě bude mít tak se teprve projeví.
Jakmile tam ta víra prostě je tak utíííkej.

Klidně si mě kamenujte, ale v tomto ohledu jsem dooost zaujatá. Pracuji na pozici kde se s různými národnostmi setkávám několikrát za den a muslimové jsou fakt specifičtí. Na první pohled se tváří, že nejsou tak radikální, ale prostě to v nich je a dřív nebo později se to VŽDYCKY projeví - pro ženu VŽDYCKY dost nevýhodně a… jak to říct… ponižujícně?

Já nemám problém se s nimi bavit, i se s nimi kolikrát nasměju, jsou fajn… v mé pracovní pozici se ke mně chovají uctivě (většina), potřebují mě. Takže jsou milí, usměvaví, galantní… ale běda jak jim na nějakou jejich potřebu řeknu „NE“ - hele lusknutím prstu změna a jsem jen šmucka a už jsem párkrát i slyšela „Alláh tě vidí a potrestá.“ :poblion:

Nebrat!!! NIKDY!!! Ani toho sebenejmenšího muslima - trochu muslim = pořád muslim.

Alladina
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 08.08.19 14:33

Nevím, já tyhle mezinabozenske svazky opravdu nepodporuji.

palomadorantez
Stálice 70 příspěvků 08.08.19 15:30

Ahoj žiju taky v Anglii znám dvě sestry dvojčata jedna zije s kurdistancem jsou spolu už osm let mají spolu holčičku ta druhá žije s Pákistáncem mají spolu kluka. Dalsi žila s afganistancem sice jim to nedopadlo ale dala bych ruku do ohně za něho znám ho tak dlouho že jsem hodnejsiho chlapa nepoznala. Znám hodně holek co radši cizince než Čecha nebo Roma mají ktomu svoje důvody. Ty dvojčata jelikož jsou tu skoro od malička jsou zvyklý na jine kultury a tak u partnera si vybraly cizince obě jsou Češky klape him to dobře že teď spolu žijí a mají rodinu já jsem poznala spoustu muslimů ani jeden mi neublížil za to Čechů žijících v Anglii to mi ublížily až až… Pokavad tu žije dlouho a viděla bych u něho že moc svoji víru nepraktikuje šla skusila bych to… Jen moje rada ale asi vím nejlíp jak to tady chodí žiju tu už skoro 17 let

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama