Reklama

Jaký jídelníček mají vaše děti v MŠ - rybí prsty, polotovary atd?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monulie
Kecalka 153 příspěvků 6 inzerátů 30.11.17 10:55
Jaký jídelníček mají vaše děti v MŠ - rybí prsty, polotovary atd?

Ahoj všem,
zarazilo mě, že ségry dítě mívá ve školce takové „dobroty“ jako smažené rybí prsty (prý byly fakt ekl), ke svačině suchý rohlík s nějakým taveňákem apod. Vůbec to, že strašně moc věcí je kupovaných, nechápu proč.

Jak je to u vás? Uvítám i názor kuchařek v MŠ.

Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 39678 příspěvků 30.11.17 10:59

@Monulie u Vali v mš vaří dobře, polotovary vůbec, knedlíky jen občas. Sladké 1× týdně bud svačina nebo sladký oběd. Když file tak většinou na másle nebo zapečené ;)

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 64 inzerátů 30.11.17 11:00

@Monulie ty jo, tak to máme asi kliku, ale u nás tohle vůbec nemají..mají jídla jako je třeba vepřové na mrkvi s bramborem, zeleninové a masové vývary, krůtí maso, králičí, telecí…ke svačinám mají hodně ovoce a zeleniny, pomazánky vyrábí s tetou přímo ve školce..Z toho jídelníčku, co popisuješ, bych nadšená tedy nebyla :?

Jančakecalka
Generální žvanilka 22115 příspěvků 30.11.17 11:02

Dcera chodila do školky tři roky, ale tohle stravování tam absolutně neměli.

Monulie
Kecalka 153 příspěvků 6 inzerátů 30.11.17 11:03

A třeba rybí prsty dáváte předškolákům? :think: Neříkám vůbec nejíst rohlík, jen bych to ve školce nečekala.

Saffiraa
Závislačka 3722 příspěvků 14 inzerátů 30.11.17 11:03

Ahoj! No tak to u nás nehrozí, synova MŠ se teď zapojila do programu Zdravá školní jídelna a usiluje o získání certifikátu. :palec:

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 30.11.17 11:04

Školy a školky mají tzv. spotřební koš - co to je, a co se „smí“ či nesmí vařit, si najdi na webu „jídelny“. Jinak ti moc nevěřím, protože moje nebožka matka vařila přes 20 let ve školní jídelně (a to začala ještě za min. režimu, takže měla srovnání). Jestli si tedy stojíš za těmi rybími prsty, tak napiš konkrétní školku, protože děcka si často vymýšlejí. Některá nejsou zvyklá jíst vůbec vařené normální jídlo a jak slyší smažená ryba - v jejich chudé fantazii jim naskočí „hnusný rybí prsty“, nebo slyší omáčka - a je to pro ně UHO, jic jiného…viz. diskuse vedle, že děti nejsou zvyklé jíst vařené jídlo a už předem blinkají a zvarcinkají…bez ochutnání, protože tak se doma mluví o jídle u nich doma.

Almondea
Echt Kelišová 8655 příspěvků 30.11.17 11:05

U nás v MŠ vaří dobře, klasicky, dušené, zapékané, na svačinu hodně pomazánky, zelenina, ovoce. Jako fakt jsem spokojená. Jen moc nekoření a skoro nesolí, což je tedy asi dobře, jen mi to přijde plané. Ryby většinou různě zapékané, smažené mají jednou za čas, třeba květák.

NikysekR
Extra třída :D 10301 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 11:05

U nás taky tohle ne. Polotovary nikdy a třeba ten taveňák jsem na jídelníčku taky nikdy neviděla. Na sváču mívají různé typy chlebů s pomazánkou, rohlík s jogurtem, šlehaný tvaroh s piškotama, vánočku, knuspi, müsli s jogurtem nebo výjimečně puding.
Když nemají svačinku na sladko, vždycky k tomu mají kopec zeleniny na chroustání. K pití mají na výběr - čaj, mléko, jogurtové mléko apod.
Obědy mají taky fajn, malej tam jí celkem pěkně a obědy si chválí. Polívky i druh chod.

NikysekR
Extra třída :D 10301 příspěvků 3 inzeráty 30.11.17 11:07

@Almondea U nás podobně, smažený mají jen řízek nebo filé. A musím říct, že když jsem měla možnost ochutnat polívku, když jsem mu byla pro oběd, chuťově byla moc dobrá. Já bych si tam oběd s chutí dala :palec:

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 30.11.17 11:09

@Poustevnice Já se zakladatelky zastanu! Protože jí věřím..rybí prsty je ještě minimum z toho, co některé školky dávají :cert: :roll: U nás dávají dokonce křenovou omáčku+knedlík, čínu, sladké jídla, také tavené sýry..Ano mají i zdravá jídla, pomazánky apod..Ale kuskus snad nikdy a cpou tam i jídla, která nechápu :mavam:

Almondea
Echt Kelišová 8655 příspěvků 30.11.17 11:10
@Monulie píše:
A třeba rybí prsty dáváte předškolákům? :think: Neříkám vůbec nejíst rohlík, jen bych to ve školce nečekala.

Naše děcka vůbec neví, co to je. Nikdy jsem je nekoupila. :lol: Určitě by řešily, z čeho to je. protože ryby nemají prsty. :mrgreen: Ale mám pocit, že ve škole už to syn jedl, neříkal nic. :think: Ve školce teda nikdy. Oni mají třeba i řízek jen 1× za půl roku.

Alyss1
Závislačka 2777 příspěvků 7 inzerátů 30.11.17 11:10

Ale „mají rohlík s taveňák a smažené rybí prsty“ - řeklo dítě nebo je to v jídelníčku?!?

taveňák mohla být rybí pomazánka. rybí prsty domácí. (prostože ty kupované by podle mne dětem chutnaly).

u nás vaří dobře:
naše nemají skoro nikdy smažené. pokud mají, tak řízek.

hodně ryby. domácí pomazánky. ovoce zelenina. vše dělané v jídelně.
naopak to někdy mám pocit přehánějí - tofu s bulgurem a podobně:(

koukni se na jídelníček školek :

http://www.mshlubocepy.cz/…jidelnicek-9
http://www.msmezivrsi.cz/jidelnicek.php

a pokud mají ve zmíněné školce špatný jídelníček, musí to řešit rodiče.

ixule
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 30.11.17 11:10

U nás tedy jídelníček složený fakt bezvadně, doma bych nikdy tolika druhů jídel nedělala, člověk prostě dělá takovou oblíbenou klasiku pořád dokola. Děti tam baští rády, tak je to asi i dobré. To co popisuješ se mi tedy moc nezdá. Většina školek má na webu zveřejněné aktuální jídelníčky, tak se mrkni kamkoliv na jiné školky.

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 30.11.17 11:10
@Monulie píše:

Ony jsou rybí prsty a rybí prsty. Řízky taky nedostávají doma?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >