Jaký kočár v období zimy

24
6.7.20 20:24

Jaký kočár v období zimy

Dobrý den, prosím o radu zkušené maminky. Vybíráme kočárek a nemůžu si vybrat značku či typ, je jich tolik, že se v tom už ztrácím. Budu ráda za každou zkušenost. Napíšu zde naše požadavky.

• Velká, delší korba, kde se vleze zimní fusak
  • Nafukovací kola i do horšího terénu, budeme jezdit hodně na výlety
  • Odpružený
  • Nemusí být 3 kombinace, sporťák budeme kupovat nejspíše zvlášt, chceme nějaký lepší, aby zvládl terén
  • Aby se dal otočit proti směru jízdy i po směru jízdy
  • Otočná kolečka

Ta velikost a délka korby je asi nejdůležitější, bojím se, že nám dítko rychle vyroste a korba bude malá. Pokud jsou i další požadavky dle vás důležité, prosím napište je. Ráda se nechám poučit, abychom věděli, na co vše koukat.

Mockrát děkuji za každou odpověď. :srdce:

Příspěvek upraven 06.07.20 v 21:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56
6.7.20 20:27

Taky teď budu kupovat kočár, mám přibližně stejně požadavky a hodně uvažuji o ABC design. :nevim: Budu ráda, když napíše někdo zkušenější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
6.7.20 20:29

Pro mě bylo ještě důležité: velikost košíku (abych nemusela vše tahat v batohu či tašce, která je u kočárku) a jestli má teleskopickou nebo normální rukojeť ( merim 180 cm a u hodně kočárků s klasickou rukojeti jsem kopala do kočárku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
6.7.20 21:02

Doporucuju bugaboo fox, korba prostorná, kocarek projede bez problému i terén, má velký kosik s velkou nosností, prodluzujici strisku proti slunci atd. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
6.7.20 21:03

Ja mam podobne pozadavky a budu si kupovat Thule Urban Glide 2 - a to predevsim kvuli jizdnim vlastnostem… Da se na nej koupit i korba :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
6.7.20 22:17

My jsme pro mimino, termín na konci října, vybrali Baby Design Lupo Comfort, náš top byl Baby Design Bueno-kdyby jsme kupovali nový. Chtěli jsme i sporťák do terénu, takže lepší kolečka. Taky má prodlužovací boudu, i jde přidělat k boudičce nánožník, do výšky, aby na mimino nešla zima, kočárek má silnější stěny. Hlavně nánožník doléhá až ke korbičce, což se o některých kočárech říct nedá-Bugaboo, má ségra. Má velkou i širokou korbičku. Bueno nebo Husky od Baby Desingu -mají v cenně i zimní výbavu. A má fakt velké nafukovačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
6.7.20 23:08

Otočná kola a horší terén, to nejde dohromady. Pokud chceš skutečně terénní kočárek, tak čryři pevná velká kola a kočár typu roan marita nebo inglesina. Ten rozdíl v průjezdnosti terénem je asi jako mezi trabantem a jeepem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
7.7.20 00:04

@Janli
U některých kočárků se kola dají zaaretovat, takže by se točit neměla. Ale zda je to ve funkčnosti na stejné úrovni jako ta, co se netočí vůbec to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
7.7.20 02:33
@Petule Kr. píše:
@Janli
U některých kočárků se kola dají zaaretovat, takže by se točit neměla. Ale zda je to ve funkčnosti na stejné úrovni jako ta, co se netočí vůbec to nevím.

Právě, že není. Mám oba typy kočárků, jak pevná kola, tak otočná, a průjeznost terénem je na úplně jiné úrovni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
7.7.20 05:44

@uztobude na první dceru jsem měla Jane crosswalk, jako dobrý, celkem spokojenost, ale v zimě nic moc, ve větším sněhu jsem byla sedřená. Na druhou dceru mám Thule Urban glide a kdybych o něm věděla dřív, šla bych do něj hned. Nedá se sice otočit do protisměru, ale člověk si zvykne. Jediné mínus je, že se musí dokoupit opěrka pod nohy a cena. S naším životním stylem jsem s ním naprosto spokojená a ježdění s ním, oproti jiným kočárkům je naprosto parádní, ostatní jsou tanky. :mrgreen:
@Janli Thule je trojkolka a věř, že hravě zvládne strčit do kapsy i Roany a Inglesiny. Mám s ním ozkoušený kopcovitý terén s velkými šutry a kořeny, narozdíl od jiných má ruční brzdy. S Maritou by ses z kopce klouzala po zadku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15770
7.7.20 08:00

@LenaMarry Thule je kočár do terénu, to nerozporuju. Ale je to jeden z mála. Drtivá většina kočárků s otočnými koly se prostě do terénu nehodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
7.7.20 10:07

Trojkolky jsou k nezaplacení.
A s ruční brzdou teprve…
Teď už raději ale na horách nosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
7.7.20 12:48

Za me je super babylux margaret, splnuje vsechny tvoje pozadavky krome otocnych kolecek, ale to jak pisou holky neni dobry do terenu.

Jinak trikolky jsou do terenu nejlepsi, ale to jsem myslela ze byvaji spis sportaky, ne hluboka korba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
7.7.20 13:33

@Petule Kr. Tfk joggster jsou trojkolky, dá se dokoupit hluboká korba.
Akorát nesplňuje otocnou sedačku.
Já pořád přemýšlím, zda potřebuju otocnou sedačku. Teď mám mimino 6 měsíců, dvě trojkolky a přemýšlím, zda pořídit kocarek s otocnou sedackou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
16.7.20 09:36

taky prosím poradit

Ahoj všem,

mám termín v prosinci a tak bych taky ráda hluboký kočárek s lepšími koly. Sice sněhu moc nebývá, ale větší kola = dá se houpat ne? Prosím doporučte mi taky jaký typ - a nejlépe 3 kombinaci a rovnou, aby se dal přikoupit i fusák. DĚKUJU MOC :hug:
(Cena do 15.000,–)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama