Jaký kočárek 2018/2019 - ne trojkombinace se špatným sporťákem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 23:53
Jaký kočárek 2018/2019 - ne trojkombinace se špatným sporťákem

Ahoj holky, prosím poraďte, jaký byste vybraly kočárek a proč? Myslím teď bez ohledu na cenu, prostě který kočárek je dobrý? Bydlíme v Praze, ale máme tam celkem terén. Navíc jsme hodně založení na výlety a budeme často jezdit i k babičce do Krkonoš. Takže nehledáme městské drncátko. Ale zase nechci kočárek, co nemá otočná přední kolečka. Ze zkušeností z rodiny a známých maminek bych se ráda vyvarovala klasickým kombinacím, které většinou nemají nic moc sporťáky a také většinou nevydrží víc, jak na 1 dítě v dobrém stavu. Také jsme oba vyšší (hlavně manžel), tak bychom rádi kočárek vhodný pro vyšší lidi. V podstatě se nám líbí tyto kočárky (ale budu ráda za další rady a nápady):

1. Baby Jogger Summit - ale nejde otáčet sedačka a nejsem si 100% jistá tou trojkolkou. Líp mi do ruky sedí 4 kolky, tak nevím.
  1. Concord camino - ale našla jsem i negativní recenze, že praskají konstrukce a není tak kvalitní, jak se prezentuje.
  1. Patron Terix - Nebyla jsem se ale na něj podívat, nevím ani, jestli je na tom opravdu dobře v terénu a jestli se dá koupit sedačka bez kolébkového polohování.
  1. Emmaljunga NXT90f - málo odpružený.
  1. Britax go Big - tam také nevím s tím terénem, někdo tvrdí že ano, někdo že ne. A také jsem četla, že má krátkou zádovou opěrku.
  1. Moon Solitaire - nenašla jsem recenze a nejsem si jistá velikostí sportovní sedačky.
  1. X lander x-move - neodpružený.
  1. TFK - nejde otáčet sportovní sedačka.

Tak a teď „babo raď“ - vážně nevíme. Asi budeme muset koupit šátek a bude :lol: :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jogrr
Závislačka 4343 příspěvků 05.09.18 00:07

Petite&Mars, Terrain 3v1

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 05.09.18 11:05

Jo přemýšlím nad tímto ;)

https://www.pompo.cz/…0553869NO-1/#…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:00

@Jogrr A máš/máte prosím osobní zkušenost s kočárkem? Já právě tento typ kočárků vnímám jako kočárky, které nemají nic moc sporťáky. Ale může to být výjimka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:03

@Ajovka Nad kočákem Noordi jsem také přemýšlela, byla jsem se i podívat, ale potom jsem z více stran slyšela, že začnou brzy vrzat a že se neovládají příliš dobře, když je sportovní sedačka proti směru jízdy a sklopená na rovno, tedy když mrňous spí v kočárku čelem k mamince. Vím, že ideální kočárek neexistuje a že zřejmě nenajdu, ale rozdíly mezi kočárky jsou velké a tak bych ráda vybrala pro nás ten nej.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 05.09.18 13:13

Já mám x-lander x-move už na druhý dítko a jsem moc spokojená. Myslím, že to co bylo v roce 2012, kdy jsem kočárek kupovala špatně, tak vylepšili. Lze k němu dokoupit kvalitní autosedačku, což jsem ocenila u druhého letního dítka. Sice nemá odpružení, ale jak to má nafukovací gumy, tak příjemně drncá a jak je nacvaklý v dvou bodech, tak trošku pohupuje, děti milovaly spaní v tomhle kočárku, dvouleťák v něm ještě teď spí po obědě. Naopak jsem musela jezdit po kamínkách a po trávě, abych je uspala, líbilo se jim to drncání a pohupování. Navíc obě děti spaly na bříšku i ve sporťáku, což v x-landru šlo, protože se dá sklopit skoro do roviny. Já bych do něj šla znovu, navíc se mi ty nový modely líbí i víc.

debra.morgan
Závislačka 4206 příspěvků 05.09.18 13:16

koukni na easywalker qtro, ale taky nejde otocit sedacka teda…

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 05.09.18 13:37

Tyjo, tak to s tim vrzáním a špatným ovládáním jsem neslysela 8o :think: Já ti rozumim, taky jsem zvědavá jestli vůbec a jaký najdu :?

Jogrr
Závislačka 4343 příspěvků 05.09.18 17:32
@Anonymní píše:
@Jogrr A máš/máte prosím osobní zkušenost s kočárkem? Já právě tento typ kočárků vnímám jako kočárky, které nemají nic moc sporťáky. Ale může to být výjimka.

Praveze mam, jinak bych nedoporucovala. S kocarem jsem nachodila stovky km, i tezky teren typu kopec dolu se sutry, ale bez cesty a zadny problem. Neni rozvrzany, drzi, barva (mame Navy) nevysisovala a tim, ze mam zimni dite, jsem ocenila kryte pruziny, do kterych se nedostala sul z chodniku. Krasne projizdel i hlubsi snih, zadne mordovani. Mam dlouhe dite, do sportaku sel v 5mesicich a fakt jsem ho uzila strasne moc.
Navic dole je velky kosik se zipem (nesnasim ty oblozene kosiky kramama, co nejsou uzaviratelne), velkou kabelu, plastenku, cernou a bilou moskytieru, drzak na piti, krasne jde prat vnitrek, odvozim v nem i druhe dite.

Veruška
Nováček 2 příspěvky 06.09.18 10:04
Gesslain F6/F10

Mrkněte na Gesslain. Má vyměnitelnou přední napravu, je velmi robustni do terénu, prostorný. Nezničitelny. Duha Pardubice ma skvely servis na tuto znacku. Používali jsme ho 3 roky na 1 dítě a stav je perfektní.

Na dítě jsme měli vložnou tašku. Kočárek se mi nejdřív nelíbil, ale je neuvěřitelné
prakticky.

Veruška
Nováček 2 příspěvky 06.09.18 10:06
@Veruška píše:
Mrkněte na Gesslain. Má vyměnitelnou přední napravu, je velmi robustni do terénu, prostorný. Nezničitelny. Duha Pardubice ma skvely servis na tuto znacku. Používali jsme ho 3 roky na 1 dítě a stav je perfektní.Na dítě jsme měli vložnou tašku. Kočárek se mi nejdřív nelíbil, ale je neuvěřitelné
prakticky.

Jinak já merim 173 a manžel 185, take jsme chtěli vyšší

citroneček
Kecalka 251 příspěvků 27.09.18 22:32

Ja mela pro prvni dite x lander x move a naprostá spokojenost, byl krasny a super. Zvazuju jestli ho nechat i pro druhe nebo zkusit jiny ???? :? :nevim:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 27.09.18 23:01
@citroneček píše:
Ja mela pro prvni dite x lander x move a naprostá spokojenost, byl krasny a super. Zvazuju jestli ho nechat i pro druhe nebo zkusit jiny ???? :? :nevim:

Nevím jak starý máš x-lander, ale já mám x-move z roku 2012 a sice jsem spokojená, mám ho už na druhý dítko a je tedy děsně jetej, protože dceru jsem vozila do 2,5 let a synovi jsou taky už 2 roky a ještě vozím, uspávám, ale kdybych měla před narozením syna hodně peněz nazbyt, tak si koupím novej. Ale šla bych zase do x-move. Mě se ty nový moc líbí a zdá se mi, že to co mi na starým vadilo, že vylepšili.

Rowena
Kecalka 135 příspěvků 06.10.18 08:41

Jestli chceš fakt terénní kočár, tak asi jedině Inglesina ergonomie bike. Já měla Britax go a byl super, ve verzi Big bude ještě terénnější. Ale ani tak to podle mě nebude ono. Opravdový terén zvládnou jen kočárky s velkými neotočnými koly. K Britaxu, Hartanu, Gessleinu, Joolzu jsou taky k dostání a asi pomůžou v těch horších podmínkách hodně, ale ani tak to nebude ono.
Stejně na hory bych kočár nebrala. Ti se fakt zbytečně nadřete. Já brávala šátek/Manducu a potkávala ty uřícené rodiče s kočárky.

Káťa19
Echt Kelišová 7711 příspěvků 19 inzerátů 06.10.18 14:05

a co ABC design Viper ? já nad ním uvažuju.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >