Jaký kočárek - čtyřkolka bez otáčení, poté s

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.10.21 23:54

Jaký kočárek - čtyřkolka bez otáčení, poté s

Ahoj, čekáme miminko, prohlídka jsem tu snad už skoro vše a i tak si stále nejsem jistá. Moje první volba byla Roan Marita a jemu podobné.
Vím, že pak není asi uplne snadný na manipulaci jako sporťák a je celkem těžší, ale vzhledem podmínkám které mám, mi tyhle vycházejí nejlépe. Máte zkušenosti? Podobné podmínky? Děkuji moc

1.jsme kousek od Prahy na vesnici, s kočárem budeme hodně v přírodě a na výletech, do města max na nákup. Všude jezdíme autem
2. Máme tři psy, babičku a dva jsou dost mladí, jedno dokonce štěně. Takže chci co nejpevnejsi, kdyby mi třeba cukli s rukou, aby se kočárek neposunul, neprevrhl, nebo s aretací někam nezatocil.
3. Termin mám na konci května, takže to už asi tak úplně na fusak nebude, ale i tak bych chtěla prostornou korbicku s hodně úložného prostoru dole i v brašně.

Pokud jste některá něco takového řešila, jak vyřešila? Asi není na trhu kočár se 4 velkými koly, stejně velkými, kdy se pak ty dvě vymění za ta menší s otáčením? :D :D
Ještě jednou dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
369
19.10.21 00:11

Mela jsem Kocarek Silver Cross, podobny tomuto https://www.babyplace.cz/…s-sleepover/?… a byla jsem moc spokojena, pak jsem ho jeste v bazarku prodala, vypadal jako novy i po trech letech. na cesty vlakem a na dovolenou jsem mela postupne dvoje golfky a s timto kocarek se pohodli jak ditete tak me nedalo srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
19.10.21 00:25

Jestli vsude a casto jezdite autem, tak si dej na prvni misto hmotnost a snadnost skladani, jinak se z toho zblaznite.
Spousta kocaru ma i 15 kg a to je fakt hodne.
Ja mela terenni trojkolku Baby Jogger Summit, je lehky, skladny, prostorny, da se ridit jednou rukou, coz je se psem velka vyhoda, stabilni je dobre.
Ctyrkolak musis do kazde zatacky nadzvednout obema rukama, to by me mohlo.
Zatimco ctyrkolak si prevratis smerem k rukojeti dolu, pokud zaberes, trojkolka ma slabe misto jakoby sikmo do strany, s tim je potreba proste pocitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54891
19.10.21 07:44

Je :mrgreen: Gesslein F6 má výměnná kola.
Ale - je to tank, projede to všecko, ovšem za cenu horší skladnosti, takže v autě ti to zabere celý kufr a neskládá se zrovna dvěma prstama.
Jinak tvoje úvaha je logická. Já měla toho Gessleina na obě děti a milovala jsem ho, ale já autem moc necestovala. U druhého dítěte jsem si nakonec vystačila s tím, že jsem na něm měla pořád ta pevná kola, nebavilo mě to moc přehazovat, ona ta manipulace není nijak šílená a za tu cenu, že mi to projelo všecko a stálo to jak přibitý, mi to stálo, byla jsem permanentně někde v terénu. Ovšem do MHD jsem si pořídila z druhý ruky kočárek, co se otočil na pětníku a byl lehounkej. A kombinovala to s nošením v šátku, což mi rozšířilo manipulační možnosti tak, že jsem se s dítětem dostala opravdu kamkoliv (plus to vyřešilo dny, kdy na kočár fakt nemělo náladu). Taky bys asi v tvém případě mohla využít i nacvaknutí autosedačky-vajíčka na podvozek, když třeba pojedete na ten nákup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
19.10.21 07:51

Já bydlím taky na vesnici. Žádné chodníčky tu nemáme jen silnici a nezpevněné cesty. Původně jsem kvůli covidu koupila přes internet g-mini grand a to bylo něco hroznýho. Myslela jsem, že z malý vyklepu duši. Tak jsem ho prodala a po vyzkoušení v prodejně koupila Jedo Bartatina. Čtyři pevná, nafukovací kola. Krásně houpal. Byl to ten nejlepší kup co jsem udělala. Dcera se narodila začátkem května a v zimě se s fusakem krásně do korby vešla. Je to ale těžší kočárek, to si ale myslim, že podobné tipy budou všechny. Maritu jsem měla taky vyhlídlou, bohužel jí neměli na prodejně a na slepo už jsem kupovat nechtěla. A na procházky se psem po lese jsem radši brala nosítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23575
19.10.21 08:41

Já měla tu maritu a můžu ti říct, že i když jsem měla druhý sporťák s otočnýma kolama, tak jsem dál drandila s maritou. Nikam neujížděla, i v terénu jsem ji vedla jednou rukou, projela neskutečnej terén, pokud už jsem vzala ten sporťák, tak jsem byla otrávená, protože jsem se v ním nadřela. Nepřevrátila se ani když mi na ni lezlo dvacetilový dítě. Měla jsem to vyřešený tak, že na vesnici byla marita a do auta na pochůzky po městě jsem měla skladnej sporťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.21 10:13

@ugluk ten gesslein mi to ale bohužel ukazuje až od 6 měsíců dítěte. Fotky s hlubokou korbou jsem nikde nenašla ani (nebo neumím hledat :D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54891
19.10.21 17:14

@Beruska3110 do toho sporťáku (jde dát úplně do lehu) se dává vložná taška. Je hezky prostorná a snadno se přenáší, odvozila jsem takhle dvě děti od přivezení z porodnice :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
26.10.21 15:58

@Beruska3110 nejlepší máš koupit Maritu z bazaru a potom uplně jiný sporťák, velký stabilní, do terénu pořádnou trojkolku… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
26.10.21 16:01
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 18:56

@Káťa19 to že pak dokoupim lehčí sporťák, s tím počítám, ale trojkolku spíše ne.
Ale díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13999
27.10.21 19:03

@Beruska3110 ja ted měla levnější trojkolku a nedám na trojkolky dopustit. Jenže, syn dorostl, ja dva psy a trojkolka začala být nestabilní. Koupila jsem britax b motion, jde dokoupit i korba a přední terénní kolečka, nosnost 20 kg a jsem moc spokojená.
Dražší trojkolky s větší nosností budou určitě v pohodě.
Ještě dodám, ten Britax jsem koupila ve čtyřkolové verzi a jsem moc spokojená. Je lehký, jednou rukou v pohodě uřídím. I když mám psy na vodítku a větší se mnou škubne, kočár sedí krásně…

Příspěvek upraven 27.10.21 v 19:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
27.10.21 19:05

@Beruska3110 Já s Maritou odvozila tři děti a to naprosto všude. Pole, louky, lesy, vůbec žádný problém, je to tank. Stabilní, prostorný, nikdy žádný problém a to je mezi prvním a posledním dítětem 9 let. Ale je dost těžký, na časté skládání do bežného auta to teda není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
27.10.21 20:20

@g.sandova ja mam B-Motion trojkolku a priorita byly vylety a teren, krasne stabilni, projede bez problemu, spokojene jezdi uz 3.dite :potlesk: :palec:
ovlada se dobre jednou rukou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
27.10.21 20:22

Vyhoda lehke trojkolky je jeste v tom, ze co uz fakt zadny kocar neprojede, tam postavim trojkolku „na zadni“ a tahnu za sebou. V pripade nutnosti vylozim dite a veci a cca 11 kg sportak protahnu „vsude“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat