Jaký krém do dortu k 1. narozeninám?

377
2.10.19 12:34

Jaký krém do dortu k 1. narozeninám?

Ahoj. Jaký krém je podle vás nejlepší do dortu pro dítě k 1. narozeninám? Je mi jasné, že toho z dortu moc nesní a jen ochutná, ale nejsem si jistá, jestli je třeba lepší pudinkový nebo tvarohový. Předem díky za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3598
2.10.19 12:38

Já dělám z mascarpone, šlehačky a tvarohu a vanilkového cukru. Ročnímu bych já osobně v klidu dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11020
2.10.19 12:40

@Mysina udělej dort čili i krém tak, aby to chutnalo vám dospělým, jinak to vyhodíš a byla by to škoda práce i surovin– dítě sní jednu lžičku, tak je jedno z čeho to bude, pokud v tom nebude deci rumu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9906
2.10.19 12:40

Myslím, že je to celkem jedno, udělej takovej, kterej bude chutnat lidem na oslavě, případně se ti bude dobře potahovat (pro efekt) ;) Ročnímu prckovi můžeš dát ochutnat ten piškot a bude úplně spokojený :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
2.10.19 12:45

Já nechala odlezet chocensky jogurt přes plátno v lednici. Oddělila se syrovatka. Zůstane něco jako Lučina. Do toho jsem rozmixovala ovoce a byl krém :) část Lučiny jsem ji nechala na svaci a mohla se uzrat :lol: a to jinak nejí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 12:50

Já dělala pro malou nepeceny dort - piškoty +kysana smetana+cukr+vanilka, ozdobila jsem ho ovocem. A chutnal ji tak, že snědla snad půlku :lol: pro dospělé jsem měla kupovaný ovocný dort. Tenhle byl jen pro ni, aby se v něm mohla i „porochňat“ :mrgreen: byl asi jako na tomhle obrázku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2497
2.10.19 12:58

Já dělám od dceřineho roku krém z bíleho jogurtu. Lepší ten tučnější. Nechám přes noc přes sítko a plínu (nebo utěrku, plátno) odkapat, zůstane hustý zbytek. Do něj vmícham rozmixované banány. Luxusní krém. CHutnal všem a nedělám už jiný nikdy. Na dort kapu tři velké jogurty, a cca 4 banány. A není třeba už sladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
2.10.19 13:02
@Veru1987 píše:
Já dělám od dceřineho roku krém z bíleho jogurtu. Lepší ten tučnější. Nechám přes noc přes sítko a plínu (nebo utěrku, plátno) odkapat, zůstane hustý zbytek. Do něj vmícham rozmixované banány. Luxusní krém. CHutnal všem a nedělám už jiný nikdy. Na dort kapu tři velké jogurty, a cca 4 banány. A není třeba už sladit.

Zajímavý nápad. Není piškot pak moc rozmočený? A neztmavne nějak výrazně ten banán? To musím vyzkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2497
2.10.19 13:05
@cverunka píše:
Zajímavý nápad. Není piškot pak moc rozmočený? A neztmavne nějak výrazně ten banán? To musím vyzkoušet.

Ono to je hodně husté jak to odkape. a dělávám den předem a super. At to zatuhne celé. Nebylo to nějaké vyrazně hnědé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 13:10

@Mysina
Smíchala jsem tvaroh s jogurtem a rozmixovala do toho banán + byl dort dozdobený dalším ovocem.

Dobře se tím natíralo i zdobilo, krém byl od banánů (zralých) docela sladkej, extra cukr jsem nedávala. Chutnalo nám dospělým i prtěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
872
2.10.19 13:19

Ahoj,

Dělala jsem pro dceru piskotovy korpus, bez cukru a kypriciho prášku, krém byl z Holandie, kterou jsem nechala přes noc okapat a dala jsem tam jen vanilkovy cukr.

Na druhých narozkach už jsem se vyradila trosku víc, kde bylo i mascarpone a barvivo, ale ona tomu stejně moc neda :)

Ať se ti povede!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7079
2.10.19 13:26

@Mysina delala jsem krem z mascarpone, odkapaneho jogurtu a cerstveho ovoce (konkretne jahod, bylo leto). Synove sveho prvniho dortu moc nesnedli, zato dcera ho snedla pekny kus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
2.10.19 13:27

Díky za tip na banánový krém, ten musím vyzkoušet :srdce: taky se kloním k obyčejnému piškotu nebo kupovaným piškotům a nepečenému dortu, u nás je oblíbený i u dospělých, dělala jsem teď o víkendu s kompotovanými broskvemi a všichni se mohli utlouct, natož děti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11020
2.10.19 13:29

@Carolin14 moc se mi líbí ten dort k 2 narozkám, ten se ti opravdu povedl :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
834
2.10.19 13:34
@cverunka píše:
Já dělám z mascarpone, šlehačky a tvarohu a vanilkového cukru. Ročnímu bych já osobně v klidu dala.

Také jsem udělala něco podobného - mascarpone, šlehačka, možná i trocha tvarohu, cukr. A pak hodně ovoce. A jedli všichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama