Jaký mají vaše děti věkový rozdíl?

hni
15
2.5.20 20:14

Jaký mají vaše děti věkový rozdíl?

Ahojte holky, jen jsem se chtěla zeptat jaký věkový rozdíl mají mezi sebou vaše děti a jak jak to zvládáte. Co myslíte je lepší mít děti co nejdříve po sobě, nebo s větším odstupem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25892
2.5.20 20:21

22 mesicu. Za me je faj rozdil 2-3 roky. Min je moc ficak (ale mam narocne deti), vic komplikuje program a deti vyrustaji spis vedle sebe nez spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2961
2.5.20 20:21

@hni nám se teď narodilo druhé mimčo a jsou od sebe přesně 2roky a 9měsíců..podle mě to je ideální, ale asi záleží na každým ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
2.5.20 20:22

Mám dvě dcery o 21 měsíců a jsem spokojená. Chtěla jsem co nejmenší věkový rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15263
2.5.20 20:23

Já jsem pro větší rozestup. Děti jsou od sebe 4 roky a bylo to super v tom, že jsem se v mezičase na pár let vrátila do práce (šla jsem v roce staršího dítěte) a taky jsem měla čas vypiplat jedno a pak se věnovat tomu druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5362
2.5.20 20:24

My máme/budeme mít mezi všema třema dětma 4 ¼roku, já jsem ráda ty starší jsou samoobslužní, ale i sobě mají blízko

Příspěvek upraven 02.05.20 v 20:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
2.5.20 20:25

22m a řekla bych, že je to akorát:) mě to vyhovuje, mnohdy je to jednodušší se dvěma než kdysi s jedním. Ale teď měsíc a půl holky nespí a já už se někdy hroutím… jinak mi život dost ulehčuje šátek, bez něj si to nedokážeme představit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
2.5.20 20:25

My mame rozdil 3 roky a 1 mesic. Nebylo to takto planovane, ale nedarilo se nam dlouho otehotnet, takze tak.

Co se tyka optimalniho vekoveho odstupu, tak to je hodne indivindi. Podle mne vekovy rozdil 2-3 roky je optimalni pro zeny, ktere maji dost casu a zacinaji s materstvim 20+. Pokud se prvni narodi ve 37 jako mne, tak radsi zkouset driv nez pozdeji, bo jinak to muze skoncit jako jedinacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
2.5.20 20:27

Já mám děti rok a půl od sebe. Necelý. Prostě to tak přišlo a teď jsem ráda. Za ideál považuji tak ty tři roky rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
2.5.20 20:29

Dva kluci, bez tří měsíců 15 let :)
A zvládám to dobře :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
2.5.20 20:32

První a druhý jsou od sebe bez 2 měsíců 2 roky. Druhý a třetí bez 2 měsíců 3 roky. Lepsi mi přijde ten dvouletý rozdíl, ale ono to strašně záleží na povahach těch dětí, což prostě neovlivnis. Nejstarší byl v těch ani ne 2 letech rozumnej, v rámci možností samostatnej, bez plinek spal celou noc. Prostřední byl dokonalý mimino, moc jsem si to období užívala. Ale pak se v cca roce „pokazil“ :D kolem těch 2 let byl totálně mimo, podezření na nepekné diagnózy… fakt si nedovedu představit mít k němu mimino, zvlášť takové jaké se nám nedávno narodilo… před tím třetím rokem byl už mnohem lepší, pořád ne jako vrstevníci, ale už se to dá. Mimino ovšem ukazkove rozhodně není. Takže teď je to mnohem náročnější než u těch prvních dvou. A nemyslím si, že by to bylo vekovym rozestupem. Podle mě je ideál kolem těch 2 let, za předpokladu, že to již existující dítě je nějak v mezích normy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
2.5.20 20:33

Já mám mezi dětma 6,5letý věkový rozdíl. Dřív jsem nechtěla ze zdravotních důvodů, navíc starší byl hodně náročný a jsem na děti skoro pořád sama. Ted mám dvě náročné děti a jsme na ně s manželem skoro sami :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8700
2.5.20 20:34
@berua13 píše:
Dva kluci, bez tří měsíců 15 let :)
A zvládám to dobře :mrgreen:
:mrgreen:
Já mám mezi prvnim a druhým rovný dva roky a mezi druhým a třetím 20 let :jazyk:
Taky v poho :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
2.5.20 20:34

@nozu to je fakt, to jsem nezminila. První dcera byla ve všem dost rychlá a samostatná, bylo to dost vidět už v roce, proto jsme se nebáli jít do druhého dítěte. Dnes je ji 2 a čtvrt a je opravdu hodně šikovná a samostatná jednotka, to celou situaci dost ulehčuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13295
2.5.20 20:35

Rozdíl mezi prvním a druhým dva půl roku, mezi druhým a třetím čtyřky roky a necelý čtvrt rok no a čtvrté dítě je narozene devět let a čtyři měsíce po třetím. Takže rozdíl mezi prvním a čtvrtým je šestnáct let a jeden měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat