Jaký mám mít kalorický příjem? Poraďte prosím

Anonymní
18.1.21 17:34

Jaký mám mít kalorický příjem? Poraďte prosím

Dobrý den, prosím o anonym - stydím se.
Poradíte prosím jaký bych měla příjem aby šla váha dolů? Měřím 170cm- váha 75 kg byla můj ideál. Bohužel se stalo spustu věci a já smutek začala zajídat. Nyní mám 108 kg 😒Přestala jsem kouřit cca 2 měsíce zpět, cvičím 4× týdně a ani kilo dolů. Chci zkusit kalorické tabulky. Podle pana Totha mi vychází příjem viz. foto, ale zdá se mi to moc. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1393
18.1.21 17:38

Podle nej to opravdu funguje, pokud teda člověk zadává pravdivé údaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
18.1.21 17:43

Ja si pocitala na paleosnadno, ale jedu low carb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
18.1.21 17:43

Na paleosnadno.cz je kalkulačka, ta ti vypočítá bazál. Abys hubla, nejez méně než bazál, zároveň ale platí, že na hubnutí potřebuješ kalorický deficit, bez něj to prostě nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3380
18.1.21 17:44

To bys musela trávit v posilce celá odpoledne, abys zhubla cvičením.

Na netu máš kalkulačky , které ti podle preferovaného tempa hubnutí vypočtou ideální příjem kalorií, pokud je chceš počítat. Ženy na redukční dietě se většinou pohybují někde v rozmezí 1500-1800, samozřejmě v závislosti na denní aktivitě.

Mně teda počítání kalorií přijde jako nejotravnější metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 17:48

No můj názor asi slyšet nechceš ale já bych se vykašlala na nějaké počítání kalorií podle tabulek a prostě bych začala jíst zdravě a kvalitně. To znamená žádná jídla z Rychlých občerstvení vynechat sladkosti a více zařadit třeba celozrnné pečivo ovoce zeleninu kvalitnější jogurty žádné třeba Monte apod. A taky nějaký ten pohyb by to chtělo no. Já bych třeba pro začátek zkusila rychlejší schůzi a doma si třeba dělat dřepy nebo sedy lehy a určitě bych si dala nějaký splnitelný cíl. ;) Ale je to můj názor ohledně hubnutí a rozhodně netvrdím že je jediný správný. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31614
18.1.21 17:49

Mě na hubnutí fakt parádně funguje program www.transformers42.cz Máš v tom jídelníčky i pohyb, na FB je k tomu motivační skupina a ty výsledky jsou fakt vidět. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
18.1.21 18:23

Mně z pozice chlapa nejlíp zafungovalo jak píše @Lucí_123456
Ráno vločky s mlékem a pak už jen kolem třetí drůbež, ideálně vařenou a zeleninu v jakékoli formě. Nic jinýho, a kupuj si někde z farmy. Pořádně jsem se najedl, ale jako fakt pořádně, a za hodinu a půl jsem šel trasu tady u nás z jedné strany města na druhou, což je necelých sedm Km. Pustíš muziku a jdeš. Výsledky jsou rychlý, jen se to naučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.1.21 18:24

Podle mě ta hodnota není úplně z cesty. Já mám 162 cm a hodnoty mi nastavoval trenér v posilce po změření množství tuků a svalů v těle. Měla jsem hodnoty různě, jeden čas 1300 kcal, jindy 1700 kcal podle toho, abych se dostala na ideální složení těla.

V těch tabulkách se nenech vystresovat tím, když překročíš celkovou hodnotu kalorií, ale snaž se spíš dodržovat vyvážený poměr tuků, sacharidů, bílkovin a vlákniny. Tím poměrem by ses měla dostat k lepšímu a hlavně vyváženějšímu složení jídelníčku. Mě to třeba pomohlo i tím, že jsem pak přestala mít chutě na sladké a nepotřebovala jsem jíst tolik. Hned pak bylo vše jednodušší.

Držím palce :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 18:31

Klidně nechej vypočítat přímo kalorické tabulky… případně zadej to u Totha… doporučuji i skupinu na fb Kaloricke tabulky. Sama podle nich jedu a mám -15kg…to že se ti to zda moc je v pořádku-ja měla taky najednou velké porce

• Citovat
  • Nahlásit
1010
18.1.21 20:03

Já jedla při 175 cm a 73 kg 1500 kcal denne a fungovalo to. Za mě ti to hodilo správnou hodnotu. Jak budeš hubnout, tak se ti bude postupně ta hranice snižovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat