Jaký máte denní režim - 2 děti, 1. a 3. třída

Anonymní
21.11.20 04:13

Jaky mate denni rezim? (Dve deti,1.trida a 3.trida)

Prosim o podrobné popsani, jak mate naplněný den po dni az vc. sobot a nedeli. Prizmam se, ze jsem doma na osetrovacce dost polevila a uz mam pocit, ze jsem lina. Potřebuju srovnani. Nemam v okolí bydliste ani rodinu, ani kamaradku. Jen 2známé pres deti. Jak travite s detmi den, pri domaci vyuce? Stihate čtení povinne cetby a ukoly vcas? Vařit domaci jidla je u vas normalni, nebo jen na vikend? Jak často koupete v zime deti? Dekuji za upřímnost a přesně rozvrhnout. Nemam maminku, umrela mi, kdyz jsem byla mlada a stale se obvinuju, ze to delam blbe. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2311
21.11.20 05:05

Kluci 1. a 3. třída a další děti (3 roky a 8 měsíců).

Starší kluci vstávají v 6:30, pak klasicky snídaně, prevlect se vyčistit zuby. Mladšímu překontroluji aktovku a v 7:35 odchází do školy, má to kousek. Starší má 3× týdně onlinevýuku 7:50 - 10:30, takže po odchodu mladšího mu pomůže nachystat pomůcky na výuku, vytisknu pracovní listy a připojím tablet. Mimino moc nespí, takže společně s tříleťákem, uklízíme, max do 9:00, a pak si hrajeme. On se chce taky učit, tak si čteme a tvořime v Puntíkovi, malujeme, hrajeme hry. Když staršímu skončí výuka, tak si pak kluci hrají spolu, běhají, skáčou, staví bunkry a já vařím oběd. Cca ve 12:00 přichází domů druháček, společně se naobědváme a starší kluci mají svou hodinu na PC. S tříleťákem si většinou pustíme pohádku nebo pokud chce, tak zase hrajeme deskove hry. Nejstarší jde většinou potom ven s kamarádem nebo jdeme všichni spolu na procházku. Druhák má 4× týdně online tréninky od 16-17, což nám dost omezuje možnost chodit ven. Nicméně se je každý den snažím vytáhnout aspoň na hodinku na zahradu. Potom už večeře a jdu uspat malé, velcí koukají na TV nebo něco kutí s tátou. Když mali usnou tak společně buď koukame na film nebo hrajeme hry. Před spaním kluci čtou své knihy. Usínaji kolem 21:30.

Během dne se to tady snažím nějak udržovat ale stejně je tady neustále nepořádek. Větší úklid v sobotu dopoledne, ale s těmi malými to moc nejde. Jinak o víkendu vždydelší prochazka nebo výlet s rodinou, popř. návštěva rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
21.11.20 06:22

Mam 1. a 2.trida. Kdyz byly obe deti doma, budicek 7-7:30. Snidane, umyt, atd.,+ rozvicka (velmi jim chybela ranni prochazka do skoly), tak aby se v 8:30 mohly pripojit online. Do 11:45 mely s prestavkami online vyuku. Ja celou dobu jedu na Home office, po dobu vyuky jsem jim nachystala svacinu a mezitim jsem pracovala.
Pak obed (varila nam skolni jidelna-diky bohu za to!), po obede si deti chvili hraly nebo povidaly s kamarady online, nektere dny mely po obede jeste jednu hodinu online. Pak jsme byli venku. Priprava vecere, pak obe cetly v cj i aj a ja jsem sedla opet praci. Deti chodi spat okolo 21h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5488
21.11.20 08:02

Já mám děti v jiném věku, jedno předškolní druhé už na VŠ, takže mě ty starosti s on line výukou a domácím učením minuly a nemůžu odpovědět.. Jen mě pobavil dotaz jak často koupete děti v zime :D My se koupeme, sprchujeme každý den, nevím co s tím má společně roční obdobi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64836
21.11.20 08:21
@Anonymní píše:
Prosim o podrobné popsani, jak mate naplněný den po dni az vc. sobot a nedeli. Prizmam se, ze jsem doma na osetrovacce dost polevila a uz mam pocit, ze jsem lina. Potřebuju srovnani. Nemam v okolí bydliste ani rodinu, ani kamaradku. Jen 2známé pres deti. Jak travite s detmi den, pri domaci vyuce? Stihate čtení povinne cetby a ukoly vcas? Vařit domaci jidla je u vas normalni, nebo jen na vikend? Jak často koupete v zime deti? Dekuji za upřímnost a přesně rozvrhnout. Nemam maminku, umrela mi, kdyz jsem byla mlada a stale se obvinuju, ze to delam blbe. :roll:

Dítě mám už ve. 4. třídě. Na jaře bylo ve třetí. Doma byla s bráchou, který je o rok výš sama. Já po telefonu dirigovala - oni mi fotili úkoly, já jim to ve volných chvílích opravovala. Ted na podzim už si to naštěstí všechno řídí učitelka, já řeším jen prá věcí. Na jaře to zvládali s prstem v nose za 2 hodiny denně. Ted už toho mají cíce, takže dopo se věnují škole. Číst stíhaj, občas i víc, než normálně. Když přijdu z práce, tak většinou vyřešíme, co měli za problémy, zahrajeme si nějakou deskovku. S klukem občas uděláme nějakou přípravu na přijímačky. Zouzám na emiminu, děti se nějak zabaví. Nejvíc mi prudí vaření těch obědů - bud to musí zvládnout sami ( nějaký jednoduchá salát, palačinky na palačinkovači…) nebo to uvařím den předem a děti si to ohřejí. Víkendy klasika - deskovky, nějaký výlet, kola, inline…Semtam návštěva kamaráda. Párkrát týdně chodíme s dětma běhat. Já se jinak dovybiju sportovně cestou do práce na kole, mám to asi 15 km jedna cesta.
Chodí spát okolo desáté. COž mi prudí v podstatě nejvíc. Protože tím, že já stávám o hodinu a půl dříve, než oni, tak v podstatě chodím spát půl hodiny po nich a nějak mi ten čas sama chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64836
21.11.20 08:24
@Alušáček píše:
Já mám děti v jiném věku, jedno předškolní druhé už na VŠ, takže mě ty starosti s on line výukou a domácím učením minuly a nemůžu odpovědět.. Jen mě pobavil dotaz jak často koupete děti v zime :D My se koupeme, sprchujeme každý den, nevím co s tím má společně roční obdobi :D

My ne. Když celý den hnijem doma, tak se nesprchujem. Pokud jdeme ven nebo si zaběhat, případně mají nějakou jinou fyzickou aktivitu, tak jo, denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
21.11.20 08:25

Mam deti 1. trida a prima osmileteho gymnazia, nejsem na osetrovacce, jsem s nima sama, takze rodinu musim take zivit a resit vse od auta a pres opravu mycky atd atd, delam na plny zvazek na HO, babicky u nas nukdy nefungivaly ( jedna 100 druha 200km a nikdy se nestaraly a deti nikdy nemely ani na vikend) a stihame vse vcetne logopedi, klaviru, nazky, stepu s malou:). Na jare jsem starsi pripravovala na prijimacky ( Praha berou 60 zajem u 560) do toho pomahama nemocne mamince, obstaravam jeji barak a resim opravu jejiho zdedeneho vesnickeho staveni, ktere je kulturni pamatkou… Takze pokud jsi na osetrovani mas vlastne dovolenou a mela by to byt absolutne jednoduche a zabava, dopoledne skola s jednim pracuju, druhemu dam ukol u toho varim obed… a odpoledne musite mit volne :). talze problem u vas bude spise ve zvyku nic nemuset:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
21.11.20 08:28

Mám tři holky, 4-6-8, já na HO. Ráno vstáváme 6.30 klasika: oblékání, snídani, česaní, zuby. Rozvoz do školy/školky. Doma mi teď zůstava jenom třeťačka, ta má svoji online výuku do 10, poté dělá úkoly. Já pracuji a chystám rychlý oběd. V poledne jedeme do školky a do školy pro holky. Pak mají obvykle pohádku a odcházíme ven (1.5-2 hod každý den). Když už je tma, tak si dodějí případné úkoly a zahrajeme si třeba nějakou hru (deskovku, karetní). Po večeři se každý den sprchují a před osmou chodí spát. Čteme každý den, úkoly odevzdáváme včas. Že je to s HO velmi náročné nepopírám, kolikrát toho mám plné kecky, teď dost pomohlo, že mi zůstává doma jen třeťačka. Vařím každý den, někdy zbyde na druhý den, takže to nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50971
21.11.20 08:30

Dopoledne udelat ukoly spolecne, prostredni nachystat PC na on-line vyuku, ze sama by se zatim neprihlasila. Nejstarsi si to osefuje sama. A kolem 11h. jsem jim dala instrukce a utikala do prace, at neco udelam a cast domu v noci dodelat. Kdyz jsem se vratila odpoledne, tak byla druha vlna ukolu. Pak se sli vyvetrat na zahradu, na trampolinu atd. Nebo spolecne poklidit, uvarit na druhy den.
Jinak to bylo, kdyz jsem mela v praci sluzbu od 8h. To byl rezim, jak mame ted. Kdyz zustanou samotne. Maji zadane ukoly, ktere maji splnit. Odpoledne prekontrolujeme, projdeme.
Pres tyden se vstava rozhodne driv. Ted odchazim zas na 7:30. Prvnak taky a starsi zustavaji doma na on-line skole. Dneska jeste spi. Dnes je nechavam, at si polezi dyl. Pak pujdeme pro neco do vecerky. Uklid, vareni, prani, suseni. A po obede pujdou na zahradu litat. Dnes nic do skoly nedelaji. Maji jeden den volno. Ale zitra dopoledne malinko jo. A doma sve povinnosti maji (vysat, vyskladat mycku a susicku, doplnit vodu, granule kocourum, udrzovat si poradek kazdy ve svem pokojiku, od minuleho tydne si chodi v poledne pro obed do skoly).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
21.11.20 10:57

5.trida, 3.trida, predskolacka. Budicek 7.15h, oblikani, snidane a tak, skolacky se chystaji na online vyuku, 7.45h vezu petiletou do skolky. Pak bud domu nebo nakoupit a domu. Od 8h mezitim zacinaji skolacky, uci se s pauzami do asi 11h. Ja mezitim uklizim, varim, pecu, klasika. Po vyucovani mi chvili bud pomahaji nebo si hrajou. 11.30h obed, pak se oblikaji a vyzvedavaji segru ze skolky, aby se aspon trochu prohybaly. Po navratu asi ve 12.45h si delaji ukoly. Pak se pakujeme ven, obvykle max na hod a pul, preklapim se do 8.mesice a uz proste nevydrzim. Nebo se skolacky domluvi s kamarady a vylezou na odpoledne ven po vlastni ose. Predskolni pak jde pred barak nebo podniknem neco spolu. Mezi 16-17h se schazime doma, patacka udela kratkou pripravu k prijimackam, deti si udelaji cteni a pak je to ruzne. Bud si pustime pohadku, film, nebo nejake povinnosti doma, treba utrit prach, zalit kytky, cisti si klec s kreckem, hrnou se do cukrovi, neco si spolu zahrajeme, proste ruzne. Od 19h vecerni kolotoc myti, dodelavani restu, telka, pokud nebyla predtim, protahovani a opakovani sestavy, vecere nebo dalsi cteni, kdyz mi chteji cist nahlas, nebo si hrajou. 20-21h jde spat nejmensi, kolem 21h skolacky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24270
21.11.20 12:54

V době, kdy byly děti doma, tak se vstávalo po 7 hodině, dle toho jak kdo měl online hodinu. Po online hodině si syn 3. tř. udělal sám úkoly, případně se došel zeptat co potřeboval poradit. S dcerou jsem u online hodiny seděla měla jí od 9.30 hodinu, pak pokud jsme to stihly, udělaly jsme rovnou i úkoly a od 10.40 jsem šla většinou učit já. Obědy nám naštěstí nosí chlap z jídelny, protože jinak bysme jedli kdo ví kdy. Já většinou učím min. do 12 a klidně i dýl. Po obědě dodělat úkoly co se nestihly dopoledne a pak jsme šli ven. Odpoledne zahrát nějakou hru, kluk čtení a hrály si. Já jsem u mezi tím udělala co bylo třeba nebo jsem se šla opět věnovat práci a snažím se, aby kolem 20 hodiny byly v pelíšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama