Jaký máte názor na brzké otěhotnení po potratu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monina28
Nováček 10 příspěvků 02.03.18 11:46
Jaký máte názor na brzké otěhotnení po potratu?Jak

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na okamžité otěhotnení po sp potratu bez nutnosti revize? Bohužel jsem potratila 20.2.2018.Podle ms 10 tt a miminko zustalo stát na 6+1tt. Dr mi doporučila nechat proběhnout 2-3 cykly. Ovšem čím dál více čtu názory že je lepší zkoušet teoreticky hned po odkrvacení. Naopak na druhou stranu mám hrozný strach ze se to všechno bude opakovat. S manželem se zatím chráníme. Chodím pravidelne na krev zda-li hcg klesá, podle dr.to takhle bude až do samého negativu. Mockrát děkuji za názory či osobní zkušenosti. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20197 příspěvků 02.03.18 11:48

@Monina28 ja bych nechala aspoň jednu dvě ms proběhnout.
My počkáme 3 m, ale já jsem měla revizi, byl to větší zásah ( mimi 15 tt).

neria55
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 02.03.18 11:52

Myslím si, že pokud nebude tělo připravené tak se mimi stejně nechytne. Zkoušela bych hned jak se budete na to cítit :palec:

Já byla na revizi, počkala jsem jednu ms a šli jsme do toho znova. Zadařilo se stejně až 5 cyklus od revize ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 11:52

Ja otehotnela po SP po prvni normalni MS a cca sesti tydnech od SP…Nemela jsem revizi, ale radsi jsem pockala na prvni MS.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 02.03.18 11:53

Tak po SP bych se taky snažila hned. Já po revizi čekala 3 měsíce. To proto že kdybych případně otěhotněla tak by se mimi nemuselo dobře uhnizdit, když mi vzali hodně silnou vrstvu sliznice. To ale není tvůj případ. Takže bych se snažila hned po první ms.

Samarlenka
Kecalka 230 příspěvků 02.03.18 12:02

@Monina28
Pila jsem po spontánním potratu kontryhel, abych se pořádně vyčistila a narostla pěkná sliznice. Normální menstruace ani nedošla, hned v tom cyklu jsem otěhotněla a nyní 15tt a vše je naprosto v pořádku. Dokonce snad existuje studie, že je riziko dalšího potratu při otěhotnění ihned menší, než když se 3 měsíce vyčkává. A od doktorky jsme taky měli povoleno snažit se ihned :hug:

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 02.03.18 12:03

Hele, nečekala bych, pokud nebyla revize a nebyl zásah do dělohy, normálně bych se začala snažit okamžitě. Dokonce se říká, že je pohnojíno. A u mě to fungovalo na 100%. Já bych ani nečekala na první menstruaci. Do těla nebyl žádný vnější zásah, pokud se má embryo uhnízdit, tak se uhnízdí. Na vývoj následného plodu to nemá vliv. Nevím, proč ti to doktorka řekla a jak ti to čekání odůvodnila. Po revizi je to z toho důvodu, že v děloze je velkárána, seříznutá sliznice, takže než se to zhojí, je nežádoucí sex, aby se tam sexem z penisu případně nezavlékla infekce a nebyl z toho zánět dělohy. I tak se různí názory, jak dlouho vlastně čekat. Ale ve chvíli, kdy zásah nebyl absolutně netuším, proč ti něco takového říkala.

andelka83
Generální žvanilka 20197 příspěvků 02.03.18 12:05

@Samarlenka studie řeší zda je nutné čekat 6 měsíců. Uvádí se podle ní, že ne, že stačí 3 měsíce. Že delší čekání neznamená větší úspěšnost.

Samarlenka
Kecalka 230 příspěvků 02.03.18 12:07

@terinka4444
U nás taky pohnojíno :D přišlo mi, že tělo je na to těhotenství už nastavené, tak to šlo okamžitě.
Zakladatelko nestresovala bych se tím, že se to bude opakovat. Já to samozřejmě taky obrečela, ale pak jsem si řekla, že zřejmě nebylo něco v pořádku, tak radši ať si to tělo pořadí samo takhle na začátku ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 02.03.18 12:08

Po SP bez revize bych se snazila klidne hned ;) jak tu pisou holky…telo se s tim popralo samo a kdyz nebude pripravene, tak se vajicko neuhnizdi a odejde s MS ;) tak drzim palce :kytka:

Samarlenka
Kecalka 230 příspěvků 02.03.18 12:09

@andelka83
Ale to je po revizi, ne? Bez revize bych to brala jako opožděnou menstruaci

andelka83
Generální žvanilka 20197 příspěvků 02.03.18 12:14

@Samarlenka jo,ta studie myslím byla ohledně početí po revizi. Nejsem si jistá jestli podobná se stejným výsledkem je i pro sp bez revize.
Já bych to jako opožděnou ms brala v případě biochemického těhotenství nebo když by k tomu došlo hned na začátku. Ne 7 tt + s tím, že další týdny se nic nedělo než se s tím tělo vypořádalo. Asi bych počkala na další ms a zkusila potom. Ale záleží na každém. Vím že vidina brzkého snažení pomáhá psychicky.

Monina28
Nováček 10 příspěvků 02.03.18 12:26

@terinka4444 nijak to neoduvodnila. Pouze řekla teď při posledni kontrole že máme počkat.

Samarlenka
Kecalka 230 příspěvků 02.03.18 12:27

@andelka83
Jasně asi záleží jak se bude zakladatelka cítit. Já se cítila v pořádku, odkrvácela rychle a na gyndě měla potvrzenou čistou dělohu a hcg menší než 6, což už se bralo jako negativní. Kdyby se mi cokoliv nezdálo, tak bych čekala. ;)

Monina28
Nováček 10 příspěvků 02.03.18 12:29

Já stejně chci minimálně počkat do negativu hcg…nevím zd bych telo nezblbla tím že by slo dolu a hned zase skakalo nahoru

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >