Jaký mate názor na větší úklid v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.7.22 16:12

Jaký mate názor na větší uklid v těhotenství ?

Jaký je váš názor na uklizeni v těhotenství? Všemožně na mě vyskakuje, ze uklid se nedoporučuje, vlastně jsem nepatrala nikdy proč…Dle mého je to podobný pohyb jak cvičení. Miluji cisto, naklizeno, máme barák o dvou patrech a každý víkend stravim jeden den ve velkém úklidu - je to špatně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.7.22 16:20

Nějak, v klidu bez spěchu, bez nervů, svým tempem. Ne, jet maraton. Záleží asi tělo jak dovolí. Sedačku bych ale nechala stát. Savo ležet ve skříni. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5656
2.7.22 16:24

Já se snažím uklízet normálně, naopak na samotném konci těhotenství (posledního) jsem během dvou dni vypiglovala komplet cely dům i s terasou a půlkou zahrady :P :P :P uklid považuji za běžnou činnost, smontuju i menší kus nábytku, povesim záclony, natiram něco (ale syntetické barvy ani ředidla teda nepoužívám, ale to vůbec nikdy, ne jen v těhotenství, takže žádná změna). I ten gauč někdy odsunu. Stejně porad tahám naše batole, takže to už je jedno, jestli zvednu to a nebo soupnu pohovku :lol: :nevim:

Spis v prvním trimestru jsem byla věcně taková prixhcipla a nic se mi nechtělo dělat, takže jsem tomu uklidu taky moc nedala. Teď jsem v pulce a už zase tady radim, dokud mohu. S druhým synem jsem totiž musela kolem třináctého týdne ležet se zkráceným cipkem a neudělala jsem lautr nic v tom období. Pak jak se to přehouplo do modu, ze je dite bezpečně donosene, jsem vyskočila z postele a makala znova :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
2.7.22 16:31

Ne, pokud na ženu při úklidu nespadne skříň nebo neuklouzne. Naopak tzv. klidový režim nemá žádné opodstatnění, vede k úbytku svalové hmoty, špatným náladám a zvýšenému riziku trombózy, přitom předčasnému porodu a potratu stejně nezabrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10438
2.7.22 16:33

Když nebudeš stěhovat nábytek a lízt po výškách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60002
2.7.22 16:39

Pomalu, svým tempem uklízet. Nenechávala bych to na sobotu, ale pomalu průběžně si uklízet. A zapojit muže.
Těhotenství není nemoc 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
2.7.22 16:45

:D promin, ale me teda absolutne nenapadlo neuklizet..naopak, pred narozenim dcery jsme byt pekne vysurovali jak to slo..parnim cisticem, vsechny skulinky, vytahali jsme nadobi, veci ze skrini..s ditetem uz jsem nemela cas poustet se do vetsich akci..uklizim v rukavacich a samozrejme jsem neodtahovala nabytek, abych za nim, vyluxovala prach..jinak cele tehotenstvi standardni uklid..neco ja, neco manzel, proste jako vzdycky…pokud nejsi na rizikovem nebo nemas nejake zdravotni problemy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
2.7.22 16:50

Mě vůbec nenapadlo, že by na úklidu mělo být něco nebezpečnýho :mrgreen: Jasně nelezla jsem na štafle dva dny před termínem, dávala jsem si trochu bacha na chemikálie a nervala jsem almaru z rohu do rohu… Jako chápu, že na rizikovém, kdy má ženská nařízený klid nejlépe v leže, že tam asi to musí být „pianko“, tak utřít prach a dát nádobí do myčky, ale při normálním těhotenství…? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9588
2.7.22 16:52

Jsem asi stará škola, ale za mne : před miminkem se i malovalo (minimálně dětský pokoj, ložnice a koupelna), úklid celkem fest, ale jistě že v klidu, pomalu, úplně se napínat u věšení záclon dobrý není, stejně jako tahat fakt těžké věci.. ale cítím to tak, že mimčo patří do čistého :srdce: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
2.7.22 17:10
@Mutlice píše:
Mě vůbec nenapadlo, že by na úklidu mělo být něco nebezpečnýho :mrgreen: Jasně nelezla jsem na štafle dva dny před termínem, dávala jsem si trochu bacha na chemikálie a nervala jsem almaru z rohu do rohu… Jako chápu, že na rizikovém, kdy má ženská nařízený klid nejlépe v leže, že tam asi to musí být „pianko“, tak utřít prach a dát nádobí do myčky, ale při normálním těhotenství…? :nevim:

Já musím zmínit, že dokonce ani na rizikovém to kolikrát nevadí (tedy záleží, v čem je riziko). :mrgreen: Jsem na rizikovém a žádné omezení ohledně pohybu nemám. Naopak mám z diabetologické poradny přímo nařízeno se hýbat, kvůli cukrovce. Samozřejmě se nesmí dělat pohyb, kde hrozí náraz nebo pád, takže jízda na kole, fotbal, volejbal, jízda na koni a z úklidu lezení na žebřík, z toho taky člověk může spadnout. Radši bych ani netahala nábytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
2.7.22 17:20

V těhotenství asi dobrý, ale pokud chceš podobný styl pěstovati i jako matka, tak bacha na nervy :mrgreen: Dítě a naklizený barák + půlka víkendu strávená šůrováním nejdou většinou úplně dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2631
2.7.22 17:20
@whitemirror píše:
Já musím zmínit, že dokonce ani na rizikovém to kolikrát nevadí (tedy záleží, v čem je riziko). :mrgreen: Jsem na rizikovém a žádné omezení ohledně pohybu nemám. Naopak mám z diabetologické poradny přímo nařízeno se hýbat, kvůli cukrovce. Samozřejmě se nesmí dělat pohyb, kde hrozí náraz nebo pád, takže jízda na kole, fotbal, volejbal, jízda na koni a z úklidu lezení na žebřík, z toho taky člověk může spadnout. Radši bych ani netahala nábytek.

Tak jasně, tahat skříň není fajn ani pro ženskou, která na rizikovém není :mrgreen: ale jinak myslím, že řadit úklid obecně mezi činnosti nedoporučované těhotným, to už mi přijde, že svět se trošku v pr*el obrací :roll: Ono je to hodně o přístupu. Ty k tomu přistupuješ zjevně tak nějak normálně se zdravým rozumem. Tak hlavně ať je prcek v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
2.7.22 17:22
@Anonymní píše:
Jaký je váš názor na uklizeni v těhotenství? Všemožně na mě vyskakuje, ze uklid se nedoporučuje, vlastně jsem nepatrala nikdy proč…Dle mého je to podobný pohyb jak cvičení. Miluji cisto, naklizeno, máme barák o dvou patrech a každý víkend stravim jeden den ve velkém úklidu - je to špatně?

Kdysi se říkalo, že těhotné nemají věšet prádlo (proč, to netuším :-) ) starší ročníky říkají, že dnešní maminy sotva donosí nebo v klidu porodí dítě, když jenom celé těhotenství leží. Některé chodily horské tůry, makaly na baráku nebo fyzicky pracovaly do porodu…říká se toho spousta, at si každý dělá co je mu vhod.
Mě vyhovoval pohyb, at byl jakýkoli. Byla jsem tak zvyklá, jela jsem tak i v těhotenství a nechtěla jsem se uplně „roztéct“ s přibývajícíma kilama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
2.7.22 17:28
@axlpol píše:
Kdysi se říkalo, že těhotné nemají věšet prádlo (proč, to netuším :-) ) starší ročníky říkají, že dnešní maminy sotva donosí nebo v klidu porodí dítě, když jenom celé těhotenství leží. Některé chodily horské tůry, makaly na baráku nebo fyzicky pracovaly do porodu…říká se toho spousta, at si každý dělá co je mu vhod.
Mě vyhovoval pohyb, at byl jakýkoli. Byla jsem tak zvyklá, jela jsem tak i v těhotenství a nechtěla jsem se uplně „roztéct“ s přibývajícíma kilama.

1 Dítě se zamotá do pupečníku
2 Dítě se otočí a bude koncem pánevním
(možná jen jedno z toho) :lol:

Někde jsem četla, že dřív ženy neměly tak bolestivé porody, protože byly zvyklé tvrdě pracovat na poli. Asi to smysl dává… evolučně nejsme stavěni na to, abychom dělaly sedavou práci a v těhotenství ležely a hledaly každé píchnutí, navíc pohyb pomáhá i na náladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3760
2.7.22 17:38
@whitemirror píše:
1 Dítě se zamotá do pupečníku
2 Dítě se otočí a bude koncem pánevním
(možná jen jedno z toho) :lol:Někde jsem četla, že dřív ženy neměly tak bolestivé porody, protože byly zvyklé tvrdě pracovat na poli. Asi to smysl dává… evolučně nejsme stavěni na to, abychom dělaly sedavou práci a v těhotenství ležely a hledaly každé píchnutí, navíc pohyb pomáhá i na náladu.
…já dělala co jsem uznala za vhodné. Myslím, že tělo ženy vydrží hodně a zároveň máme senzor, kdy už děláme něco špatně, stačí jen sama sobě naslouchat.
Ale nikdy bych nikomu nic nedoporučovala, ani nezakazovala. Já mám moto - že co se má stát se stane - takže já beru, to co přijde, ale někdo by si mohl vyčítat, že kvůli umytému oknu se stalo to nebo ono (i když mohla být komplikace třeba uplně něčím jiným) takže at si každý dělá co chce ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat