Jaky může být důvod toho, že mi nejde otěhotnět

Anonymní
12.4.21 07:57

Jaky může být důvod toho, že mi nejde otěhotnět

Ahoj holky. Je mi 22 let. Minulý rok v lednu jsem neplánovaně otěhotněla. I když to bylo neplánovaně tak jsem se moc těšila na novou životní etapu. Bohužel když jsem šla na první screening v dubnu kde mi paní doktorka oznámila, že miminku netluče srdíčko a že jde o zamlklé těhotenství. Byla to rana. Do teď jsem se s tím psychicky nevyrovnala. S přítelem jsme se po 3 měsících začali znovu snažit. Vyšlo to až listopadu. Bohužel tři dny po pozitivním testu jsem začala krvácet. Jela jsem k mé doktorce která mi oznámila že jde o biochemické tehu.
Opět jsem byla na dně. Nyní se s přítelem snažíme a stále nic.
Bojim se jestli třeba nejsem neplodná nebo tak.
Nemáte některá podobnou zkušenost. Myslíte že je naděje?
Vím že bych se na tohle vše měla ptát doktorky, ale ta mi říká že je to běžné a odmítá mi davat hormony a jen ať beru kyselinu listovou:(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8003
12.4.21 07:59

Bez k lékaři pro odpovědi nebo čekáš vyšetření na dálku přes písmenka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
12.4.21 08:01

Stát se to může, ale asi bych dupala po vyšetření štítné žlázy a trombofilní mutace. Neplodna nejsi 2× si otěhotněla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
12.4.21 08:02

Neplodná nejsi. To bys ani neotěhotněla. Jsi mladá, doktorka nejspíš nechce tlačit do různých vyšetření. Jestli nedopadne ani 3. těhotenství, vyšetřit bych se nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
12.4.21 08:12

Spocitej si, kolik cyklu jste se snazili. A dvakrat jsi uz tehotna byla. Zacli jste nekdy v cervenci/srpnu. To neni az tak dlouha doba. Biochemicke i zamlkle tehotenstvi za svuj zivot zazije obrovske mnozstvi zen a neplodne nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 08:14

@Cenarius psala jsem že u lékaře byla a i co mi řekl. Jen mě zajímá jestli se někdo nesetkal s podobnou situaci

• Citovat
  • Nahlásit
1466
12.4.21 08:19

I když je to smutné, potraty jsou docela častá věc. A doktoři většinou začnou hledat příčinu až potom co ženská potratí tak třikrát. Biochemické těhotenství je ještě častější než samotný potrat v 1. trimestru. Dneska o něm víme akorát díky supercitlivým testům.
Jsi mladá, dvakrát jsi zvládla otěhotnět, to že to nevyšlo neznamená, že jsi neplodná. Jenom, že to prostě nevyšlo.
Pokud se bojíš, můžeš si nechat zajít na odběr k praktikovi a nechat si třeba zkontrolovat štítnou žlázu, případně ty trombofilní mutace, jak už tady někdo psal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
12.4.21 08:23

Zamlkle tehotenstvi se bohuzel muze stat a biochemicke je bohuzel opravdu bezne…,ale oboje je potvrzeni, ze neplodna nehsi…ber dal tu listovku, muzes nejake komplexni vitaminy, mamavit nebo tak a pockala bych do zari, ted zacne mozna byt konecne hezky, bude lepsi nalada a vse bude takove pozitivnejsi. Na podzim, kdyby nahodou porad nic, se domluv s mudr na zadance do centra asistovane reprodukce, kde vam udelaji vsechny potrebne testy. Drzim palce, urcite se to do te doby povede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
12.4.21 08:31

Hlavně klid.. 2 pokusy nic neznamenají. Ber to tak, že zarodek nebyl v pořádku, příroda ví, co dělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat