Jaký nárok má otec na dítě, když s matkou nebyli sezdaní?

817
28.7.13 13:41

Jaký nárok má otec na dítě, když s matkou nebyli sezdaní?

Ahoj, jen zcela mezi námi, zajímá mně, jaký má otec na dítko nárok, když nebyli s matkou svoji a v RL jako otec byl uvedený? Za mně si myslím, že má na dítě stejný nárok, jako matka, takže si ho může půjčovat, a musí platit alimenty. To je ale vše? A jaké může mít styky s 10.měsíčním dítětem? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4657
28.7.13 13:44

Samozřejmě že na něj nárok má, když je jako otec uvedený v RL, tady snatek vůbec nehraje roli…kamarádka má 9měsíční a mají to tak, že si otec bere děcko 2X týdně na 2h na procházku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24361
28.7.13 13:45

To je snad jedno, zda jsou svoji, u ditete je napsany jako otec, to je hlavni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657

A samozřejmě musí platit alimenty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860

Nárok má úplně stejný jako kdyby byli manželé. Je to otec, v tomto případě sňatek roli nehraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
28.7.13 13:46

Sňatek je v tomhle případě naprosto bezpředmětný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
28.7.13 13:47

Nárok má stejný je to otec, je zapsán v RL. A je jedno jestli jsou manželé nebo žijí jentak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
28.7.13 13:48

Otec má právo být s dítětem stejně jako matka a dítě má právo být se svým otcem. Otec má právo i zažádat o svěření do své péče nebo zažádat o střídavou péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20157
28.7.13 13:52

@renkova Skutečně, nejde o svatbu, v případě rodičovských práv hraje roli pouze zápis v rodném listě dítěte - to je alfa a omega jak práv, tak i povinností otce vůči potomkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756
28.7.13 13:52

Má na něj stejný nárok. Nemám ráda, když se říká, že matka půjčuje dítě otci. :roll: Otec má stejný nárok na výchovu, néé aby mu bylo dítě půjčováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
28.7.13 13:53

Děkuji. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka1
28.7.13 15:05
@renkova píše:
Ahoj, jen zcela mezi námi, zajímá mně, jaký má otec na dítko nárok, když nebyli s matkou svoji a v RL jako otec byl uvedený? Za mně si myslím, že má na dítě stejný nárok, jako matka, takže si ho může půjčovat, a musí platit alimenty. To je ale vše? A jaké může mít styky s 10.měsíčním dítětem? 8o

půjčovat? 8o má stejná práva jako matka.

• Nahlásit
  • Citovat
dada1511
28.7.13 15:27

/Pokud není podané aspoň předběžné opatření na sociálce ohledně svěření do péče, může ho mít u sebe klidně on, a nemusí se na nic ptát. Nemusí platit alimenty, ani nic podobného, pokud to není rozhodnuté soudem. :nevim: Dítě si nemusí půjčovat 8o, dítě není věc, pokud není svěřené matce, může si ho nechat, brát jak chce, nebo se sním nestýkat vůbec, to je na něm.

Příspěvek upraven 28.07.13 v 15:30

• Nahlásit
  • Citovat
5054
28.7.13 15:28

TAK právo má stejné jako matka, ALE pokud matka stále kojí tak dítě nepřevede na UM na žádost otce o střídavé péči. Otec platí alimenty a výživné na matu tuším do dvou let dítěte. Jinak má nárok ho vidět dle dohody s matkou nebo soudně určené návštěvy. Vzít si, ale kojené dítě na víkend či na týden se mi zdá jako problém. Takže úprava styku otce s dítětem se věkem mění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka1
28.7.13 15:40

@Blanka S kejení je samozřejmě bariera, nicméně, ač sama jsem kojila 3 roky, dovedu si představit, že by 10 měsíční dítě již kojeno být nemuselo, protože styk s otec mi prostě přijde důležitější než kojení ročního dítěte

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama