Jaký názor máte na autosedačku 0-25 kg?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RockFous
Povídálka 15 příspěvků 08.06.19 20:47
Jaký názor máte na autosedačku 0-25 kg ?

Zdravím, zajímalo by mě jaký máte názor na koupi autosedačky 0 -25 kg?? Jestli s tím máte někdo zkušenost? Mám vybraný kočár trojkombinace, ale autosedačku k tomu chci zvlášť. Uvažuji o koupi 4Baby Rodos 2019. Tak budu ráda za pozitivní i negativní reakce :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 08.06.19 20:53

@RockFous Z jakeho duvodu chcete autosedacku zvlast?

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 08.06.19 20:54

Všeobecně jsou sedačks určené pro větší váhový rozsah horší, než jednotlivé skupiny. Určitě bych nekoupila takhle velkou sedačku pro úplně miminko, i když je polohovatelná, tak v ní nebude mít správnou polohu. Nehledě na to, že když ti v autě usne, budeš ho muset budit a přenést v ruce. Kvalitní vajíčko koupíš z druhé ruky za pár korun, alespoň na první rok a pak bych uvažovala o té, kterou jsi vybrala. Nám se malý do vajíčka Maxi Cosi Cabriofix vejde ještě teď, je mu 18 měsíců. Samozřejmě už má větší, ale neumím si ho po narození představit v takovém monstru.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16450 příspěvků 08.06.19 20:57

@RockFous autosedačku zvlášť určitě, nějakou bezpečnou dle adac. Ale sedačku 0-25 kg bych nebrala, on je prostě rozdíl mezi novorozencem a dítětem v první třídě. Nikdy ta sedačka nebude vyhovovat všem kategoriím, vždy to někde bude kompromis. Pokud chceš šetřit, vem vajíčko po jednom dítěti z druhé ruky. Vajíčko nosí lidí domu, není vystavováno takovým rozdílům teplot a je používáno krátce.

krukynka
Kecalka 277 příspěvků 08.06.19 21:10

Koupila jsem takovou sedačku prvnímu synovi a byla to velká chyba. Hned při odchodu z porodnice všichni nesli miminka ve vajíčku a my v zavinovačce. Pokaždé musíš dítě vyndavat. Když jedeš na nákup není kam dát… edit: je jeste malé sedět samo v košíku a tuhle sedačku těžko dáš na košík, ta je na pevno v autě. A vytahovat furt kočár je taky opruz. Takhle bych pokračovat donekonečna. Pro druhé jsem již pořídila vajíčko, s adaptéry na kočárek a je to rozdíl jak mléko a voda. Novorozenec furt spí a člověk byl neustále mobilní- tu ho vyndal, tu ho vzal domů a zase jel jinam nebo pricvaknul na kolečka kočárku. Nyní už užívá druhá tu sedačku po prvním, ale vajíčko bylo k nezaplacení a tahala jsem jí v tom dokud to šlo

mayunka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 08.06.19 21:13

Ahoj. My meli zkraje vajicko a ja pak strasne chtěla novou. Koupili jsme 4baby a je naprd ze kdyz s prckem jedes treba na nakup a jeste nesedi, tak kam s nim. Nakonec jsme tahali vajicko v kufru. Jinak nemyslim si, ze by miminko nemelo pohodli. Ta sedacka ma tri stupně. A pro nejmensi mimi polstrovani zadicka a kolem hlavicky. @RockFous

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 08.06.19 21:19

Nazor mam takovy, ze bych ji nekoupila ani za korunu :nevim: maji daleko horsi vysledky v testech bezpecnosti a jak tu vsichni pisou, tak kam das dite, kdyz nesedi a jdes nakoupit? :nevim:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 08.06.19 21:23

@RockFous rozhodně kup nejdřív kvalitní vajíčko a nejdřív až bude dítě samo sedět vyberte větší sedačku. To vajíčko je pro miminko nejbezpečnější a nejpohodlnější. A i pro tebe nejpohodlnější.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 104 inzerátů 08.06.19 22:09

Já se omlouvám, že se sem vetřu…ale mám roční holku, která se už do vajíčka pořádně nevejde, ale pochopila jsem správně, že do klasické sedačky po směru jizdy jí ještě dát nemůžu že? tak ted taky přemýšlím nad sedačkou 0-25, nebo 0-18… co je lepší?

Kolemokolo
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 22:17

Spíš než tuto, bych vybírala v rozmezí 0 - 18 kg a vybrala bych kvalitnejsoho výrobce.
Jinak z mě zkušenosti, dítko má rok. Přenést domů spící se mi podařilo za tu dobu tak 3×. V 95% se vzbudí při vypnutí motoru. V ostatních případech pri manipulaci s dveřmi či sedackou. Nakupovat chodíme od maličká v satku/nositku, ve vajíčku řvala.
Jedinou nevýhodu v tomto typu sedačky vidím v tom, že ji není možné mít na místě spolujezdce.

Kolemokolo
Povídálka 20 příspěvků 08.06.19 22:20

@welovefashion mě se roční ještě do vajíčka vejde, ale kvůli delším cestám jsem chtěla kvalitnější sedačku. Vybrali jsme romerku dual fix M i size. V kategorii do 18 kg je širší výběr a myslím, že ty sedačky budou kvalitnější.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 08.06.19 22:23

@welovefashion proc by nemohla? :nevim: nase ditko jezdi v sedacce po smeru jizdy od 11ti mesicu a znam deti, ktere v ni jezdi daleko driv ;)

Janli
Echt Kelišová 9302 příspěvků 08.06.19 22:34
@Tazvesnice píše:
@welovefashion proc by nemohla? :nevim: nase ditko jezdi v sedacce po smeru jizdy od 11ti mesicu a znam deti, ktere v ni jezdi daleko driv ;)

A víš, že to odporuje současné vyhlášce? Až od 15ti měsíců může dítě do posměru. Nehledě na to, že pro dítě je to krajně nebezpečné. Sebemenší náraz má kvůli váze hlavičky nalsledky, často fatální.
@RockFous
Já mám sice sedačku 0-18kg, ale dítě jsem dávala do vajíčka dokud to šlo. Ta miminka jsou v takové sedačce dost skrčená, vajícko je stokrát lepší už jen kvůli přenášení. Bohatě ti stačí bazarové.

Kukacka123
Závislačka 3712 příspěvků 08.06.19 22:38

@Tazvesnice nedoporucuje se to, ze nemaji tak zpevnene svaly na krku a navic tezkou hlavicku. Kdyz nabouras nebo někdo do tebe a dite klinkne hlavickou, muze si hodne ublizit…proto by nejlepe minimalne aspon do 15-16m tusim melo ditko jezdit proti smeru ;)

Kukacka123
Závislačka 3712 příspěvků 08.06.19 22:42

@RockFous jinak my meli vajicko, mala v nem byla do cca 9-10m. Ted ji bude rok a u nasich ho obcas porad vyuzivame, protoze sedacku mame v nasem aute s isofixem a ten se nam fakt nechce prendavat :lol: porad ji vajicko je, ale sedacka mi uz pro ni prijde pohodlnejsi (mame sedacku 0-18m Cybex) ;) a nemenila bych…s vajickem je to s miminkem pohodlne, kdyz nedrzi hlavicku, nesedi,…nase mala mnohdy i spala po zastaveni a doneseni domu, kolikrat jsem ji jen prendala do postylky a spala dal :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama