Jaký obor na právnické fakultě Muni studovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:29
Jaký obor na právnické fakultě Muni studovat?

Ahooooj holky/maminky, po mém jednom příspěvku tady bych se chtěla ještě zeptat, jaký obor na právnické fakultě Muni studujete? samozřejmě dálkově :) Jaký obor si myslíte, že je dobrý a dá se zvládat? a jestli si myslíte, že je nějaké uplatnění jako Bc.? Často jsem četla, že když člověk nedělá ten 5ti letý obor, tak je to na nic :think: tak proto se ptám, zda to má případně cenu. Děkuji za názory :kytka:

Reakce:
Safija
Kecalka 268 příspěvků 28.02.17 00:45

Pokud chceš v budoucnu dělat advokáta, soudce, notáře, státního zástupce, exekutora, asistenta soudce,…, právníka ve státní správě nebo samosprávě, podnikového právníka, a po tříleté praxi si udělat profesní zkoušky, tak musíš mít pětiletého magistra v oboru Právo a právní věda. Vše ostatní jsou jen specializace pro různé úředníky.

Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 28.02.17 00:58

Tak že když člověk vystuduje Bc. v právní oblasti, tak je vlastně nic? jako že uplatnění je hodně mizivé až skoro žádné?. Tak že to možná člověk studuje jen proto, že ho ta,,právní,, oblast hodně zajímá a nebo, že chce jen prostě titul Bc.. Ale zas nějaké uplatnění přeci jen musí být, i kdyby to člověk měl brát:,,baví mě to, budu mít titul Bc. a přeci jen s tímto titulem najdu lépe práci v kanclu než s maturitou,,. Aspoň dle mého lajckého pohledu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 02:33

@Ellldos Řeknu ti to asi tak, pracuji ve firmě, kde mezi mou náplň práce patří hlavně vymáhání pohledávek. Asi by jsi měla výhodu v tom, že budeš vědět něco navíc, že nebudeš muset všechno konzultovat s právníky, nicméně lepší místo, nebo dokonce peníze by ti to u nás nezajistilo. Byť by se to všem líbilo. Poněvadž k tomu potřebuješ i účetní pohled a znalosti, prostě taková kumulovaná funkce.

Takže titul Bc., ti pomůže najít práci, ale ve své podstatě moc použitelná nebudeš a pokud už teď na sebe pohlížíš jako na teoreticky lépe placenou, tak na to zapomeň, poněvadž pořád budeš jen lepší asistentka, co se soukromého sektoru týče, poněvadž k právním úkonům nejsi způsobilá. A co víc, možná budeš dělat práci za právníky, protože budou vědět, že to zvládneš za zlomek ceny, ale smetanu slízne někdo jiný.

Možná si pomůžeš ve státní sféře jako specializovaný úředník, kde ty peníze nahoníš tabulkami, ale taky to nebude extra zázrak.

Takže když tě to tak moc baví, tak rovnou ten Mgr. bude lépe použitelný. Bc. v tomto oboru skutečně dokážeš nahonit školeními.

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 28.02.17 06:29

@Ellldos Hodně lidí, kteří si na právnické vystudovali specializaci a získali titul Bc. přecházelo na navazující magisterské studium na ekonomku, kde získali titul ing. Myslím, že tyto dvě školy jdou dobře dohromady. Já se původně dívala na právní specializaci v oboru nemovitostí a to si myslím, že využití má. Realiťák se vzděláním v oboru je dnes spíš výjimkou, ale je to jen moje domněnka. Já šla nakonec právě na tu ekonomku a byla jsem moc spokojená.

silvie1978
Kecalka 319 příspěvků 28.02.17 07:44

Podle toho, co od studia čekáš a jestli tě má někam pracovně nasměrovat. Jen si myslím, že obor Právo je pouze denní studium. Specializace ti mohou pomoct při hledání místa, např. Veřejná správa asi nebude úplně špatná. Jen na výši platu asi moc velký vliv mít nebude. Většinou se na výběrové řízení na úřady hlásí i na místa pro sš velká skupina vš, takže pokud te vyberou, budeš i s vš vzděláním pobírat plat jako mají středoškoláci. Mám mgr vzdělání, ale plat jako ostatní kolegyně se sš, jiné místo není a do soukromé sféry jít kvůli spoustě faktorů nechci. Ale člověk nikdy neví, co se namane a pokud by tě to bavilo studovat, tak proč ne.

Keyllah
Extra třída :D 10180 příspěvků 28.02.17 09:42

@Ellldos Záleží jaké uplatnění do budoucna očekáváš, nebo co by jsi chtěla dělat. Třeba „veřejná správa“ by se ti určitě hodila do kanclu na úřady, ale chtěla by jsi něco takového? Nebo „trestní právo“ je fajn, pokud by jsi třeba chtěla dělat v budoucnu u policie, na úřadě u přestupků atd…ale hodně lidí na to pak navazuje a stejně si to dodělává dál. Ještě mě napadla např. probační a mediační služba, různé mediátorské skupiny atd…Spíš si vyber podle toho, co by tě lákalo dělat, protože v práci strávíš 1/3 života :-))

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední vystoupení? Karel Gott omámil svým zpěvem celý Žofín

Ačkoliv se v posledních dnech píše o jeho nalomeném zdraví, na sobotním plese... číst dále >

Svědek promluvil o muži, který se pokusil upálit: Muselo to mít souvislost s Palachem

V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil o sebevraždu starší muž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >