Reklama

Jaký obor na právnické fakultě Muni studovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 27.02.17 22:29
Jaký obor na právnické fakultě Muni studovat?

Ahooooj holky/maminky, po mém jednom příspěvku tady bych se chtěla ještě zeptat, jaký obor na právnické fakultě Muni studujete? samozřejmě dálkově :) Jaký obor si myslíte, že je dobrý a dá se zvládat? a jestli si myslíte, že je nějaké uplatnění jako Bc.? Často jsem četla, že když člověk nedělá ten 5ti letý obor, tak je to na nic :think: tak proto se ptám, zda to má případně cenu. Děkuji za názory :kytka:


Reklama

Reakce:
 
Safija
Kecalka 260 příspěvků 28.02.17 00:45

Pokud chceš v budoucnu dělat advokáta, soudce, notáře, státního zástupce, exekutora, asistenta soudce,…, právníka ve státní správě nebo samosprávě, podnikového právníka, a po tříleté praxi si udělat profesní zkoušky, tak musíš mít pětiletého magistra v oboru Právo a právní věda. Vše ostatní jsou jen specializace pro různé úředníky.

 
Ellldos
Povídálka 20 příspěvků 28.02.17 00:58

Tak že když člověk vystuduje Bc. v právní oblasti, tak je vlastně nic? jako že uplatnění je hodně mizivé až skoro žádné?. Tak že to možná člověk studuje jen proto, že ho ta,,právní,, oblast hodně zajímá a nebo, že chce jen prostě titul Bc.. Ale zas nějaké uplatnění přeci jen musí být, i kdyby to člověk měl brát:,,baví mě to, budu mít titul Bc. a přeci jen s tímto titulem najdu lépe práci v kanclu než s maturitou,,. Aspoň dle mého lajckého pohledu :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 02:33

@Ellldos Řeknu ti to asi tak, pracuji ve firmě, kde mezi mou náplň práce patří hlavně vymáhání pohledávek. Asi by jsi měla výhodu v tom, že budeš vědět něco navíc, že nebudeš muset všechno konzultovat s právníky, nicméně lepší místo, nebo dokonce peníze by ti to u nás nezajistilo. Byť by se to všem líbilo. Poněvadž k tomu potřebuješ i účetní pohled a znalosti, prostě taková kumulovaná funkce.

Takže titul Bc., ti pomůže najít práci, ale ve své podstatě moc použitelná nebudeš a pokud už teď na sebe pohlížíš jako na teoreticky lépe placenou, tak na to zapomeň, poněvadž pořád budeš jen lepší asistentka, co se soukromého sektoru týče, poněvadž k právním úkonům nejsi způsobilá. A co víc, možná budeš dělat práci za právníky, protože budou vědět, že to zvládneš za zlomek ceny, ale smetanu slízne někdo jiný.

Možná si pomůžeš ve státní sféře jako specializovaný úředník, kde ty peníze nahoníš tabulkami, ale taky to nebude extra zázrak.

Takže když tě to tak moc baví, tak rovnou ten Mgr. bude lépe použitelný. Bc. v tomto oboru skutečně dokážeš nahonit školeními.

 
Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 28.02.17 06:29

@Ellldos Hodně lidí, kteří si na právnické vystudovali specializaci a získali titul Bc. přecházelo na navazující magisterské studium na ekonomku, kde získali titul ing. Myslím, že tyto dvě školy jdou dobře dohromady. Já se původně dívala na právní specializaci v oboru nemovitostí a to si myslím, že využití má. Realiťák se vzděláním v oboru je dnes spíš výjimkou, ale je to jen moje domněnka. Já šla nakonec právě na tu ekonomku a byla jsem moc spokojená.

 
silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 28.02.17 07:44

Podle toho, co od studia čekáš a jestli tě má někam pracovně nasměrovat. Jen si myslím, že obor Právo je pouze denní studium. Specializace ti mohou pomoct při hledání místa, např. Veřejná správa asi nebude úplně špatná. Jen na výši platu asi moc velký vliv mít nebude. Většinou se na výběrové řízení na úřady hlásí i na místa pro sš velká skupina vš, takže pokud te vyberou, budeš i s vš vzděláním pobírat plat jako mají středoškoláci. Mám mgr vzdělání, ale plat jako ostatní kolegyně se sš, jiné místo není a do soukromé sféry jít kvůli spoustě faktorů nechci. Ale člověk nikdy neví, co se namane a pokud by tě to bavilo studovat, tak proč ne.

 
Keyllah
Echt Kelišová 8786 příspěvků 28.02.17 09:42

@Ellldos Záleží jaké uplatnění do budoucna očekáváš, nebo co by jsi chtěla dělat. Třeba „veřejná správa“ by se ti určitě hodila do kanclu na úřady, ale chtěla by jsi něco takového? Nebo „trestní právo“ je fajn, pokud by jsi třeba chtěla dělat v budoucnu u policie, na úřadě u přestupků atd…ale hodně lidí na to pak navazuje a stejně si to dodělává dál. Ještě mě napadla např. probační a mediační služba, různé mediátorské skupiny atd…Spíš si vyber podle toho, co by tě lákalo dělat, protože v práci strávíš 1/3 života :-))


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >


Reklama