Jaký obor (psychologie x marketing)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 03.03.17 22:46
Jaký obor (psychologie x marketing)?

Ahojte, doufám, že mi poradíte co je dle vás lepší studovat? Děkuji K. :srdce:

Příspěvek upraven 04.03.17 v 07:46

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

AnnieTRoj
Kecalka 203 příspěvků 03.03.17 22:59

Pokud umiš i něco jiného, tak bych se ješte poohlídla jinde.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.03.17 23:33

Spis zalezi na tom, co chces ve finale po dokonceni studia delat :)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29050 příspěvků 03.03.17 23:41

Marketing v sobě obsahuje velikou porci psychologie. Třeba, jak prodat lidem věci a služby, které nepotřebují :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 10717 příspěvků 04.03.17 05:04

Podle toho, kolik chces vydelavat :D

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 04.03.17 07:39
@AnnieTRoj píše:
Pokud umiš i něco jiného, tak bych se ješte poohlídla jinde.

Děkuji za tip :), ale pravda, že psychologie mi celkem jde :D, ale možná bych se mohla poohlédnout po právnické fakultě, i když právníků jsou mraky ;), ale děkuji za odpověď.

Příspěvek upraven 04.03.17 v 07:44

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 04.03.17 07:40
@beruska9 píše:
Podle toho, kolik chces vydelavat :D
:potlesk: :lol: :) zajímavý komentář :mrgreen: :srdce:

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 04.03.17 07:42
@Afrikana píše:
Spis zalezi na tom, co chces ve finale po dokonceni studia delat :)

Tak baví mě ta psychologie takže asi psycholožku x psychiatričku

Nebo něco s tím marketingem :) :lol:

Děkuji za odpověď

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 04.03.17 07:45
@Burj Chalifa píše:
Marketing v sobě obsahuje velikou porci psychologie. Třeba, jak prodat lidem věci a služby, které nepotřebují :mrgreen:
:jazyk: :jazyk: pravda :lol: :andel:

Uživatel je onlinebibie
Kecalka 351 příspěvků 04.03.17 09:08

Psychologie. Je to odborne studium. Marketing je vseobecny a nepotrebujes k nemu vzdelani ale praxi, muzes ho delat i s „psychologickym“ vzdelanim, opacne to jde hur-ze jo… :lol:
Jinak jdi radsi za pravnika-je to lepe placene a vyuzijes oba vyse zminene obory :P

MarleyMarley
Povídálka 38 příspěvků 04.03.17 09:16

Ano, podle toho, jestli chces pracovat spis v pomahajicich profesich nebo se pohybovat vic v byznysu. Marketing je byznysova zalezitost, takze pokud se vidis v nejake korporatni firme napr., chces delat kampane, lakat zakazniky apod (marketing ma samozrejme mnoho a mnoho podob), tak je volba jasna.
Pokud chces spis „pomahat“ a nebudes to brat jako veliky byznys, tak psychologie. Pokud vyberes jednooborovou, muzes byt psycholog, ale pozor, zase takova poptavka po nich neni a nejsou tak dobre financne ohodnoceni. Taky si muzes udelat svou praxi a to je pak jina. Ja se venuju psychoterapii (ale vystudovany jsem andragog) a je to neco, co me moc bavi, ale velky byznys v tom nevidim, proto k tomu jeste skolim. A stejne jsem si musela udelat jeste navic psychoterapeuticky vycvik. Jsou to dva rozdilne obory, tak zapremyslej, kde se v budoucnu vidis.

Lendeš
Kelišová 5431 příspěvků 04.03.17 09:39
@Medvidek85 píše:
Tak baví mě ta psychologie takže asi psycholožku x psychiatričku

Nebo něco s tím marketingem :) :lol:

Děkuji za odpověď

No tak na psychiatričku bys musela studovat medinu, ne psychologii.

truelly
Závislačka 2783 příspěvků 04.03.17 09:40

Ty jsi ročník 85? Proc ses rozhodla studovat az teď? Máš rodičák? Jinak lehčí bude určíte ten marketing. Jak prijimacky, tak studium.

Medvidek85
Povídálka 14 příspěvků 04.03.17 11:07
@truelly píše:
Ty jsi ročník 85? Proc ses rozhodla studovat az teď? Máš rodičák? Jinak lehčí bude určíte ten marketing. Jak prijimacky, tak studium.

Nejsem ročník 85, ale je to moje číslo, kdy jsem se narodila (datum, den) Akorát opačně :) 5.8. :)

The_Assassin
Kecalka 452 příspěvků 04.03.17 11:54

V marketingu pracuji a zkušenost má i mých kolegů z oboru je ta, že na pohovorech často zaujme spíš že máš vzdělání v jiném oboru, já jsem třeba informatik, kamarádka je chemička apod. Studovat marketing na vš bych nešla, přečti si Kotlerovu marketingovou bibli a pak existuje spousta veřejných workshopů třeba se zaměřením na sociální sítě, brand building, atd., kde mluví lidi z praxe. Známá studovala marketing na UJAKu a to teda bylo něco :poblion:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >