Jaký prášek na praní pro miminko?

113
1.4.16 10:54

Jaký prášek na praní pro miminko?

Zdravím všechny maminy, které zavítají do téhle diskuze.
Chtěla bych pro naše 9 dní staré mimčo koupit nějaký dětský prášek na praní. Můžete mi, prosím, nějaký doporučit? Slyšela jsem o Lovele, ale prý na prádle páchne :nevim: Tak kdo má nějaké ty prášky vyzkoušené a mohl by doporučit nějaký, co i alespoň trošku voní, tak budu jenom ráda. A gel, nebo prášek? Gel mi přijde šetrnější.
Vím, že spousta maminek pere v „normálním“ prášku, ne v dětském, ale já i manžel trpíme na ekzém a neradi bychom dráždili pokožku malé, aby se u ní časem také ekzém neobjevil.

A ještě nějaké ty otázky..
Používáte dětskou aviváž? Mě přijde trochu zbytečná, když se to tam dává po posledního máchání - přece jen je to chemie :nevim:

A na kolik perete hadrové plenky - ty, které používáte na ublinkávání a ty, které mimčo počůrá/pokadí? My máme teda jednorázovky, ale občas nějakou tu nehodu během přebalování, či u doktorky máme :lol:

Co když do praní plen přidám dezinfekci na prádlo? Popř. savo perex? Nebo to mám raději úplně vynechat? :nevim:

Děkuji všem zkušenějším za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22697
1.4.16 11:06

Já teď mám Frosch gel na miminko, ale mě moc nevoní. Ale prádlo je po něm takové jemné. Plínky dávám normálně k oblečení. Miminko toho moc nezašpiní, tak jsem to prala naráz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213

@B. Lucie ahoj, používám persil sensitive. Lépe pere než Lovela. Někdy jsem teda přidala i trochu Lovely, prádlo pak hezky vonělo. Lehce aviváže jsem začala používat od roku. Silan sensitive. Já sama mám AE a syn zatím v pořádku, prášek mu nijak nevadí. Dávám ale dvojí máchání.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m

Pouzivam tekutou Lovelu a zatim vse bez problemu. Male jsou 4m. Nijak mi na pradle nepachne.Ja teda nic necitim.
Jako mala jsem mela atopicky ekzem takze malou pozoruji a radsi zadnou avivaz nedavam. Ani Savo. Na pokakane veci mi zabralo zlucove mydlo ale pak jsem vzdy jeste vyprala v Lovele.

A latkove pleny peru na 90°C a delsi cyklus aby se vymachaly. Ale pouzivam je take jen na ublinknuti a jeste do sirokeho baleni.

• Citovat
  • Upravit
24840
1.4.16 11:08

Nejčastěji používám Batole nebo Persil sensitive. Pokud používám prášek, dávám máchání navíc, místo aviváže ocet. Lovela je fakt na nic, protože nevypere.
Látkové plenky peru na 90 st. (pužíváme jenom na ublinknutí) Dezinfekci nepoužívám, osobně mi to přijde zbytečné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
1.4.16 11:13

Je potřeba to vyzkoušet ;) manžel je atopik a ještě má lupénku, takže nemůžu prát v lecčems. No a dětem jsem samozřejmě chtěla dopřát co nejjemnější péči o prádlo, právě kvůli predispozici. Ale po všem dětském a sensitive se mi děti osypávaly. Takže peru v obyčejném Arielu, program pro lepší vymáchání prášku a ještě máchání navíc. A jsou spokojení všichni tři a vlastně i já, protože je prádlo perfektně vyprané :lol: Jinak na aviváž radši zapomeň, ta dráždí obecně hodně a pro lidi trpící nějakým ekzémem by měla být tabu..
A ty plínky kvůli desinfekci stačí na 60 ;) látkujeme, takže peru to nejhorší a je to ok. Na savo bych se už vyprdla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2582
1.4.16 11:15

Používáme Persil nebo Ariel gel sensitive. Oba perou dobře ;-)
Aviváž jsem si zamilovala Lenor sensitive, bílý s obrázkem bavlnky a ruky. Peru v něm dceři od narození a miluji tu vůni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
1.4.16 11:19

Lovela voní, žádný strachy. Jinak já používám Frosch baby a k tomu baby aviváž, takže to krásně voní a je to ekologické. :palec:

¨Vše peru dohromady na 40. Když je něco pokakanýho, vezmu nejdřív žlučovým mýdlem.

Příspěvek upraven 01.04.16 v 11:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
1.4.16 11:21

@B. Lucie mam ekzematika a radim co nejmíň chemie a různých vonavych veci. Peru v persil sensitive, kdyz byl uplne malinkej, tak v lovele. Bez avivaze, dvojí machani.
Latkovky na 60, používám jako ty jen na bliti atd, jinak ma jednorazovky.
Pokud muzes, nedavej ani zadny mejdla, pěny atd do koupele, zadny ty vonavy bejby kremy. At se zbytecne nerozdrazdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54719
1.4.16 11:21

@B. Lucie vyzkoušela jsem spoustu a nejvíc mi vyhovoval a vyhovuje persil sensitiv. A třeba holčička od kamarádky se po dětském prášku osypala a persil snesla naprosto v pohodě.
Místo aviváže občas přidám ocet.
Na látkové plínky, které používám na všechno včetně přebalování používám dezinfekci Bambino mio a peru podle toho jak se mi chce, střídám praní na 40 a 60. Jednou za čas peru na 90, ale to můžu jenom plínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24460
1.4.16 11:23

Já peru v Amway prášku.
Dobře se rozpouští a tím pádem se taky všechen z prádla vymáchá. Prádlo po vyprání není nijak navoněné - prostě jen mokré - když prádlo po vyprání voní, tak něco v těch vláknech muselo zůstat a produkovat vůni, to právě může dráždit kůži.

Aviváž pro miminko ne, spíš ten ocet.
Plíny jsem prala na 60°C, jednou za tři týdny (asi) na vyvářku. Přebalovala jsem do látkových.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20340
1.4.16 11:25

@B. Lucie Volila jsem prášek z DM - bez vůně. Pokud máte riziko ekzému, tak určitě netrvat na vůni a podobných blbůstkách - čím víc vůně, tím větší riziko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
1.4.16 11:27

Ahoj, já peru buď v prášku z DM, nebo persil sensitive a teď jsem si nechala dovézt z německa gel Spee - krásně po něm voní prádlo.
Aviváž nepoužíváme.
Látkovky peru na 60°C, látkujeme a žádný problém s tím nemáme :-)
A žádnou dezinfekci taky nepoužíváme, přijde mi to zbytečné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
1.4.16 11:28

Nevím nevím, ale za mě Lovela jednoznačně ne, jsem astmatik a hrozně mi vadí, a když nakoupím oblečení někde na bazárkách, tak musím hned vyprat, protože mi vadí i ta vůně z vypraného oblečení (třebas i když stojí v tašce v koutě), zajímavé je, že vadí i bratrovi, který má alergii hodně v klidu. peru eko myslím, že ve Froshi, ale snesu kterýkoliv eko, který není parfemovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
1.4.16 11:33

Peru v gelu Lovela a jsem spokojená. Pokud je na oblečení víc skvrn, tak dávám Ariel Sensitive, přece jen vypere o něco líp. Aviváž je podle mě naprosto zbytečná. Pleny peru na vyvářku. Dokud byla dcerka menší, dávala jsem na všechno automaticky dvojí máchání, teď už jen občas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama