Jaký příjem se započítává do hmotné nouze

Anonymní
18.5.20 15:55

Jaky prijem jse zapocitava do hmotne nouzi

DD. Chci jse zeptat co vse jse zapocitava do hm pri zadani. Pobiram ted prvni mesic pdporu v nezamestnastosti. Min.. mesic mi skoncil rodicak. Pobiram pnb a pnd. Pritel pracuje jeho mes. mzda je 22000 ale ma exekuce takze 17000 :( ale to ich zajimat asi nebude). Mame 3 deti 4lete dvojcata 9 lety.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20109
18.5.20 16:06

Ne, exekuce je rozhodně zajímat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 16:06
@Anonymní píše:
DD. Chci jse zeptat co vse jse zapocitava do hm pri zadani. Pobiram ted prvni mesic pdporu v nezamestnastosti. Min.. mesic mi skoncil rodicak. Pobiram pnb a pnd. Pritel pracuje jeho mes. mzda je 22000 ale ma exekuce takze 17000 :( ale to ich zajimat asi nebude). Mame 3 deti 4lete dvojcata 9 lety.

S těmito příjmy na hmotku nedosáhnete, já tentokrát měla jen rodicak 7000,příspěvek na bydlení 2000 a přítel byl na pracaku bez nároku na podporu, měli jsme jedno dítě a nic jsme nedostali a na není to tak jednoduché je tam milión papíru, třeba potvrzení z registru vozidel zda nevlastnite auto atd

• Nahlásit
  • Citovat
24816
18.5.20 16:26

Na to nedosáhnete, máte na to moc,,vysoké" příjmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
18.5.20 16:30

Musíš zádat veškeré příjmy! No a jak uz bylo řečeno, exekuce je nezajímají. Určitě ale žádost podej, za to nic nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
18.5.20 16:32
@Anonymní píše:
S těmito příjmy na hmotku nedosáhnete, já tentokrát měla jen rodicak 7000,příspěvek na bydlení 2000 a přítel byl na pracaku bez nároku na podporu, měli jsme jedno dítě a nic jsme nedostali a na není to tak jednoduché je tam milión papíru, třeba potvrzení z registru vozidel zda nevlastnite auto atd

Auto můžete vlastnit… je potom problém, když je aut víc než dospělých lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
18.5.20 16:33

Exekuce, půjčky, splátky sociální úřad nezajímají. Pouze příjmy. A bohužel se nevejdete. Přítel má moc vysoký příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24816
18.5.20 16:34
@g.sandova píše:
Auto můžete vlastnit… je potom problém, když je aut víc než dospělých lidí.

No, nevim, známej dojel na to, že měl na sebe psané auto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
18.5.20 16:37

@Jančakecalka ne, tak by to být nemělo. Auto je i prostředek, jak se v budoucnu dostat do práce.
Auto nikdo nemůže napadnout. Nevím, jak to kdo dělá, ale kolegyni stačilo říct, jaká auta jsou v rodině. Problém byl, když někdo zatajil další auta atd. No a bralo se to na jednoho dospělého jedno auto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
18.5.20 16:40

Já bych rozhodně zkusila požádat, zase máte tři děti a nějaké náklady na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24816
18.5.20 16:41
@g.sandova píše:
@Jančakecalka ne, tak by to být nemělo. Auto je i prostředek, jak se v budoucnu dostat do práce.
Auto nikdo nemůže napadnout. Nevím, jak to kdo dělá, ale kolegyni stačilo říct, jaká auta jsou v rodině. Problém byl, když někdo zatajil další auta atd. No a bralo se to na jednoho dospělého jedno auto.

Hm, tam měl prostě smůlu na ženskou na úřadě, protože měl auto jen jedno, jeho žena ne, A to měl ještě starou škodovku takovou šunku před rozpadem a bylo mu to k ničemu. On nic netajil, prostě mu tehdy řekli, že pokud má auto, tak se tak špatně nemá. No, co na to říct. Byl ve špatné situaci a je to typ člověka, který se neprosí o peníze od státu, byla to tehdy výjimka, měli složité období. A pak věřit úřadům…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2551
18.5.20 16:45
@g.sandova píše:
Já bych rozhodně zkusila požádat, zase máte tři děti a nějaké náklady na bydlení.

Nevejde se, zkoušela jsem to spočítat. Bere se těch 22.000 a to se opravdu nevejdou. Ona má podporu v nezaměstnanosti, ta se počítá a přídavky na dítě se taky počítají. Částka živobytí celý rodiny je 11.590,–. Na náklady bydlení pobírá Příspěvek na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 16:47

@g.sandova nám přímo řekli že pokud vlastníme i jedno auto nárok na hmotku nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
10005
18.5.20 16:52

@PapeJ jo, já si to myslela, ale zase nevíme náklady na bydlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10005
18.5.20 16:53
@Anonymní píše:
@g.sandova nám přímo řekli že pokud vlastníme i jedno auto nárok na hmotku nemáme.

No tak to je napadnutelne, měl se odvolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama