Jaký přípravek na podlahu - kojenec se jí snaží olizovat

227
26.3.21 08:56

Jaký přípravek na podlahu - kojenec se jí snaží olizovat

Ahoj holky, jaké přípravky používáte na podlahu, když máte v domácnosti kojence / batole, které po ní samozřejmě leze? Naše malá se ji navíc ještě snaží olizovat, tak jsem na vážkách, čím podlahu umývat, aby nebyla flekatá a byla pořádně umytá, ale na druhou stranu pokud ji malá olízne, aby neměla nějaké zdravotní problémy. Umývat pouze čistou vodou? Nebo co se osvědčilo Vám? Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.3.21 08:58

Porid si parní mop. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
26.3.21 08:58

Voda s octem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3160
26.3.21 09:16

Na celou domácnost mám jen NR, akorát v něm neperu 👍🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
26.3.21 09:17
@Aduš8 píše:
Voda s octem

To jsem též chtěla doporučit. :palec:

Případně my máme robotický vysavač a ten vytírá jen čistou vodou (je to i v návodu, že se do něj nemá dávat žádný saponát), a taky to stačí. :nevim: Umaštěnou podlahu nemáme, spíš je na ní prach, nějaké drobné smetí, na to není potřeba žádný speciální prostředek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.3.21 09:27

Používám toto, je to takový hustý gel.
Když se naředí, tak už není dezinfekční, ale lepší jak nějaké chemické sajrajty. Čistí suprově.

https://www.econea.cz/…edek-750-ml/

Nebo bych klidně dala jar (taky teda používám přírodní).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
26.3.21 10:22

Ja bych klidne sla cestou dvou myti, jedno s nejakym saponatem a pak to jeste setrit cistou vodou. A jinak nez spis ocet tak sodu… na mastny je lepsi spis neco zasaditeho nez kyseleho. A jinak asi bych sla cestou cerneho mydla kdyz bys chtela neco jo eko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
26.3.21 10:29

@Leenvecka Soda tam podle mě bude nechávat mapy, až to uschne.
Ocet proto, že je mírně desinfekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3603
26.3.21 10:50

Existují netoxicke prostředky, třeba firma Sonett má jak na podlahy, tak univerzální. Já bych to ale zase tak nehrotila, pokud nevytiras přímo desinfekcí, tak se nic zásadního nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
26.3.21 11:09

@ProfZav No, jestli používá nějaký třeba jen trochu koncentrovanější detergent nebo přidává SAVO, fakt to není ideální, rozrušuje to sliznice. A to jsem člověk, co by se nijak nevzrušoval v případě dítěte olizujícího strom nebo ryjícího se nosem v hlíně, ale zrovna ty odmašťovací prostředky jsou celkem svinstvo na vnitřní orgány. A nahradit prostředek na podlahu něčím šetrnějším je ta nejjednodušší věc. :nevim:

Příspěvek upraven 26.03.21 v 11:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
26.3.21 11:50

Voda + ocet (nenechává skvrny a je desinfekční)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3603
26.3.21 11:53

@klamonožka Savo zahrnuju do desinfekčních prostředků. A tak nějak jsem předpokládala, že i ty silnější detergenty spadají do této nebezpečné kategorie. Chápu riziko, ale řekla bych, že dítě neolizuje ještě mokrou podlahu a pak že se chůzi z té podlahy část reziduí po prostředků setře. Taky asi dítě neolize celou plochu místnosti. Tudy šly mohe úvahy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.3.21 11:57

@ProfZav

Zdaleka nejsem odborník na savo, ale pokud vím, leje se někdy i do pitné vody (studny) na její dezinfekci a po nějaké době vyprchá. Takže bych očekávala, že vyprchá i z podlahy, takže zrovna Savo nebude po uschnutí škodlivé. Spíš tam myslím zůstane sůl, takže to pak bude o to zajímavější na olizování :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
26.3.21 12:00

@ProfZav Tak co já vím, jaký je zakladatelka šůrovací maniak. :D Když tu někdy čtu ty diskuse, přijdu si jak největší prase pod sluncem, když vytíráme méně často, než dvakrát denně. :lol:
Ale jasně, u nějakého rozumného průměrného vytírání a používání prostředků na podlahu se jí dítě nerozpustí, to přijaté množství bude minimální.

@Callista Jo vidíš, to máš pravdu. :think: Mohlo by asi maximálně rozrušovat mikroflóru ve střevech, kdyby ho použil člověk nějaké větší množství. Ty detergenty budou podle mě z tohohle hlediska horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.3.21 13:10

@klamonožka

Myslím, že škodlivé jsou určitě QUATS (quaternary ammonium compounds, neznám český název), což obsahuje třeba Sanytol nebo různé takové ty dezinfekce prádla do praček. To mi nesmí přes práh.

https://www.womensvoices.org/…on-our-list/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat