Jaký rekvalifikační kurz ? Mzdová účetní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 21:53
Jaký rekvalifikační kurz ? Mzdová účetní?

Dobrý den, kvůli zdravotním a osobním problémům jsem musela ukončit střední školu (kuchař - číšník)… Teď v dospělosti přemýšlím nad rekvalifikačním kurzem, abych měla šanci na lepší práci a finance :) a tak se chci zeptat jaký by jste doporučili? Přemýšlím nad mzdovou účetní? Dost mě to v tomhle směru baví a i chlap si dělá srandu z toho, že má doma účetní :mrgreen: myslíte, že bych to zvládla? Děkuji za názory

Reklama

Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 13.02.18 21:58

Jsem si jistá, že bys to zvládla. Co může být problém je, že když moje známá kdysi skončila na pracáku a měla o to zájem, bylo jí řečeno, že žádná firma by účetní jen po kurzu nevzala. Zároveň to mohl být pouze názor jednotlivce a teď je dost jiná situace na trhu práce než tehdy. Tehdy bylo míst málo, nyní se firmy přetahují o lidi. Zkusila bych se poptat někoho z oboru.

lachtanice86
Kelišová 5499 příspěvků 13.02.18 22:41

Tak hlavně se firmy pretahuji o mzdové účetní s praxí. Co jsem koukala kdysi já, kurz byl drahý. Nakonec mi ho zaplatila firma. Dnes to sice využiji, ale nejsem mzdovka.

Moise
Vesmírná mluvilka 34489 příspěvků 23 inzerátů 13.02.18 22:47
@Anonymní píše:
Dobrý den, kvůli zdravotním a osobním problémům jsem musela ukončit střední školu (kuchař - číšník)… Teď v dospělosti přemýšlím nad rekvalifikačním kurzem, abych měla šanci na lepší práci a finance :) a tak se chci zeptat jaký by jste doporučili? Přemýšlím nad mzdovou účetní? Dost mě to v tomhle směru baví a i chlap si dělá srandu z toho, že má doma účetní :mrgreen: myslíte, že bych to zvládla? Děkuji za názory

já bych to zkusila. Lepší než nic.
Firmy sice primárně mají zájem o lidi s praxí, ale dneska je celkem problém najít spolehlivého člověka, tak se může stát, že udělají kompromis a vezmou člověka i s kratší praxi s tím, že si ho „vychovají“
Já bych do toho šla, ale nečekej od toho zázraky. Naučíš se tam teorii a v praxi je stejně všechno jinak :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 23:09

Jsem finanční účetní (mzdy jsem nikdy nedělala) a můžu říct, že po 10 letech v oboru a po nárocích, které dnešní firmy mají, toho mám plné kecky. Neplacené přesčasy, které si nemůžeš vybrat, zkracování termínů, přidávání nesmyslných reportů - jen proto, že si nějaký člověk nahoře vzpomene… Kamarádka mzdová účetní (cca 500zamců) je ráda, že otěhotněla a je na mateřské a rekvalifikuje se na něco jiného. Ale finančně to asi není nejhorší.

Černá vdova
Echt Kelišová 8051 příspěvků 13.02.18 23:13

Budeš muset mít obrovské znalosti, hodně zkušeností a unést tu odpovědnost.
Umím dělat jednodušší mzdy a dělám je opravdu nerada. Zlaté účetnictví. Fakt.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25240 příspěvků 14.02.18 00:05

Pokud tě to baví jdi do toho a pak si udělej živnosták a dělej pro firmy externě…takhle to u nás pár holek dělá..a vynáší to dost dobře..pro mě to neni účetnictví nesnášim :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama