Jaký rekvalifikační kurz si dělat, aby měl smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doll21
Stálice 70 příspěvků 11.01.18 13:17
Jaký rekvalifikační kurz si dělat,aby měl smysl?

Ahoj mamky :kytka: mužete mi poradit, jaký jste si udělaly rekvalifikační kurz a pracujete v oboru?

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 11.01.18 13:23
@doll21 píše:
Ahoj mamky :kytka: mužete mi poradit, jaký jste si udělaly rekvalifikační kurz a pracujete v oboru?

Moje známá si udělala kurz depilace cukrovou pastou i voskem a teď se tím živí. Nejdřív to měla jen jako vedlejšák při mateřský, ale vybudovala si slušnou klientelu a myslím, že si vydělá dobře. Ale ona má i vlastní prostory.

Ale nevím, jestli to byl rekvalifikační kurz.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 11.01.18 13:26
@doll21 píše:

záleží na tom, co umíš a taky co by tě bavilo dělat. A taky záleží, jaké kurzy u vás na ÚP nabízejí.

hofka
Extra třída :D 14977 příspěvků 11.01.18 13:34

Kurz nedělám, ale teď koukám na pracovní inzeráty a hooodně se hledají různé typy účetních, i na půlúvazky

doll21
Stálice 70 příspěvků 11.01.18 13:36

@aiwwa Zatím jsem na rodičovské, ale tento rok mi končí tak bych chtěla mít něco v záloze. Sice se mám kde vrátit, ale nevím zda-li bych mohla mít upravenou pracovní dobu, jelikož se jedná o práci výčepní v pivnici. :think:

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 11.01.18 13:40
@doll21 píše:
@aiwwa Zatím jsem na rodičovské, ale tento rok mi končí tak bych chtěla mít něco v záloze. Sice se mám kde vrátit, ale nevím zda-li bych mohla mít upravenou pracovní dobu, jelikož se jedná o práci výčepní v pivnici. :think:

zajdi si nebo zavolej na ÚP, kam spadáš a zeptej se, jaké rekvalifikace nabízejí.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 11.01.18 13:46
@doll21 píše:
@aiwwa Zatím jsem na rodičovské, ale tento rok mi končí tak bych chtěla mít něco v záloze. Sice se mám kde vrátit, ale nevím zda-li bych mohla mít upravenou pracovní dobu, jelikož se jedná o práci výčepní v pivnici. :think:

Pracuji jako servirka a upravili mi dobu tak abych mohla pro syna do školky ale dělám i vikendy a je to na houby, jsem tu jen z toho duvodu že se snažíme o další tak abych měla mateřskou…pak se chystám udělat si rekvalifikaci a venovat se tomu co mě baví a hlavně si sama urcovat prac.dobu…určitě tě to musí bavit, musíš vědět v čem jsi šikovná…nějaká rekvalifikace jako z nouzectnost taky není dobrá volba…na ÙP ti jistě poradí.

doll21
Stálice 70 příspěvků 11.01.18 13:46

@aiwwa Myslíš,že by byla možnost proplacení toho kurzu?

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 11.01.18 14:00
@doll21 píše:
@aiwwa Myslíš,že by byla možnost proplacení toho kurzu?

Jasně, pokud to přímo garantuje a nabízí úřad práce, tak nic neplatíš. Podmínkou je teda úspěšné dokončení kurzu, bývá závěrečný test. A rovnou budeš mít výhodu, že Ti budou nabízet přímo takovou práci, na kterou se rekvalifikuješ. To je samozřejmě ideální stav, jak by to mělo fungovat, ale konkrétní vlastní zkušenost nemám, třeba poradí, někdo, kdo se rekvalifikace účastnil.

doll21
Stálice 70 příspěvků 11.01.18 14:08

@Oplatečka Určitě jak píšeš, servírka je fajn práce, ale když jsou děti trochu samostatnější a nemusíš pořád shánět hlídání což v mém případě to zatím tak asi bude, protože manžel dělá non-stop směny takže bude mazec. A právě proto sháním každou radu, a ty víkendy svátky to je práce servírky což mě taky tak demotivuje. A už máš vybraný nějaký kurz co by tě bavil? Ja jsem i uvažovala s něčím začít doma jako je třeba kadeřnice, nehtová modeláž hledám každý zpusob jak ještě chvilku se nějak uživit než budou holky vetší.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 11.01.18 14:44
@doll21 píše:
@Oplatečka Určitě jak píšeš, servírka je fajn práce, ale když jsou děti trochu samostatnější a nemusíš pořád shánět hlídání což v mém případě to zatím tak asi bude, protože manžel dělá non-stop směny takže bude mazec. A právě proto sháním každou radu, a ty víkendy svátky to je práce servírky což mě taky tak demotivuje. A už máš vybraný nějaký kurz co by tě bavil? Ja jsem i uvažovala s něčím začít doma jako je třeba kadeřnice, nehtová modeláž hledám každý zpusob jak ještě chvilku se nějak uživit než budou holky vetší.

Já se věnuji stříhání pejsků, zatim naseho a kamarádek :D prostory mám, nastroje postupně kupuji…zatím nemám dostatečne znalosti a zkusenosti ale chci se učit :) po druhé mateřské chci jít na UP, když jim predlozim podnikatelský záměr tak mi proplati kurz a za určitých podminek je moznost získání dotací na vybavení…je ale nutné to potom vykonavat urcitou dobu, jinak se musí penízky vrátit :think: no jsou to starosti ale myslím že za tu variabilitu prac.doby a nevazanost na nikoho to za to stojí…švagrová tak dělá kadernici a nemůže si to při dvou detech vynachvalit..

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 11.01.18 15:11

@doll21
V Česku má smysl jen dva - daňové účetnictví a svářeč. Neznám nikoho, kdo by po absolvování rekvalifikace měl sehnání práce lehčí až na tyhle. :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >