Jaký salát ke grilovanému masu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
534
2.7.22 19:28

Jaký salát ke grilovanému masu?

Prosím nějaký osvědčený salát, nejlépe co nejméně pracný, budu dělat pro 25 lidí na oslavu ke grilovanému masu, třeba bulgurový, těstovinový apod.

Moc moc děkuju za osvědčené tipy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59819
2.7.22 19:34

My máme doma rádi salát na způsob šopáku (bez sýra) nebo zelný salát. Nebo jen do více misek nakrájím hodně zeleniny a každý si nabere, kterou chce. Podle své chuti se obslouží.
Kolegyně zas dělá nějaký celerový salát. Ten má vždy úspěch (já to nejím, protože je tam celer). Ale kolegové si ho chválí vždycky. Recept si našla na netu.
Takže bych udělala nějaký výběr salátů a jen zeleniny. Ať si naberou, který chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3309
2.7.22 19:38

U nás se dělá klasický coleslaw a potom šopský. Popř ještě dělám těstovinový salát jen s kukuřicí, hraskem, olivami, a majolkou, popř ještě trošku tuňáka. A každý si bere jaký chce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
2.7.22 19:42

Ano. Na coleslaw jsem zapomněla. Ten je oblíbený.
Mi nejvíc chutná, jak se někde v restauraci dá volně nabrat zelenina. Že je tam krouhané čerstvé zelí, bílé zelí, mrkev a je to ochucené. Plus další zelenina. Že si člověk od každého dá něco na talíř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
2.7.22 19:45
@Kelsey píše:
My máme doma rádi salát na způsob šopáku (bez sýra) nebo zelný salát. Nebo jen do více misek nakrájím hodně zeleniny a každý si nabere, kterou chce. Podle své chuti se obslouží.
Kolegyně zas dělá nějaký celerový salát. Ten má vždy úspěch (já to nejím, protože je tam celer). Ale kolegové si ho chválí vždycky. Recept si našla na netu.
Takže bych udělala nějaký výběr salátů a jen zeleniny. Ať si naberou, který chtějí.

Hele, klidně k tomu balkán na separovanou misku, kdo bude chtít, tak si to sýrem dochutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19654
2.7.22 19:47

@Mamca_1234 tak můžeš udělat tzatziky nebo směs listovych salátů, nebo rajcatovy salát - to jsou čisté zeleninové. Pokud chceš i s nějakou přílohou, tak bych udělala tabouleh.

Případně bych jen nakrajela zeleninu má velký talíř a každý si vezme co bude chtít. K tomu bych připravila jen olivový olej a balzamiko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12778
2.7.22 19:48

Coleslaw, nwbo proste klidnw zelny kysely nebo se zakyskou nebo sopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20564
2.7.22 19:48

Pro 25 lidi je jeden druh salatu malo.
Delava se jeden ve stylu sopaku, dalsi jenom listove salatky s balsamikem a jeden specialitka. Olivy a balkan zvlast k nabrani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19654
2.7.22 19:51

Ještě k Coleslaw salátu i třeba čistě zelný nebo jen mrkvovy salát.

Já tedy jako přílohu ke grilovanemu masu, krom zeleniny, mám stejně nejraději pečivo (většinou však si dávám jen maso a zeleninu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1471
2.7.22 19:51
@Mamca_1234 píše:
Prosím nějaký osvědčený salát, nejlépe co nejméně pracný, budu dělat pro 25 lidí na oslavu ke grilovanému masu, třeba bulgurový, těstovinový apod.Moc moc děkuju za osvědčené tipy!

rajčata, ledový salát, římský salát, polníček, trochu rukoly, baby špenát, šalotka (jen decentně), zálivka
mně se nějak těstoviny ke grilovanému masu nehodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
2.7.22 19:53

Mám ráda šopák či studený těstovinový. Ale ten každý dělá jinak. Já tam dávám okurku, papriku, rajče, salám a někdy i sýr a vejce. A někdy tam dám jen majonézu a jindy tam dám i trochu bílého jogurtu třeba. A někdy to udělám zas s tuňákem a tím, co se hodí k němu(olivy, kukuřice atd..). Ale pokud to má být pro takto velké množství lidí, tak se i u salátu může stát, že někdo něco nejí. V takovém případě bych byla pro to, co je napsané výše. Dala bych zvlášť zeleninu, sýr apod.,dala bych tam různé dresinky a nechala to na nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4611
2.7.22 19:58

Do misek nakrájet zeleninu. Vedle 3 různé zálivky, strouhaný Balkán, olivový olej a ať si každý namíchá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
2.7.22 20:02

Manžel dělá zelný - nakrouhá zelí, trochu oleje, trochu soli a lehkou, octovou zálivku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
2.7.22 20:05

A třeba mi se osvědčilo, že dám péct do trouby na plech kostky brambor se slupkou (domácké ameriky). Do změknutí to peču normálně na horký vzduch a pak to přepínám na gril v troubě. A to většinou hostům chutná ke grilovanému masu a různé zelenině. Někdo přikusuje pečivo a někomu chutnají ty brambory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
2.7.22 20:11

Samostatnou zeleninu co kdo ji si veme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu