Jaký šampon na často mastící vlasy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
525
21.1.22 11:03

Jaký šampon na často mastící vlasy?

Nemáte někdo vyzkoušený dobrý šampon na často mastící vlasy? Mám dlouhé vlasy a poslední dobou bych je mohla mít ob den, nemáte někdo vyzkoušený šampon, který to umí korigovat? děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
582
21.1.22 11:11

Tak to se s dovolením připíchnu. Já mám vlasy tak 10 cm pod ramena a ob den je mýt musím. Já s tím ovšem řeším i lupy. Zkoušela jsem všemožné šampony od kopřivových, aloe přes tea tree oil (a to tu vůni tragicky nesnáším), ale nejvíc mi asi zabral Wella prosfessionals clear scalp. I tak to ale není nic extra a mytí jednou za dva dny se nevyhnu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5098
21.1.22 11:14

Co ten druhý den použít suchý šampon a nemýt je? :think:
Alespoň občas :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
21.1.22 11:19

To by me tez zajimalo. Myju je obden ale ten den co vynechám tak musim pouzit suchy sampon. Teď mam i nejake drahe sampony z kadernictvi a je to snad jeste horsi :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
21.1.22 11:31

Děvčata mám ty samé vlasy a na doporučení známé kadeřnice jsem koupila Kérastase zelený na mastné vlasy, zatím jsem použila asi 3 x a nestačím se divit jak mám ty vlasy jiné. Vydrží i 3 dny krásné to se mi snad nikdy nestalo 8o sice je to dráha záležitost, ale stojí za to, navíc toho šamponu stačí opravdu malinko na umytí ;) pak mám ještě masku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
21.1.22 11:45

Dlouhé vlasy úplně nemám (do půli zad), ale pomohlo mi, když jsem přešla na míň časté, ale intenzivnější mytí. Tj. myju třeba jednou týdně (podle situace, když se zpotím, nebo zmoknu, tak se smradlavou hlavou pochopitelně nechodím. :mrgreen:) ale čtyřfázově: smyju prach základním šamponem (to je celkem fuk, jde jen o spláchnutí - na tohle používám šampony na mastné vlasy), pak udělám peeling (teď mám od Tresemmé taky na mastné vlasy - relativně OK, předtím jsem ale používala peelingový prášek, a to mi přišlo lepší), pak dám šampon na výživu (tady už jdu do trochu lepších značek), a pak dám šampon na efekt (na objem a tak, a to už jsem relativně v profi výrobcích z kadeřnictví). Kondicionéry nepoužívám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.1.22 11:57

Mastnotu vlasů stáhneš jen tím, že budeš prodlužovat intervaly mytí. Když z nich každý druhý den smyješ maz, tak ho logicky produkují znovu.
Takže snažit se mýt třeba po 3 dnech, pak to prodloužit na 4 atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
21.1.22 12:13

Zkus bezsamponovu metodu.
Ja konkretne pouzivala olej od Hadka a vlasy nadherne. Je dulezite i cesani, na to mam kartac z kancich stetin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.22 12:26

Taky se zde pripíchnu. Mám vlasy po ramena a musím je mýt každý den, jina si na nich můžu druhý den smažit vejce. Zkoušela jsem si je mýt obden ale nepomohlo to. Vlasy mám odbarvené a tak používám spíš fialový šampon a šampon na barvené vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.22 12:55
@Černá dáma píše:
Tak to se s dovolením připíchnu. Já mám vlasy tak 10 cm pod ramena a ob den je mýt musím. Já s tím ovšem řeším i lupy. Zkoušela jsem všemožné šampony od kopřivových, aloe přes tea tree oil (a to tu vůni tragicky nesnáším), ale nejvíc mi asi zabral Wella prosfessionals clear scalp. I tak to ale není nic extra a mytí jednou za dva dny se nevyhnu. :nevim:

Na lupy Nizoral z lékárny👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5214
21.1.22 13:01

Mám už téměř 40 let a vlasy musím mýt obden prostě pořád. Zkoušela jsem šampony z lékárny, různé neznáme bylinkové, na mastné vlasy, drahé z kadeřnictví. Nic nepomohlo. Ani prodlužovat intervaly mytí. Akorát jsem chodila jako kdybych smažila kuřata v KFC.
Teď používám kvalitní dražší kosmetiku, která vlasy vyživuje a vidím, že jsou zdravější a hezčí + profi fén. Ale to mytí každý druhý den prostě neodpadlo. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10680
21.1.22 13:01
@janulicek89 píše:
Mastnotu vlasů stáhneš jen tím, že budeš prodlužovat intervaly mytí. Když z nich každý druhý den smyješ maz, tak ho logicky produkují znovu.
Takže snažit se mýt třeba po 3 dnech, pak to prodloužit na 4 atd.

no jo, ale to nemůžu vylézt ani s odpadkama, to se fat nedá vydržet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10680
21.1.22 13:06

Používá někdo mýdlo na mytí vlasů?

Jaké s tím máte zkušenosti? Jedno tady mám a nemám odvahu vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
21.1.22 13:36

Podepisuji názory nahoře. Čím více si je myjete, tím více si je mastíte. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20269
21.1.22 13:38

Ne ten, co má nasobě napsáno na mastícíí se vlasy - ten bude příliš agresivní a povede to k tomu, že se pokožka bude ještě intenzivnějši snažit vytvořit ochraný maz.

Používej nějaký šampon bez SLS (sulfáty) s marockým či jiným jílem,

kondicionér a masky dávej jen do délek, nesmí přijít k pokožce hlavy a zkus používat i ten suchý šampon - ale jen jednou a pak důkladně vymýt z pokožky.

Na závěr každého mytí používej kyselý oplach, zejména k pokožce hlavy. Klidně decku octa v půl litru vody, nalít to na hlavu tak aby se to dostalok pokožce, promasírovat a vysušit - nebo, nebudeš cítit octem. Klidně můžeš do octa naložit i nějaké bylinky jako je rozmarýn, zelený čaj, kopřiva a nebo lopuchový kořen a takový léčivý ocet pak ředit vodou.

na vysoušení používej vlažný vzduch a rozhodně vlasy vysoušej - minimálně u hlavy.

případně si jednou týdně udělej masku, kdy smícháš kosmetický jíl s kefírem, napatláš na namočené vlasy, smyješ vlažnou vodou a pak terpve vlasy umyješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat