Jaký šátek na nošení dětí je nejlepší?

1322
23.4.11 12:33

Jaký šátek na nošení dětí je nejlepší?

Prosím poradte, jaký šátek na nošení dětí je nejlepší? Máme hodně uplakané dítě a to je snad už poslední pokus. Pomohlo vám to? Šátek by měl asi být pružný ne? Mám strach, že ho nebudu umět uvázat. Všem děkuji za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20662
23.4.11 12:41

Elastické nejsou vhodné pro těžší děti.Takže za mě neelasti.Záleží jak dlouho chceš nosit.Já nosila první dítko i ve 2,5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
23.4.11 13:07

To je jako kdyby ses zeptala, které auto je nejlepší :)

Záleží na mnoha věcech, jestli chceš šátek univerzální (předpokládám, že ano), jestli budeš mít jen jeden, jakou nosíš konfekční velikost. A v neposlední řadě na tom, jaký se ti líbí :mrgreen:

Elastický šátek se používá na malá miminka, jeho pružnost je u těžšího dítěte na závadu.
Dobré zkušenosti mám se značkami Didymos, Storchenwiege a Zara. Ještě Hoppediz, ale ten na větší děti.

Rozhodně si před nákupem šátku najdi reference na něj.

A vázání není těžké, i když na první pohled to vypadá složitě. Určitě se najde někdo v tvém okolí, kdo ti případně poradí, já se nabízím, pokud jsi z Brna :-)

EDIT: Ještě doporučuju koupit šátek už používaný, nové bývají tuhé a chvilku trvá, než se „zanosí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
23.4.11 13:59

Mě stačil na celé období jeden úvaz - kříž s kapsou. Dalo se do něj dát malé mimčo (jako do kolíbky), které ještě nedrží hlavičku i větší prcek (jakoby v šátku seděl). Měla jsem 5m šátek a kolem sebe jsem ho musela omotat několikrát. Mám velikost 34/36 a ten 5m jsem měla i kvůli tomu, že nosil i manžel.
Na druhé dítko mám 4,5m, ale ještě jsem 2v1 tak čekám jak bude pasovat tento, ale asi ho vyměním za kratší, pokud nebude manžel chtít opět nosit.
Prvně jsem měla Medley a spokojenost, nyní mám Amazonas. S elastiskými nemám zkušenosti a také se mi nikde nedaří najít menší než 5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
23.4.11 14:12

Předpokládám, že chceš šátek univerzální, šla bych do didymos pruhů, storchenwiege pruhů či hoppediz, nejlépe z druhé ruky.

Elastik je tak od narození do 6-7kg, začne se brzo prověšovat.

Alternativou na nošení je ergonomické nosítko (pozor, neplést s klokankou). Tam může být zrovna tak meitai jako manduca, ergo, beco, bondolino…

Pozor, dítě, které není na nošení zvyklé může při prvních pokusech být nervozní, plakat, vzpínat se, což samozřejmě nepřidá potenciální nosnici. Chce to navázat/nandat do nosidla a vyrazit okamžitě (a bohužel nejlépe střelhbitě :mrgreen: ) ven, měnící se scénérie, houpání chůze, čerstvý vzduch, to vše většinou malého nošenečka uklidní a ve valné většině i uspí :lol:

A blíží se tepla, doporučuju pořídit pro sebe i dítě funkční oblečení (stačí trika), abyste se v šátku/nosítku zbytečně neopocovali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
23.4.11 17:28

Ahoj, zatím nemám osobní zkušenost, ale na druhé dítko si šátek určitě pořídím. Mám vybraný elastický Moby. Taky mám obavy, jestli to budu vázat dobře, a u elastického šátku prý nemusí být úvaz tak precizní 8-) A až získám trochu cviku, tak bych teprve pořídila pevný šátek …

Hoooodně informací, návodů a fotek najdeš tady http://www.nosenideti.cz/navod.php a tady http://www.salatky.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
5.5.11 11:38

Ahojky, čekám první mimčo a chtěla bych nosit, jen nevím jaký materiál je ten nej. :nevim: .. Zalíbil se mi šátek z tkaného lnu…Nechám vám tu odkaz a prosím o vaše názory zda pořídit nebo ne. http://www.anabelka.cz/…tirkis-linen
Předem moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
5.5.11 13:28
Sihaja píše:
Ahojky, čekám první mimčo a chtěla bych nosit, jen nevím jaký materiál je ten nej. :nevim: .. Zalíbil se mi šátek z tkaného lnu…Nechám vám tu odkaz a prosím o vaše názory zda pořídit nebo ne. http://www.anabelka.cz/…tirkis-linen
Předem moc děkuju

Sihájo, přečti si, co jsem v této diskuzi už napsala…
Odkazovaný šátek bych nekoupila, je to podle mě normální doma šitý z klasické metráže :nevim: Šátky se většinou dělají jen s příměsí lnu, třeba 50% bavlna a 50% len a takový šátek stojí 2500 a nosí se v něm opravdu dobře. 100% len na nošení mi přijde podivný. A jeho cena je taky trošku podezřelá :( Viděla jsem dokonce šátek šitý z metráže IKEA, že se ta ženská to nestydí prodávat, to fakt nevím :zed: 

Bavlněné šátky jsou fajn, neboj se jich. Zkus koupit něco kvalitnějšího, klidně z druhé ruky, dobrý šátek pak snadno prodáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
5.5.11 13:53

Tak dlouho jsem přemýšlela o šátku,až se to přehouplo a malé je 7 měsíců,bude léto,takže bych ho určitě po venku využila,jen si říkám jestli už není na to to moje dítko trochu velký :nevim: Je to hroznej živočich zvědavej,pořád sebou mele a mrská,těžko říct jestli by to moje záda vydržely :think:

• Nahlásit
  • Citovat
6093
5.5.11 14:30
Sihaja píše:
Předem moc děkuju

NEDOPORUČUJI

rozmary píše:
Tak dlouho jsem přemýšlela o šátku,až se to přehouplo a malé je 7 měsíců,bude léto,takže bych ho určitě po venku využila,jen si říkám jestli už není na to to moje dítko trochu velký :nevim: Je to hroznej živočich zvědavej,pořád sebou mele a mrská,těžko říct jestli by to moje záda vydržely :think:

Těžko říct, jestli by se jí nošení líbilo.
Musíš vyzkoušet ;-)
V dnešní době se dají šátky nebo nosítka jen vypůjčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
5.5.11 14:48

Rozmary, můžeš nošení vyzkoušet. Internetové obchody šátky i ergonomická nosítka půjčují, pokud máš v dosahu kamenný obchod, můžeš tam zajít a vyzkoušet si různé druhy a pak si něco půjčit. Nebo si můžeš najít někoho, kdo nosí, ve svém okolí. Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
5.5.11 14:52

No já o šátku také uvažuji, ale nevim jestli to není zbytečné když za chvilku doroste pro klokanku .....no uvidíme .....každopádně taky nevim jakej pro začátek
a jestli tak to chce co nejdřív, jelikož první syn mi v 8.měsících už chodil a nechtěl vidět ani kočár natož se nechat nosit :mrgreen: takže jestli druhý syn bude to samý, tak je ten šátek tak max.na půl roku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
5.5.11 14:54

Brumdinko, proč jsi se rozhodla pro klokanku? :-?
Ta nemá s ergonomickým nošením nic společného..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
5.5.11 15:10
Cappy píše:

klokanku máme po prvním synovi - tehdy jsme jí dostali a na výlety využívali a neřekla bych že není ergonomická :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
5.5.11 15:15
brumdinka píše:
Cappy píše:
klokanku máme po prvním synovi - tehdy jsme jí dostali a na výlety využívali a neřekla bych že není ergonomická :-)

Napiš mi značku a typ, já ti hned řeknu, jestli je to ergonomické

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama