Jaký si myslíte, že by byl váš život bez dětí?

29.11.19 14:39

Jaký si myslíte, že by byl váš život bez dětí?

Dobré odpoledne, nevím, jestli už zde toto téma někde neběželo, ale nahlodala mě k tomu vedlejší diskuse. Otázka je v nadpisu diskuse. Vím, že na toto si nemůže žádný z nás odpovědět jasně, ale přesto zkuste se nad tím zamyslet.
Já osobně si myslím, že bych rozhodně dala větší prostor cestování. Vidím se někde na cestách bez určitého cíle, ale určitě ne s mužem, kterého jsem si vzala. Ten toto moc v krvi nemá… Nejde tady o litování situace, že jsem rodič. Jsem za to ráda a vážím si toho, že mám tu čest dělat svým dětem mámu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11659
29.11.19 14:42

Stejnej jako byl pred ditetem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
29.11.19 14:43

Můj život by byl nudný, stereotypní jako před dětmi. Z práce do práce, sem tam posezení s kamarádkama, možná jednou za čas dovolena, kdybych našla někoho, kdo by na ní se mnou jel :D ale víc cestuji teď s detma a mužem, na rodicaku je víc času a nejsem omezena pracovni dobou, v práci sem měla kolikrát problém mít 2 volné dny za sebou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99900
29.11.19 14:43

Můj život bez dětí by byl smutný a prázdný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
985
29.11.19 14:44

A ja si myslim, ze bychom se nejspis s muzem rozesli kvuli prechozenemu vztahu. Kdyby se to neposunulo dal - k zalozeni rodiny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
29.11.19 14:46

Nenaplneny detmi, naplneny tancem. Jako pred ditetem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53273

Pro mně bylo mít dítě důležité takže prázdný a pro mne vnitřně osobní selhání :?. Jediné + že bych neměla zničené zdraví, ale to jako bezdětná jsem si zase nepřipouštěla jak se na mne každé těhotenství podepíše :oops:. Stejně bych do toho šla i s rizikem nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@Anna85 to stejné by se stalo nejspíš i nám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3752
29.11.19 14:49

Už dávno bych nebyla se svým manželem, protože by se nám vztah přechodil. Cestování nás už nebavilo, práce blbá…

Takže bych teď měla hypotéku na garsonku nebo 1+1 a byla bych sama. Z práce do práce, cestování žádné, protože ta hypotéka… Byla by to dost nuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.19 14:50

@Markéta80 také jsem měla cíl v rodinném životě. Děti jako smetí kolem sebe :) děti jsou moje nabíječka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
29.11.19 14:50

Nudný a smutný i když někdy bych nejraději aspoň na den utekla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53500
29.11.19 14:51

Hodně jiný, v mnoha ohledech o mnoho jednodušší, přesto bych ani za nic neměnila. S mužem jsme spolu byli deset let, než jme se dočkali prvího dítěte, hodně jsme cestovali, poznávali svět a bylo to moc fajn, ale teď je to úplně jiné a lepší :-) Přestože už si holt člověk nemůže dělat, cokoliv chce a kdykoliv chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
29.11.19 14:51
@Božská Venuše píše:
Dobré odpoledne, nevím, jestli už zde toto téma někde neběželo, ale nahlodala mě k tomu vedlejší diskuse. Otázka je v nadpisu diskuse. Vím, že na toto si nemůže žádný z nás odpovědět jasně, ale přesto zkuste se nad tím zamyslet.
Já osobně si myslím, že bych rozhodně dala větší prostor cestování. Vidím se někde na cestách bez určitého cíle, ale určitě ne s mužem, kterého jsem si vzala. Ten toto moc v krvi nemá… Nejde tady o litování situace, že jsem rodič. Jsem za to ráda a vážím si toho, že mám tu čest dělat svým dětem mámu..

noooo, urcite bych vic cestovala a venovala se svym konickum. Nicmene, to jak malo ma clovek casu a ze by ho mel lepe vyuzivat, to si clovek uvedomi teprve tehdy, kdyz o ten cas prijde.

Nevim, jak u jinych lidi, ale ja dokud deti nemela, tak jsem pracovala a moc efektivne jsem svuj volny cas nevyuzivala. Pres vikend jsem odpocivala, uklizela si, nebo bloumala od blba do blba na netu. Pres pracovni tyden jsem na nejake aktivity po praci povetsinou nemela silu a naladu.

Jinak receno, jsem sice mela vice casu pro sebe, ale stejne jsem to nijak nevyuzila.

A co se tyka konkretne deti, urcite bych byla nestastna, ze je nemam, kdybych je nemela. Ja se sice v materstvi tak uplne nenasla, necitim, ze to je cil a naplneni meho zivota, ale kdybych je nemela, urcite bych utkvele myslela na to, ze je nemam a ze je chci.

Podtrzeno a secteno, je dobre, ze deti jsou. Co se tyka volneho casu, alespon si ho vice vazim a vyuzivam kazde volne chvilky naplno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.19 14:52

@mayecka ty jo, to snad každá z nás :lol: ne asi úplně utekla, ale třeba se někam schovat na pár hodin osamotě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.19 14:54

@warita to je právě to..teď s láskou vzpomínám na proležené dny u televize, ale nějak jsem ten čas efektivně nevyužila. Teď mám milion a jednu myšlenku jak s ním naložit, ale zase není kdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat