Jaký si udělat kurz nebo raději střední školu?

Anonymní
18.3.21 09:03

Jaký si udělat kurz nebo raději střední školu?

Ahoj, anonym z důvodu, že se prostě stydím.
Mám pouze základní vzdělání. Když jsem studovala, prostě jsem byla hloupá a myslela si, že školu nepotřebuju. Teď po několika letech vím, že to je prostě blbost a ta škola chybí a to opravdu hodně. Práci mám, nikdy se mi nestalo, že bych byla na úřadu práce. Dělala jsem prodavačku a poslední 4 roky v továrně. Práce mě baví. Ale. Jsem těhotná-teprve začátek a zůstala jsem doma na nemocenské. Lékař mě nechce nechat dělat dvanáctky, noční, v respirátoru. Ráda bych si dodělala nějaký kurz, když už se válím doma a 3 roky ještě budu, chci to využít. Je mi jasné, že za tu dobu co budu na mateřské/rodičáku se hodně věcí změní, momentálně manžel ale dělá taky dvanáctky. Přemýšlím co bude pak. Je mi jasné, že dítě nastoupí do školky, ale kam nastoupím já? Dvanáctky a dítě mi nejdou dohromady. Střídat se s manželem aby jsme se neviděli se mi taky moc nelíbí. Proto bych si ráda udělala kurz nebo školu, ať mám pak aspoň trochu šanci najít práci na ranní šichty..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34706
18.3.21 09:05

Udělej si maturitu. Jsou školy, které ji nabízí dálkově, dvakrát týdně dvě odpoledne ve škole. U nás dokonce i státní obchodní akademie.
Podívej se, jaké možnosti máte u vás. Maturita je dnes jen odrazovým můstkem. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34706
18.3.21 09:11

Ještě se musíš podívat na přesné podmínky, protože jsou jiné pro ty, co mají jen základní vzdělání a pro ty, co mají aspoň vyuční list. Některé dálkové maturitní obory jsou koncipované pro nástup s vyučním listem. Žádný kurz, který by nahradil maturitu, není.
Ještě je možnost přihlásit se na střední školu do klasického denního studia a požádat o individuální plán. Ale to bude chtít více hlídání a taky navázání kontaktu se spolužáky, protože Ti nikdo nebude dělat žádná skripta, budeš odkazana na učebnice a na to, jestli Ti někdo půjčí sešity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31996
18.3.21 09:17
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym z důvodu, že se prostě stydím.
Mám pouze základní vzdělání. Když jsem studovala, prostě jsem byla hloupá a myslela si, že školu nepotřebuju. Teď po několika letech vím, že to je prostě blbost a ta škola chybí a to opravdu hodně. Práci mám, nikdy se mi nestalo, že bych byla na úřadu práce. Dělala jsem prodavačku a poslední 4 roky v továrně. Práce mě baví. Ale. Jsem těhotná-teprve začátek a zůstala jsem doma na nemocenské. Lékař mě nechce nechat dělat dvanáctky, noční, v respirátoru. Ráda bych si dodělala nějaký kurz, když už se válím doma a 3 roky ještě budu, chci to využít. Je mi jasné, že za tu dobu co budu na mateřské/rodičáku se hodně věcí změní, momentálně manžel ale dělá taky dvanáctky. Přemýšlím co bude pak. Je mi jasné, že dítě nastoupí do školky, ale kam nastoupím já? Dvanáctky a dítě mi nejdou dohromady. Střídat se s manželem aby jsme se neviděli se mi taky moc nelíbí. Proto bych si ráda udělala kurz nebo školu, ať mám pak aspoň trochu šanci najít práci na ranní šichty..

Dělám 12 a můžeme se aspoň dobře vystřídat. I při nemoci dítěte. Dělám i noční. Ale záleží, jakého máš chlapa. Jestli se postará. Kdybych měla jen ranní, vidím dítě pořádné jen o víkendu. Ale teď si ho bohatě užiju, když je školka zavřena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
18.3.21 09:30

Vždy je lepší střední, buď řemeslo, ale to se nedá moc na dálku, nebo maturita. Kurzy jsou nanic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5671
18.3.21 09:45

Určitě učební obor nebo maturitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 10:17

Jsou dálkové nastvba, y třeba ssgh v praze

• Citovat
  • Nahlásit
10533
18.3.21 10:20

A jaký obor by se ti líbil, být tebou dodělám si dálkově maturitu, takových škol je spousty, jen jde o to, co by tě bavilo a co bys chtěla dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.21 10:31

Já jsem na tom stejně s tím, že já mám možnost si udělat maturitu, protože mi chybí třetí pokus jedné ústní zkoušky, ale necítím se na to a nevěřím si, a proto jsem ten pokus na potřetí vzdala.
Teď když budu 3 roky doma, tak si budu dělat rekvalifikaci nehtové designérky.
Mám možnost si pak udělat nějakou praxi u známých rodičů během těch tří let a po skončení mateřské bych se asi vrhla do otevření svého salonu.
Vím, že nehtařek je hodně, ale u nás ve městě i přes to kolik jich tam je, mají všechny salony neustále plno.

• Citovat
  • Nahlásit
163
18.3.21 15:39

Maturitní obor dálkově je na 5 let, to bys musela studovat i po skončení rodičovské dovolené. Pokud půjdeš na učební obor, tak po rodičovské už máš výuční list v kapse a můžeš se hlásit na lepší pozice. Maturitu si klidně můžeš udělat pak na nástavbovém studiu (2 roky). Nebo můžeš si pak udělat nějaký rekvalifikační kurz, budeš mít větší výběr z nabídky kurzů, u mnohých je vstupní požadavek mít alespoň výuční list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat