Jaký spořící účet - mám 500 000 Kč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucie.krajcarova
Kecalka 456 příspěvků 93 inzerátů 16.10.18 10:39
jaký spořící účet - mám 500 000 Kč

Ahoj, máte někdo docela více peněz na spořícím účtu? potřebuji je mít tak trochu k dispozici, tak nechci nic, co se nedá rychle použít. ale většinou jsou nižší úroky při vyšších částkách… jak to máte vy, u koho účet a jaký úrok?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 16.10.18 10:44

@lucie.krajcarova Oecně je teď problém, kam s penězi. Sám nevím :-/
SPořáky ti pokryjí tak inflaci, relativně dobře dlouhodobě vychází ten od ING. Můžeš také rozložit, třeba 100 na obyčejný spořák, 200 na půlroční termínovaný vklad, dalších 200 na roční, čímž dosáhneš lepšího výnosu a peníze budeš mít v nějaké dostupnosti.
Také záleží, co s penězi plánuješ. Zda dál šetřit, nebo je dáváš dokupy pro nějakou plánovanou investici.
Já osobně mám čtvrtinu v akciích, tři čtvrtiny v nájemních nemovitostech. Letos jsem něco dal do akcií (VW, Moneta, Kofola, PM), nemovitost jsem vhodnou nenašel (resp. jednu jo, ale někdo byl rychlejší) a jinak moc nevím co s tím :-(. Není moc dobrá doba pro investory, chtělo by to nějakou krizi :-)

lucie.krajcarova
Kecalka 456 příspěvků 93 inzerátů 16.10.18 11:01

@Premek_Orac Díky moc. jo zní to rozumně tuto částku ještě rozdělit. Ing účet mám taky. má smysl mít více účtů u Ing?

Lucy75
Kecalka 221 příspěvků 3 inzeráty 16.10.18 11:22

výnosy běžných bankovních spořících účtů sotva pokryjí inflaci, můj táta říká, že to jsou pořád „jen papírky“ radši koupil více nemovitostí, sehnal solidní nájemníky a výnosy jsou takto mnohem vyšší, i když samozřejmě ne úplně bez starostí.. Určitě byste v nějakém menším městě v okolí za tuto částku sehnala byt, který byste pak pronajímala

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 16.10.18 11:25

@lucie.krajcarova Popravdě nevím, k čemu by těch více účtů bylo. Fakt záleží, co dál s těmi penězmi zamýšlíte, nebo zda to je prostě jen rezerva bez nějakého určení budoucího využití.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49050 příspěvků 16.10.18 12:08

Všechno je to špatný. I to INg má 0,3%, ibčas akce na 3 měsíce na 1%. To fakt nepokryje ani inflaci.
Jde to rozdělit na různé spořáky, kde za různých splněných podmínek ( obrat, platby kartou…ú dají třeb do 100 tis dají u Airbank 100 tis, 0,7 Hellobank…
Asi bych alespon část dala na stavebko. Kdybys to musela zrušit, tak o podporu přijdeš, ale pokud ne, tak je to asi nejvíce jisté uložení peněz se slušným úroke, co pokryje alespon inflaci.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 16.10.18 12:48

@lucie.krajcarova resila jsem stejny „problem“ :mrgreen: A pokud chces mit penize kdykoliv dostupne, vlastne neexistuje nic, jak penize zurocit. Jinak ja zkoušela akcie, dluhopisy, v tom se ale musi umet chodit a muj financni poradce to asi moc neumel :) jako jo, neco pribylo, ale tak na welness vikend v Krkonosich :mrgreen: Pak mi byl nabidnut terminovany vklad ale to je na dlouho a nemas pristup k tem penezum. No tak jsem vsechno prodala, koupila chatu, auto a zrekonstruovala byt a mam po starostech ;)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28970 příspěvků 16.10.18 19:09

Dobré úročení má Banka Creditas,nad 750 000 dokonce velmi dobré.Tedy na tu bídu na spořácích.Dávám ke zvážení těm, co nemají hluboko do kapsy a mají k tomu vztah - investovat do umění. Samozřejmě po poradě s odborníky v oboru.

taalla
Nováček 7 příspěvků 16.10.18 20:18

rozložit na výhodné spořáky, takže 350 000Kč Airbank 1% A ten zbytek do Equa a nebo creditas nový riche účet tam je 1,5% ale jen do 50 000Kč a pak ten zbytek třeba do té Equa

lucie.krajcarova
Kecalka 456 příspěvků 93 inzerátů 16.10.18 21:45

@Burj Chalifa a jaké má Banka Creditas úroky?
@taalla super nápad, díky.

mám to jako železnou rezervu, takaže do stavebka to dávat nechci, to je na dlouho

Hvězda diskuse 49050 příspěvků 16.10.18 22:02
@lucie.krajcarova píše:
@Burj Chalifa a jaké má Banka Creditas úroky?
@taalla super nápad, díky.mám to jako železnou rezervu, takaže do stavebka to dávat nechci, to je na dlouho

tak ale stáhnout to můžeš vždycky, ne? Jen ti seberou státní podporu

taalla
Nováček 7 příspěvků 16.10.18 22:05

No ono to má i nevýhodu, každý ten účet má néjakou podmínku která se musí plnit. Airbank 5plateb kartou a musíte rozdělit 250tis na spořící a 100 na běžný.

Equa 3 platby kartou.

Na druhou stranu platby stačí i 1kč. Takže např. každý měsíc opakovaně něco zaplatit po koruně na internetu, dobít nějaký předplacený účet na nějaké službě a pod… Případně darovat malé částky na charitu pomocí karty.

Hvězda diskuse 49050 příspěvků 16.10.18 22:09
@taalla píše:
No ono to má i nevýhodu, každý ten účet má néjakou podmínku která se musí plnit. Airbank 5plateb kartou a musíte rozdělit 250tis na spořící a 100 na běžný.

Equa 3 platby kartou.

Na druhou stranu platby stačí i 1kč. Takže např. každý měsíc opakovaně něco zaplatit po koruně na internetu, dobít nějaký předplacený účet na nějaké službě a pod… Případně darovat malé částky na charitu pomocí karty.

a nebo prostě uplně normálně zaplatit 5 nákupů

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 00:17

Určitě bych teď neinvestoval do akcíí,je před krizí a i nemovitosti jsou na maximu,400bych dal na nějaký spořící účet a 100 bych investoval do Bitcoinu.Jaro 2019 bude schváleno ETF,nyní je nejlepší doba na koupi pokud chceš na tom vydělat maximum.

lucie.krajcarova
Kecalka 456 příspěvků 93 inzerátů 17.10.18 07:23

co říkáte této nabídce? ing znám a mám, jen nevím, co jako bude za 6 měsíců?

http://www.ingbank.cz/ing-konto/

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >