Jaký sport provozujete po 45. roce života?

Anonymní
23.7.21 13:48

Jaký sport provozujete po 45. roce života?

Raději anonym…
Je mi 45 let a testy se potvrdil začínající přechod…komě nočního pocení, špatného spánku a občasných návalů jsem začala přibírat, ačkoli nejím více než dříve…prsa mám jak v těhotenství, o 2 čísla větší…prosím jaký sport v těchto letech provozujete? doteď mi stačily dlouhé procházky, vzhledem k přibírání a teď i horší fyzičce, přemýšlím co začít dělat za sport…
díky za typ

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7451
23.7.21 13:53

Behani po nakupech, prochazky, joga, pilates, plavani. Vse rekreacne. jen tak asi 3× tydne si vlezu na 20 minut na climber.

Na to tloustnuti to chce hlavne zensky hormony, sport nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.7.21 13:59

Pravidlný pohyb je to nejlepší. Běh pokud nejde, tak rychlá chůze, plavání a nejvíce kalorií spálím při cvičení HEAT, což mě drží v kondici. Doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
23.7.21 14:01

Je mi 47 let, od 36 pravidelně (6× týdně) běhám. Ve 40 jsem dala první maraton, pak 2 každý rok a několik půl maratonů a desítek. Zatím se pořád ještě zlepšuju. K tomu jsem začala intenzivně jezdit na kole a nejméně dvakrát týdně plavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
23.7.21 14:19

Ja mam do prechodu jeste daleko, snad. Ale z behu me bolela kolena a kotniky, presla jsem na kolobezku. Pridej se na fc do skupiny kolobezky cz, tam se inspiruj, jezdi na kolobezce lide co maji opravdu nadvahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22773
23.7.21 14:29

Chůze, kolo, plavání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1138
23.7.21 14:34

Běh, za rok se z chůze v pohodě dostaneš na 10km běhu denně za hodinu a kousek. 4× týdně posilovna, protože jen běh na pevné tělo prostě nestačí. A do toho odpoledne takové sem tam běžné aktivity typu výlet na kole, inliny, lyže a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
23.7.21 15:10

Já sice v tomhle věku ještě nejsem ale moji mamce bude brzy 60. Ještě tak před 5 lety hrála volejbal, chodily sme spolu, pak se nám rozpadla parta jinak v zimě běžky, občas i sjezdovky v létě procházky nebo kolo a doma má orbitrack a lavici na posilování břicha..i když ty už teď tolik nepoužívá…letos sem ji k narozeninám dala stepper s popruhy na ruce a hodně si to chválí že si u toho může pustit seriál a koukat a přitom cvičit :-) taky si pořídila výřivku takovou tu nafukovací…že se tam vždycky zrelaxuje po výkonu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
23.7.21 15:28

Tenhle věk se mě netýká, ale mamce je 50 a chodí na procházky, jezdí na kole a plave. V zimě běžky, lyže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
23.7.21 15:34

Mne jeste 45 neni, nicmene se k tomu veku zacinam blizit. Leta beham, postupne jsem pridala kolo (horsky i silnicni), v zime k tomu 3× tydne plavu, bezky, ted jsme si pořídili stene, takze intenzivni prochazky. A ac hubena, zacinam mit v nekterych oblastech pocit rosolu. Takze jsem nejela na domaci posilovani a od srpna zacinam zase chodit na powerjogu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13271
23.7.21 15:48

@Jana525 jaky ženský hormony? Jen ty od dr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 15:58
@Anonymní píše:
Raději anonym…
Je mi 45 let a testy se potvrdil začínající přechod…komě nočního pocení, špatného spánku a občasných návalů jsem začala přibírat, ačkoli nejím více než dříve…prsa mám jak v těhotenství, o 2 čísla větší…prosím jaký sport v těchto letech provozujete? doteď mi stačily dlouhé procházky, vzhledem k přibírání a teď i horší fyzičce, přemýšlím co začít dělat za sport…
díky za typ

Tak já jsem v daném věku, přechod asi v nedohlednu, ale začala jsem pravidelně běhat 3× týdne, k tomu chůzi a v zimě dávám víc posilovaci videa a snažím se upravit jídelníček ke zdravější variantě.

Jen když tu čtu, jak někdo běhá denně hodinu, k tomu další cviceni cviceni třeba 3× týdne a ještě něco k tomu, tak přemýšlím, kdy bych chodila do práce, věnovala se dětem a k tomu částečně domácnost. :think:. Já proste potřebuji spát cca 8 hodin. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6580
23.7.21 15:58

Už se tomu věku bližším, přechodu doufám zatím ne.. Cvičím jógu, jezdím na inlinech, na kole, pokud není coronavirus, tak mimo léto chodím do fitka. Po 40 jsem musela trochu změnit jídelníček, ubrat sacharidy, přidat bílkoviny a jíst méně, abych zůstala na své vaze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3560
23.7.21 16:00

Můžu se zeptat, jaké to jsou testy, které potvrdí začínající přechod? Mně teda doktorka nikdy nic nedělala ani nenabizela..
Je mi 48 a půl.

Jinak tak jak píši ostatní - chůze, kolo, plavání… Já tedy hlavně chůzi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17099
23.7.21 16:08
@Gerberka píše:
Můžu se zeptat, jaké to jsou testy, které potvrdí začínající přechod? Mně teda doktorka nikdy nic nedělala ani nenabizela..
Je mi 48 a půl.Jinak tak jak píši ostatní - chůze, kolo, plavání… Já tedy hlavně chůzi :palec:

GynDr. ti necha z krve zmerit hladinu hormonu. Me merili prolaktin, progesteron, estradiol, luteiniz. hormon, folikul. hormon, testosteron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat