Jaký sprchový gel pro atopika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivaaneb
Kecalka 247 příspěvků 21.04.15 11:00
Jaký sprchový gel pro atopika 1r?

Dobrý den všem,
mám chlapečka (rok a půl). Má atopický ekzém. Můžete mi prosím poradit, jaký sprchový gel používáte na atopický ekzém u dětí? Máte třeba zkušenost s Biodermou nebo A-Derma Exomega? Děkuji za typy a přeji Vám hezký den.

Nejnovější recenze z kategorie Dětská mýdla

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 21.04.15 11:07

@ivaaneb mě osobně se osvědčila klasická kostka buď z lékárny nebo mýdlárny. Také jsem jsem používala sprcháč od Kawaru

blobfish
Závislačka 4544 příspěvků 21.04.15 11:09

Mně několik dermatologů nezávisle na sobě řeklo, že nejlepší mýdlo pro atopiky je žádné mýdlo, pokud to není nutné. Jinak spousta matek myje roční děti jen vodou, i když žádné kožní problémy nemají.

smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 21.04.15 11:10

Ahoj, měli jsme Biodermu ABCDerm, LaRoche Posay a teď čerstvě A-dermu. Z těchto tří mně osobně nejvíce vyhovuje jak texturou, tak následným pocitem (to samo beru podle sebe, testuju na sobě, také atopik) ten LaRoche. Je to krémové, má to pumpičku a pění takže je to takové spořivější mi přijde :think: Tu A-dermu když si naliju trošku do ruk a napěním tak si umyju já osobně jen na paže a krk. A musím znovu nabrat.

AnastazieB
Echt Kelišová 8477 příspěvků 21.04.15 11:16

Nepoužívám na dítě žádné mýdlo a ani není alergický… Proč potřebuješ mýt dítě mýdlem?

LinduleK
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 56 inzerátů 21.04.15 11:27
@ivaaneb píše:
Dobrý den všem,
mám chlapečka (rok a půl). Má atopický ekzém. Můžete mi prosím poradit, jaký sprchový gel používáte na atopický ekzém u dětí? Máte třeba zkušenost s Biodermou nebo A-Derma Exomega? Děkuji za typy a přeji Vám hezký den.

pouzivam biodermu a mela jsem i kostku mydla A-derma, oboji ok.
Muj kozni naopak tvrdi, ze je dulezite dite s ekzemem obcas tim mydlem umyt!

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 21.04.15 11:33
@ivaaneb píše:
Dobrý den všem,
mám chlapečka (rok a půl). Má atopický ekzém. Můžete mi prosím poradit, jaký sprchový gel používáte na atopický ekzém u dětí? Máte třeba zkušenost s Biodermou nebo A-Derma Exomega? Děkuji za typy a přeji Vám hezký den.

Znama ma holcinu, odmala dost hakliopu na pripravky s ekzemem a používali, kdyz byla mala Oilatum. Ja ho od ni dostala k narozeni syna je fakt, ze nadherne voni a jim pry moc pomahal;-)

peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 21.04.15 11:42

Já používám A dermu nebo Sebamed (ten miminkovský), obojí nám vyhovuje. Ale důležité je nekoupat moc často, koupu 2× týdně, mýdla dám trošku přímo do vody a ještě Balmandol, rozkvrdlám a oplachuji tou vodu kelímkem, takže nedávám mýdlo přímo na malou. Teď jak začala na jaře chodit už na zahradu, je to horší, to je od hlíny každý den :-D Ale to vezmu jen rychlou sprchu bez ničeho a šup ven, klasické koupání jen 2× týdně. A na mazání se nám osvědčil Cannabiox E, namažu hned jak ji vyndám a tak, kde má ekzém promazávám několikrát za den.

Tynkycat2
Extra třída :D 12236 příspěvků 21.04.15 11:48

Já jsem atopik, ač teď můj ekzém teď díkybohu spí i když ne úplně klidným spánkem ale mám od něj relativně pokoj. A nejvíc se mi osvědčilo nepoužívat žádné mýdlo. Myju se normálně každý den, ale vodou a sprcháč používám vlastně jen na nejnutnější partie, podpaží, nohy… atd. tam kde vím, že se potím :-) Ne že bych nepoužila sprchový gel na celé tělo, občas, po náročném dni je to potřeba, ale vždy pak už cítím jak kůže pne a není to ono. :-)

ivaaneb
Kecalka 247 příspěvků 21.04.15 11:49

Všem děkuji za odpovědi.
Doteď malého myji jen vodou a zadeček myji sprchovým gelem od Nivea Baby (to používám na staršího brášku už od narození - není atopik). Jenže teď jak se malý válí venku, hrabe v písku, tak mám nějak potřebu ho namydlit. Po koupání samozřejmě mažu. Oblíbila jsem si Biodermu PO Zinc, jenže tu přestali vyrábět a náhradní krém není takový :(. Občas při koupání mu vylezou červené flíčky, tak jsem si myslela, že ho ochráním i u toho koupání…Také koupu 2× týdně. Tak nevím, Biodermu nebo A-dermu? Kdyby prodávali jen vzorečky na vyzkoušení…takhle musím koupit celou lahev za 300 a když nebude vyhovovat… :nevim:

smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 21.04.15 11:57

Jo a Oilatum, Linola taky dobrý.

Jinak beru že se diskuze týká ročňáka, ale pokud jde o ty zásady, to se fakt nemá umývat ani ty místa s ekzémem, ale promazat ano?? Já si to neumím představit přijde mi že bych jí tam jakoby vtírala ty bakterie a tak :think: no umývám jí to denně, i kdyby třeba jen žínkou, většinou si dám do misky vodu s kapkou toho gelu bez mýdla a omyju, natřu. Když je ekzém horší tak pak vodou s genciánou.

smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 21.04.15 12:00
@ivaaneb píše:
Všem děkuji za odpovědi.
Doteď malého myji jen vodou a zadeček myji sprchovým gelem od Nivea Baby (to používám na staršího brášku už od narození - není atopik). Jenže teď jak se malý válí venku, hrabe v písku, tak mám nějak potřebu ho namydlit. Po koupání samozřejmě mažu. Oblíbila jsem si Biodermu PO Zinc, jenže tu přestali vyrábět a náhradní krém není takový :(. Občas při koupání mu vylezou červené flíčky, tak jsem si myslela, že ho ochráním i u toho koupání…Také koupu 2× týdně. Tak nevím, Biodermu nebo A-dermu? Kdyby prodávali jen vzorečky na vyzkoušení…takhle musím koupit celou lahev za 300 a když nebude vyhovovat… :nevim:

tak to ti stačí i to „mýdlo“ v kostce, správně syndet. Víš, že to nestojí tolik na vyzkoušení. Bioderma ta dětská modrá mě fakt nenadchla. To už radši to Oilatum.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 21.04.15 12:11

Taky souhlasím s tím, že nejlepší je žádné mýdlo. Ani na vlásky, fakt stačí voda.

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 21.04.15 12:30

@ivaaneb
Mám silného atopika a biodermu atoderm ABC snáší výborně

KacziinaZ
Kecalka 297 příspěvků 21.04.15 12:31

Mě se velmi osvědčil olejový gel uriage xémose huile olej - používám ho i na sebe při koupání, ale i na běžné mytí rukou, když přijdem z venku, nebo po záchodě. Je to jediné, co mě ani syna nevysušuje a nedráždí, takže se po něm nedrbeme. Stojí teda dost (399), ale je to velké balení(400ml s pumpičkou) a vydrží dlouho a vím, že mají zdarma i vzorek - měla jsem doma 2 vzorečky, než jsme to koupili. Mají ho ale jen v lékárnách dr. maxe.
Bioderma nám nevyhovovala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >