Jaký strom nebo keř je nejlepší na živý plot?

38
26.3.17 10:25

Jaký strom nebo keř je nejlepší na živý plot

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala z jakého stromu nebo keře je nejlepší živý plot? Uvažuji o klasické thuji, ale pokud je nějaká jiná varianta s kterou máte dobrou zkušenost byly bych ráda za Vaše rady a případné fotografie. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.3.17 10:32

Ptačí zob

Dobrý den, já bych doporučovala stálezelený ptačí zob. Mám sazenice od babičky v květináči a letos teda opadal- byly silné mrazy, ale jinak je opravdu stálezelný a také další výhoda- poměrně rychle roste a můžete si potom vytvořit jaké tvary chcete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
26.3.17 10:54

Hrozně se mi líbí živé ploty ze zlatého deště, jen to asi to nebude nejpraktičtější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 11:14

My máme z habru, na zimu teda opada, ale jaro, léto, podzim je nádherný. Thuje mám spojené se hřbitovem, u nás je živý plot z thuji na každém druhém hřbitově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
26.3.17 11:53

A co sibiřský jilm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12393
26.3.17 12:00

Nejlepší je buxus - zimostráz. Je stálezelený, snáší hluboký řez, nenáročný, dlouhověký a vypadá luxusně. Jeho nevýhoda je, že zpočátku pomalu roste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
26.3.17 12:05

Ten habr úplně neopadá, zůstanou na něm přes zimu uschlé listy, padá to hlavně až na jaře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 12:22
@bubulina píše:
Ten habr úplně neopadá, zůstanou na něm přes zimu uschlé listy, padá to hlavně až na jaře…

Myslela jsem to spíš tak, že přes zimu úplně neplní funkci uchování soukromí, oproti třeba thujim, které jsou neprostupne a do zahrady tak není vidět celoročně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5735
26.3.17 13:08

Máme ptačí zob. Sice teda na zimu opadá, ale roste rychle ani bez listí není moc průhledný (no, pravda, taky je asi 30 let starý)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1310
26.3.17 22:17

Bobkovišně, případně nakombinovat třeba s červenou blýskalkou. Thuje Jsou stále stejne. Bobkovišně kvetou, rostou rychle, jsou stálezelené
https://www.google.cz/search?…:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8635
26.3.17 22:22

Taky se přimlouvám za bobkovišeň, roste mnohem rychleji než buxus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
27.3.17 00:03

My tedy máme thuje zerav smaragd - líbil se nám kuželový tvar. U sousedů jsme viděli, že velmi rychle vyrostly. U nás 2 roky od zasazení o 10 cm /kupovali jsme 100-120 cm vysoké/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
27.3.17 16:40

A máte fotografii Vašeho plotu z tuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
27.3.17 16:42

Mám ale dojem, že túje nebo zeravy se nějak nesnesou s hrušněmi, způsobuje to rez až do vzdálenosti 0,5 km.

• Citovat
  • Upravit
1429
27.3.17 16:53

Thúji raděj né, je to takové spíše prnění zahrádek, je ošklivá a smrdí. Navíc jak píše @Inaris způsobuje tu rez. Ze stálezelených buxus asi nehezčí varianta. Také záleží jestli se chceš otravovat stříháním nebo chceš volně rostoucí. Mrkni na ekozahrady.com mají tam krásné inspirace :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama