Jaký učící hrnek pro mimčo 5 měsíců?

41
9.11.20 10:57

Jaký učící hrnek pro mimčo 5 měsíců?

Ahoj holky,

jaký učící hrnek byste doporučily? Potřebuji mimču dávat šťávičku, jinak kojím a jakoukoliv flašku prostě nechce, po lžičce se nasosá ještě vzduchu navíc a pak ji tlačí v bříšku. Je šikulka, všechno bere do ruky, i tu lžičku, že by se sama nakrmila. :)

Díky za tipy! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4478
9.11.20 11:25

Hlavně bych nedávala štavičky žádné sladké v 5ti měsících. Stačí voda. JInak neporadím, dcera byla na UM takže měla láhev s dudlíkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
9.11.20 11:26

My máme učící hrnek od Nuk 6+ a malá z něj pije od cca 5ti měsíců. Teď jí bude 14 měsíců a dostane k Mikuláši něco s brčkem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
9.11.20 11:34
@Veru1987 píše:
Hlavně bych nedávala štavičky žádné sladké v 5ti měsících. Stačí voda. JInak neporadím, dcera byla na UM takže měla láhev s dudlíkem

My máme od mudr. doporučenou švestkovou 100 procentní kvůli zažívání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
9.11.20 11:42
@slunicko117 píše:
My máme od mudr. doporučenou švestkovou 100 procentní kvůli zažívání.

Oni doktoři radi spoustu věci. Osobně bych sladké štavy nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
9.11.20 11:48

@Veru1987 Malá se díky tomu vykaká, má problémy se zácpou - strašně tuhou stolici, která nejde vykakat. Je to pro mě i ji lepší, než ji nechat se trápit a koukat jak trpí nebo dávat nějaký projímadla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
9.11.20 11:50
@slunicko117 píše:
@Veru1987 Malá se díky tomu vykaká, má problémy se zácpou - strašně tuhou stolici, která nejde vykakat. Je to pro mě i ji lepší, než ji nechat se trápit a koukat jak trpí nebo dávat nějaký projímadla..

Ale čistou vodu, nebo neslazený čaj už pít nikdy nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
9.11.20 11:52

@Veru1987 Bude, neslazený fenyklový čaj pije v pohodě, když bolí bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25119
9.11.20 12:17
@slunicko117 píše:
@Veru1987 Bude, neslazený fenyklový čaj pije v pohodě, když bolí bříško.

Tak když pije v pohodě, tak z čeho? :nevim:
Já měla NUK u obou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
9.11.20 12:17

Moje dítě bylo plně kojeno do roka a do té doby se nenapilo z ničeho, jedině lžičkou, prostě nepil, měl dost tekutin z mléka a z příkrmů (ono i ty příkrmy často obsahují dost vody) - zkoušela jsem asi 5 druhů lahviček a hrníčků. Takže za mě pokud pít nechce, netlačila bych na to - šťáva, když ji chceš podávat, se dá přidat i do příkrmu třeba. Případně bych zkusila do příkrmu přidat i normální švestku, nebo ideálně sušenou, to by proti zácpě mohlo taky pomoci, dobrý na zácpu je i banán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
9.11.20 12:20
@Veru1987 píše:

Nemusí být pravda, já taky kdysi švestkovou šťávu zkusila na zácpu, vždy trošku k jídlu. Dneska 3 roky dítě, které se nenapije ničeho jiného než čisté vody, a je úplně jedno, jestli jde o oslazený či neoslazený čaj, džus, vodu se šťávou. Prostě to neveme do pusy (ne že bych mu to nabízela :lol: ale vždycky mě baví příbuzní a jejich snaha do něj dostat čaj, protože děti přece mají pít čaj :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9295
9.11.20 12:23

Mně kojený nepil z ničeho. Od šesti měsíců měl láhev s brčkem, sem tam si protáhl, ale začal pít až kolem roka, kdy jsem ho odstavila od kojení. Dcera, která byla na UM pila už od půl roka krásně. Pokud chceš dávat šťávu, tak jí dávej na lžičce. Nespojí si to s pitím a nebude ti pak vyžadovat sladké pití. To, že teď pije fenyklový čaj nic neznamená, syn mi to pilbpi troskách taky. Do té doby, než se naučil na ochucené pití. Jsou mu tři a doteď vodu nepije, vařím tedy slabě oslazený čaj. A zpětně bych si nakopala za to, že jsem tenkrát neposlechla rady okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
9.11.20 12:51

Já synovi nikdy žádné učící hrnečky nedavala, teď mu je rok a půl a pije ze skleničky umí pít i brčkem. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51372
9.11.20 13:10

Normálně malý kalíšek, „panákovku“. Z ničeho jiného moje kojené dítě dlouho nepilo, někdy kolem roka pochopilo princip brčka, když už jsem potřebovala tahat flašku i na procházku, ale i tak preferuje napít se napřímo z petky. Nebála bych se toho a zkusila obyč hrneček s malým průměrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
9.11.20 13:12
@Veru1987 píše:

Bude. Moje malá taky pije švestkovou šťávu krz zažívání - ochutnalas ji někdy? Od Hipp teda není vůbec sladká, spíš nakyslá. Já ji jí ředím (cca půl cm do hrnečku a dolít vodou). Dřív ji měl půl napůl. A vodu pije v pohodě. Obojí z hrnečku. Na cesty máme Mam učící flašku. 13 měs.
https://www.dm.cz/…6667121.html?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama