Jaky vliv ma piti maliniku ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 13:23
Jaky vliv ma piti maliniku ?

Dobry den, jdu si pro radu nebo spise nazor. Dnes jsem 39tt. a uz od minulého tydne jsem zacla pit caj z maliniku. V nedeli vecer me odtekla hlenova zatka a do rana jsem mela nepravidelne poslicky po 30min az po 5 minutach ale intenzita bolesti se nezvysovala ale myslela jsem si ze uz to jsou ty prave kontrakce ale byli to jenom poslicci.Od te doby mam nesnesitelne tvrdnuti bricha a krece v brise vystrelujici do zad v nepravidelnych intervalech. Po vag.vys. pry cipek uz nemam ale zatim to nevypada na porod, ale spise jsem zaznamenala ze kdyz ten caj z maliniku nepiju ze ty poslicci nebo to tvrdnuti neni tak hrozne ( pekne to rozdycham) ale kdyz ten caj piju tak je to nesnesitelna bolest ze me ani tepla sprcha nepomuze a ani spat nemuzu. Proto me zajima jestli ten caj na to muze mit nejaky vliv? Nebo jaky vliv ma mit vlastne piti maliniku na porod :) Kdybych vedela ze bych po tom mela potom rychlejsi porod tak to clovek prezije ale takhle se trapit nechci :/

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 03.07.19 13:28

Já si myslím, že to vliv nemá žádný, že si to jen tradujeme ústním podáním, že kdo nepije čaj z maliníku a nejí lněné semínko, tak neporodí
P. S. taky jsem ho pila :mrgreen:

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 03.07.19 13:29

A když máš pocit, že je ti po něm hůř, tak to raději nepij

iwinek
Kecalka 477 příspěvků 03.07.19 13:33

Ahoj musím říct, že mě teda nepomohl a to jsem ho pila poměrně dlouho a hodně…v pondělí praskla voda a ve středu vyvolávání…vlastně ani nevím, co to jsou posličci, to až po odtoku ty vody…a kontrakce to nijak neovlivnilo ty nebyly dokud mi nenapichli kapačku… Takže za mě to pití bylo k ničemu, ale třeba tu má někdo kladné zkušenosti…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 03.07.19 13:33

Vykašli se na to. Nedělá ti dobre, tak ho nepij. Já ho pila svědomitě a stejně porod hrozný

Janakatabara
Kecalka 291 příspěvků 03.07.19 13:36

Taky jsem pila maliník a jedla lněná semínka a bez vyvolávačky bych ani jednu neporodila.
U první obrovské poporodní poranění, u druhé žádné. U druhého těhu jsem užívání maliníku i semínka již flákala.

Příspěvek upraven 03.07.19 v 13:50

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10558 příspěvků 03.07.19 13:45

Tak maliník sám o sobě porod nevyvolá ani neusnadňuje, má pouze rozvolnit svaly.

U prvního jsem pila pěkně od 35+0tt a syn byl vyvolávaný, ale věřím, že tak do 2 dnů by se narodil sám neb to byla rychlovka 6h 21min a bylo po :lol:

U dcerky jsem též pila a porod spontánní za 3h 19 min od prvních bolestí, přičemž příjem v porodnici 17:52, odtok vody 18:05 a dcerka v 18:49 na světě.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 03.07.19 14:01

Malinik ma vliv na stahovani delohy..jakoze ma lip a pravidelne pracovat. Ja pila malinik a lneny olej obe tehu a porody krasne, do dvou hodin od prvních kontrakcí

lachtanice86
Echt Kelišová 8679 příspěvků 03.07.19 14:23

Já ho pila i semínko jedla a porod vyvolavany a trval 38hodin. Při dalším dítěti na něj kašlu

debra.morgan
Echt Kelišová 9765 příspěvků 03.07.19 15:26

Ja ho piju, jestli bude mit vliv tezko rict, ale chutna mi, takze ho pit budu i nadale ;)

Lorry1
Kecalka 110 příspěvků 03.07.19 19:39

Ja ho pila a jedla lneny olej a prislo mi, ze to ty porodni cesty hezky pripravilo. Co jsem tak cetla na ruznych diskuzich, tak nekdo si ho moc chvali, nekomu nepomohl, v nekolika pripadech vyvolal porod ten den po vypiti prvniho salku caje… :D je to individualni. :nevim:

kacaaa
Kecalka 390 příspěvků 04.07.19 09:36

Pila jsem do 36 týdne. Pravidelně jeden hrnek denně. Porod jeden den před termínem. O půl 9 odtekla voda. Cca 22,15 příjem do porodnice. Od půl 12 bolesti. Jedná kontrakce za druhou. Malej se narodil ve 2,29. Doktorka i asistentka říkali že na prvorodicku to byl krásný rychlý porod. Jsem bez nástrihu, jen 3 malinké kosmetické stehy. Takže těžko říct jestli malinik pomohl. Ale pokud budu ještě někdy tehu tak ho budu pít zase. :wink:

Lea491
Povídálka 15 příspěvků 15.07.19 15:20

Nedávno jsem někde četla, ale nemůžu to už najít, že se může maliník pít po celé těhotenství (myslím, že to bylo nějak 1. trimestr 1 čaj, 2. trimestr 2 čaje denně za studena, 3. trimestr - už teplý vícekrát denně…). V lékárně mi řekli, že mám určitě počkat na 3. trimestr :nevim: Jinde jsem zase četla, že bylinka porod jako takový určitě předčasně nevyvolá. Mně to zajímalo spíš kvůli účinkům na střeva - jako že bych to rovnou spojila, ať nestřídám milion „přípravků“. Nepoužíval někdo? :?

debra.morgan
Echt Kelišová 9765 příspěvků 15.07.19 15:38
@Lea491 píše:
Nedávno jsem někde četla, ale nemůžu to už najít, že se může maliník pít po celé těhotenství (myslím, že to bylo nějak 1. trimestr 1 čaj, 2. trimestr 2 čaje denně za studena, 3. trimestr - už teplý vícekrát denně…). V lékárně mi řekli, že mám určitě počkat na 3. trimestr :nevim: Jinde jsem zase četla, že bylinka porod jako takový určitě předčasně nevyvolá. Mně to zajímalo spíš kvůli účinkům na střeva - jako že bych to rovnou spojila, ať nestřídám milion „přípravků“. Nepoužíval někdo? :?

vše co píšeš je pravda, čaj sám o sobě porod fakt nevyvolá, na střeva mi účinkuje skvěle, pít se může od začátku, dávky se pomalu stupňují, teplý až ke konci těhotenství.

Lea491
Povídálka 15 příspěvků 15.07.19 16:27
@debra.morgan píše:
vše co píšeš je pravda, čaj sám o sobě porod fakt nevyvolá, na střeva mi účinkuje skvěle, pít se může od začátku, dávky se pomalu stupňují, teplý až ke konci těhotenství.

Díky! Tak začnu s jedním hrnkem denně za studena a uvidíme, co na to mé zažívání :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama