Jaký zvolit CAR? Apolinář nebo Gennet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lluucckkaa25
Závislačka 2608 příspěvků 02.11.14 15:25
jaký zvolit CAR? Apolinář nebo Gennet?

Ahojky holky, snažím se s novým partnerem rok a pul o dítě a zatím bezuspěchů. nemám ovulaci a mám za sebou 4 cykly s clostikem, pregnyl a nic.
První dceru mám z pronatalu z IVF ale ted se prý dost pohoršili a přidražili a proto se rozhoduji kam jinam jít. proto bych byla ráda za každý váš názor, kam chodíte vy a jak ste spokojený…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 02.11.14 16:04

@lluucckkaa25 Osobne neznam ani jeden, ale jeden je statni a druhy soukromy. V tom statnim to muze jit pomaleji, pres vysetreni a prirozenejsi zpusoby, v tom soukromem to bude patrne rychlejsi, k ivf se dostanes driv.

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 02.11.14 19:09

Zkusenost mam s obema (i s tim Pronatalem, odkud mam dceru) a kdyz porovnavam… Apolinar byval o hodne levnejsi, ted uz to celkem dorovnavaji, ale rozdily jsou, napr. ICSI maji u Apoli 4000 do 2 vajicek, 6000 3 a vice, PICSI 8000, v Gennetu je to za ICSI na libovolny pocet vajicek 7000, PICSI 11000, doplatky na leky budou srovnatelne.

Co se prostredi tyce Apolinar proste je a vzdy bude statni CAR, takze nadhernej historickej barak, ale uvnitr proste statni nemocnice, Gennet je soukrome zarizeni se vsim, co se k tomu poji.

Co se tyce soukromi, u Apolinare se ceka na sedackach na pruchozi chodbe, Gennet ma cekarnu jenom pro CAR. Pri OPU u Apolinare ctyrluzkove pokoje, s lekarem se pak vse resi v soukromi jeho ordinace a nikdo nepovolany nic neslysi.
V Gennetu muze byt klika na jednoluzkovy pokoj (luxus) nebo taky viceluzak, v obou pripadech se vse s lekarem i embryologem resi primo na pokoji.
Na pokoji v Gennetu muze byt i partner, coz zase - na jednoluzaku super, na viceluzaku muzou byt i partneri ostatnich pacientek a vsecko vcetne dosavadni lecby a spermiogramu se pekne propira prede vsemi.

Jinak pokud to porovnam s Pronatalem, Apolinar a Gennet maji velmi, velmi podobny pristup a nazory (neboji se levnejsich leku, protokol prizpusobuji pacientce, necpou ICSI automaticky a plosne vsem, berou ohled i na kapsu pacientky, nepomlouvaji konkurenci), Pronatal se v tomhle lisil, tam jsou mistri sveta a jen jejich postupy jsou spravne a nez akceptovali, ze muj cyklus je holt jiny nez tabulkovy, stalo me to dost boje (ale otehotnela jsem tam!).

Co se tyce personalu, u Apolinare i v Gennetu (v Pronatalu ne) jsem se objednavala vzdy k tomu samemu lekari, pokud to aspon trochu slo, u Apoli jsem chodila k dr. Rezabkovi, v Gennetu k dr. Brandejske, oba spickovy odbornici s mnoha lety zkusenosti a velmi lidskym pristupem. Rovnez sestry v obou CARech moc prijemne.

Takze shrnuto - asi bych volila dle toho, zda pocitas kazdou stovku (Apolinar je preci jen o fous levnejsi) a zda preferujes statni nebo soukrome zarizeni.

lluucckkaa25
Závislačka 2608 příspěvků 03.11.14 09:51

@ugluk Děkuji moc za vyčerpávající odpověd a jak si dopadla ty otěhotněla si napodruhé když si navštěvovala jiný CAR? No zas tak uplně nepočítám kždou korunu ale jde mi upřímně i o parkování kdy u Apolináře jsem byla ted v červencišvagrová porodila a člověk nenajde pořádně místo a když tak parkoviště drahé jak svina a jak je to u gennetu nevím ale píšou taky parkovat někde kousek dál a parkovací automaty. Vlakem a metrem se bojím jsem hrozná cestovatelka a hlavně řeším to že kdybych tam jezdila hned ráno abych stihla dojet do práce do 11:20 aby nikde o ničem nevěděli

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 03.11.14 10:00

@lluucckkaa25 u Apolinare jsem otehotnela, ale bohuzel potratila. Pak se to rysovalo na darovana vajicka a u Apoli byly priserne cekacky, tak jsem sla do Pronatalu, kde me ukecali jeste na osledni pokus s vlastnima, meli jsme jedno embryo a to je dcera :srdce: Pak jsme presli do Gennetu, kde jsem prodelala jednu minimalku, jedno komplet IVF a ted podstupuju dalsi, ale uz asi posledni (nejen v Gennetu, ale vubec, pokud neotehotnim, klopim usi, mam uz toho za sebou moc). takze doufam, ze ted pripisu bodik i do statistiky Gennetu :)
Parkovani - u Apoli hruza, to je fakt, ja tam potom i rodila a nebyt toho, ze jsme dorazili v pul seste rano, nejspis si to mezi kontrakcema razuju z Karlaku od metra pesky. Tak ne, dramatizuju to, zaparkovali jsme tam teda vzdycky, ale kolikrat v nejake zadni ulicce.
V Pronatalu teda bylo parkovani taky dost zoufale, kolikrat jsme stali pekne daleko na te bahnite ceste.
Gennet popravde netusim, nejake parkoviste tam je, ale ten mi prijde tak skvele dostupnu MHD (tramvaji na Letenske namesti), ze jsem tam autem v zivote nebyla.
Zalezi na tom, odkud dojizdis. Obecne jsi tam MHD fakt za chvilku, ale proste zalezi odkud. A taky pak na cekackach, kdyz ma clovek kliku, vezmou ho vsude na minutu presne, kdyz se neco semele, je to horsi, ve stredu jim tam ted necekane vypadla jedna doktorka, primarka musela zvladat pacienty za dva a uz v poledne meli hodinovy skluz.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 10:03

@lluucckkaa25 Kdybych potrebovala jezdit autem k Apolinari, parkovala bych dole na Albertove, tam jsou levne zelene zony a je jich tam dost. Pak jen vybehnout schody nahoru.

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 03.11.14 10:07

@Cuddy pripomnelas mi, jak jsme jeli autem ve 20.tt na velky utz, vsude kolem priserne zacpy a odvleklo nas to az na druhou stranu Nuselaku. A ja, abych to stihla, vybehla jsem z auta od kongresaku, presprintovala Nuselak, na utz dorazila s jazykem na veste a dr. se radovala, ze zatimco miminka matek vzorne cekajicich v cekarne na utz pospavaji, to moje tam vykazuje opravdu nebyvale znamky zivota :mrgreen:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 10:09
lluucckkaa25
Závislačka 2608 příspěvků 03.11.14 10:10

Holky jste hodný.
No já prahu moc neznám pro mě je to tragedie podle navigace dojedu všude :-) ale bloudím a metrem se bojím a kdybych jezdila vlakem tak pak trauma s metrem mám. bojím se. Tak jsem si ted volala do gennetu a čekačka je tam teda šílená ale čekala jsem to to, říkala až v unoru, tak se mi ovou kdy přesně :-( Ale co nejde to rok a pul tak 3 měsíce ještě vydržím.

lluucckkaa25
Závislačka 2608 příspěvků 03.11.14 10:12

A ještě teda koukám v gennetu pracovní doba taky super jsou tam do 19hod tak to bych mohla s klidem jezdit po ranní a nikdo se nic nedoví a já budu v klidu zda stihnu dojet na odpo nebo ne

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 03.11.14 10:14

@lluucckkaa25 ja te chapu, taky nejsem rodila Prazacka a ja zas mela fobie z jizdy tramvaji :oops: Ale jde o zvyku, ono je to kolikrat po te Praze milionkrat pohodlnejsi MHD nez autem, kdyz chytnes nekde blby zacpy, jednou jsme na kontrolu do te porodnice jeili 2,5 hodiny trasu, co jsem davala MHD 40 minut.

Cekacky budou asi dlouhy vsude, ale zkousela bych to prubezne, zda se neuvolnilo misto. Ja mela tehdy ohromnou kliku v Gennetu, zavolala jsem si a oni - je, vidite, zrovna nam to zrusila pani na zitra v devet rano u pani primarky, mohla byste dojit? Cas od casu jim nekdo odpadne.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 03.11.14 10:16

@lluucckkaa25 Nevim, do jakeho gennetu v Praze chces, ale centrum je na parkovani a jezdeni autem silene. To bych radeji nechala auto na kraji Prahy a jela naucenou trasu mhd. Doprava v centru mezi 9-16 je proste za trest, neni problem stat nekde 1 hod v kolone, nekam dojet na cas je dost umeni.

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 03.11.14 10:18

Noo, oni tam ofiko sice jsou takhle do dlouha, ale netusim, co v tech odpolednich hodinach delaji. Maji to nejak rozdelene, ze v nejakych hodinach IVF, v nejakych konzultace… a kolikrat kdyz clovek potrebuje nejakej termin hodne narychlo (treba pri tom IVF se to planuje i jen na par dni dopredu), tak sice vzdycky nejakej nasli, ale kolikrat velmi krkolome, ve stredu jsem byla objednana na poledne. Netusim ted, kdybych si rekla, ze muzu dochazet jen odpoledne, treba by vysli vstric. Ale primarka, kdyz mi vola, tak obvykle po 4. odpoledni, ze uz ma „po pracovni dobe“ (tusim, ze jen po prac. dobe s prijmem pacientu). Urcite bych se na to poptala.

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 03.11.14 10:19

Tipuji na Letnou, Archa na Porici, tusim, uz neprijima, nebo jen hodne vyjimecne.

lluucckkaa25
Závislačka 2608 příspěvků 03.11.14 10:37

@ugluk Jj volala jsem si na poříčí a jsou tam prej jen už pro zahraniční klientelu tak jsem volala na letnou.
Jinak u apolináře mě objednala na 22.ledna takže ted se jen rozhodnout kam jít :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >