Jakým směrem se vrtnout po RD?

Anonymní
21.2.21 23:22

Jakým směrem se vrtnout po RD?

Ahoj, za rok mi končí RD a já pomalu přemýšlím jakým směrem se mám vydat. Před dítětem jsem pracovala jako účetní. Práce byla dost časově a psychicky náročná. A vlastně si nejsem ani jistá, jestli mě chtějí zpět. Přemýšlím, zda hledat jinou a klidnější práci v oboru, ale také za výrazně méně peněz, nebo jestli začít dělat sama na sebe (i když teď není nejvhodnější doba na získávání klientů), nebo jít třeba do školství… nějak se v tom plácám. Protože ze všeho mám vždy nějaké obavy - z práce v oboru - že nebudu mít čas na dítě, málo dovolené apod., dělat sama na sebe - neseženu klienty, práce ve školství - zvládnu to vůbec? Co byste zvolili vy? nebo podle čeho se rozhodnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.2.21 23:29

Spolupracuji s účetní firmou, kde snad každá úcetní má minimálně jedno dítě a některé pracují dokonce při mateřské. Děti mají něksy i v kanceláři :) Firma má asi 20-30 zaměstnanců a se službami jsme opravdu velmi spokojeni. Mohu porovnávat, je to naše třetí účetní firma. Nyní už to bude 6 let, co s nimi spolupracujeme. Podle mne je úcetnictví super práce, která se dá skloubit s dětmi a není nutný celý úvazek. Pokusila bych se vyjednat lepší podmínky ve vaší bývalé firmě nebo hledat jinou společnost.

• Citovat
  • Nahlásit
21261
22.2.21 00:39

Tak po dobre účetní skočí i na zkráceny uvazek. Neřešila bych, co bude za rok a pred navratem do prace si zkoušela vyjednat kratší uvazek kvuli diteti/detem. Nebo jit pracovat do jine firmy.

Pokud se chces vrtnout do školství a nemas pedagogické vzdělání, tak bych se ted uz poohlizela po kurzech např na asistenta pedagoga nebo si prohloubila pedagogické vzdělání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53794
22.2.21 07:00

Tak si ujasni, kterou praci chces. Ktera tebe bavi. Oba ty obory jsou dost specificke.
Sestra nevim, jestli je primo ucetni. Nevim, jak se jeji pozice jmenuje, jakou ma napln prace. Ale je vystudovany ekonom. Ma dve male deti. Praci si muze stahnout domu na HO, kdyz ma deti nemocne nebo ted v karantenach. Coz je fajn.
Ja jsem ve skolstvi. Mi tahle prace bavi, tesi.
Ale deti si domu nevezmu na HO :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
22.2.21 08:19

Já dělám účetní v korporátu. Je k tomu tedy potřeba výborná znalost jazyka, ale máme i pozice, kde se taková úroveň znalostí nevyžaduje. A já si to tedy nemůžu vynachválit. Vždy byli vstřícní, co se týká zkráceného úvazku, dostala jsem i nabídku na práci na dohodu při MD/RD, kterou jsem využila. Nikdy nikdo nekomentoval těhotenství nebo nemoci dětí, teď jsme plně na HO, ale i mimo covid máme možnost částečného HO. Mám tři děti, nejstaršímu je 7 a je v první třídě, babičky nemáme a všechno stíhám. Občas během uzávěrky je to trošku náročnější a stane se, že musím dělat přesčas, ale většinu měsíce je to pohoda. Začala jsem tam pracovat před dětmi, pokračovala mezi dtěmi a teď se zrovna budu vracet z RD na HPP na poloviční úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 11:54

@Hanka1 @Hoa Mai @Kelsey díky za příspěvky. Ano vim, že účetních je potřeba stále dost. Jenže je otázka, jaký je zaměstnavatel, jaké tam jsou podmínky apod. Mě na celé té práci štvalo, že jsem si nemohla vzít dovolenou, kdy jsem potřebovala. Ano to ve školství taky nejde, jenže je tam dlouhé volno přes léto, kdy jsem si v původní práci mohla vzít max 14 dní a ještě ne v kuse. Nemáme nikoho na hlídání a vůbec nevím, jak budeme vykrývat prázdniny apod. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
21261
22.2.21 12:02
@Anonymní píše:
@Hanka1 @Hoa Mai @Kelsey díky za příspěvky. Ano vim, že účetních je potřeba stále dost. Jenže je otázka, jaký je zaměstnavatel, jaké tam jsou podmínky apod. Mě na celé té práci štvalo, že jsem si nemohla vzít dovolenou, kdy jsem potřebovala. Ano to ve školství taky nejde, jenže je tam dlouhé volno přes léto, kdy jsem si v původní práci mohla vzít max 14 dní a ještě ne v kuse. Nemáme nikoho na hlídání a vůbec nevím, jak budeme vykrývat prázdniny apod. Jak to máte vy?

ja na druhou materskou odchazela ze zkraceneho a na zkraceny se vracela. Ale byl to zahranicni korporat a tam se musela dle internich smernic brat dovolena dva tydny v kuse dokonce povinne, aby se objevily pripadne spatne pracovni postupy nebo defraudace - narizeni centraly ze zahranici…

je dost mozne, ze v tve puvodni praci se toho dost zmenilo, ono staci kdyz do vedeni prijde zenska s detmi a hned je pochopeni pro zkracene uvazku, home office apod…

Příspěvek upraven 22.02.21 v 12:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.2.21 12:04

A co Vas pocitově láká nejvíce? Když byste odhodila strach? Strach je vždy přítomný, pokud zkoušíte nové věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:23
@Hanka1 píše:
ja na druhou materskou odchazela ze zkraceneho a na zkraceny se vracela. Ale byl to zahranicni korporat a tam se musela dle internich smernic brat dovolena dva tydny v kuse dokonce povinne, aby se objevily pripadne spatne pracovni postupy nebo defraudace - narizeni centraly ze zahranici…

je dost mozne, ze v tve puvodni praci se toho dost zmenilo, ono staci kdyz do vedeni prijde zenska s detmi a hned je pochopeni pro zkracene uvazku, home office apod…

Příspěvek upraven 22.02.21 v 12:12

Já taky na MD odcházela z nadnárodního korporatu. Dovolenou jsme nařízenou neměli. Ono jde spíš o to, že povaha práce nedovolovala na 14 dní odjet. Nebo jo, ale pak se z toho člověk zbláznil a veškeré vlno si nadělal.
Tehdejší šéfová byla stejně stará jako já, bezdětná a bez chlapa. Ale zase celkem rozumná. Současná je o něco málo starší než já, bezdětná a působí jak šílená kariéristka. Když jsem s ní měla schůzku bylo to samé „ten tým je super samostatný“ oni jsou super prostě mi to celé přišlo strašně neosobní. Ale zase chápu, neznáme se, nikdy jsme spolu nepracovaly takže nechci dělat závěry po jednom hodinovém rozhovoru. Na její pozici zahraniční vedení ženskou s dětmi nedá snad nikdy. Chtějí tam někoho, kdo nebude klást odbor a vše udělá, jak chtějí oni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 12:26
@LUPINA87 píše:
A co Vas pocitově láká nejvíce? Když byste odhodila strach? Strach je vždy přítomný, pokud zkoušíte nové věci.

Práci účetní znám. Je to taková jistota, ale vykoupená stresem a minimem volného času.
Na školství mě láká jistá volnost, hodně dovolené a prostor pro další seberozvoj. Zase mám ale obavu, jak zvládnu ukocirovat pubertaky a jestli se profesně nezakopu.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8
22.2.21 12:59
@Anonymní píše:
Práci účetní znám. Je to taková jistota, ale vykoupená stresem a minimem volného času.
Na školství mě láká jistá volnost, hodně dovolené a prostor pro další seberozvoj. Zase mám ale obavu, jak zvládnu ukocirovat pubertaky a jestli se profesně nezakopu.. :nevim:

Představte si, že tu práci budete dělat po celý zbytek života. Takže u své práce hledáte volnost, hodně dovolené a seberozvoj? A co ještě? I práce učitelky mi přijde stresující. Bude Vas tato práce bavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 13:18
@LUPINA87 píše:
Představte si, že tu práci budete dělat po celý zbytek života. Takže u své práce hledáte volnost, hodně dovolené a seberozvoj? A co ještě? I práce učitelky mi přijde stresující. Bude Vas tato práce bavit?

Ano práce učitelky je sakra náročná po všech směrech. To si uvedomuji. Jenže na skloubení rodinného života a profesního mi to přijde ideální. Ale nemám vlastní zkušenost, takže těžko soudit. A jestli bych si dovedla představit, že to dělám až do smrti? Těžko říct, já si nedovedu představit, že bych dělala účetní do konce života. To bych byla 200kilova, místo brýlí bych mela dno od pivní láhve a místo zad bych měla fošnu. Zase nevím, jestli v 80 letech budu mít náladu na mladochy.

• Citovat
  • Nahlásit
8
22.2.21 13:39
@Anonymní píše:
Ano práce učitelky je sakra náročná po všech směrech. To si uvedomuji. Jenže na skloubení rodinného života a profesního mi to přijde ideální. Ale nemám vlastní zkušenost, takže těžko soudit. A jestli bych si dovedla představit, že to dělám až do smrti? Těžko říct, já si nedovedu představit, že bych dělala účetní do konce života. To bych byla 200kilova, místo brýlí bych mela dno od pivní láhve a místo zad bych měla fošnu. Zase nevím, jestli v 80 letech budu mít náladu na mladochy.

A máte pocit, že by Vas práce učitelky bavila? Třeba je ještě nějaká jiná možnost či práce, kterou jste nezmínila, a ve které byste se našla. Možná, že účetnictví je pro Vas to pravé, ale s tím, že byste třeba pracovala na sebe, nebo měla menší míru práce, abyste se mohla věnovat rodině. Možností a cest je spousty, ale bez toho, aniž byste si to zkusila, se nedozvíte, co by Vam sedlo, a zda se to dá skloubit s Vaším rodinným životem. Víte jen, že práce účetní je pro Vas příliš stresující a měla byste málo volného času. Nechci Vas ovlivňovat, ale já na Vašem místě bych si ponechala částečny úvazek jako účetní, což by mi dávalo nějakou jistotu a ve zbývajícím čase bych zkoušela se realizovat jinde, můžete externě učit, nebo třeba zrealizovat kurz pro účetní, to je na Vás. A třeba zjistíte, že se chcete věnovat úplně něčemu jinému, nebo že chcete být učitelka… anebo zůstanete v oboru. Bez toho, aniž byste ale postoupila nake riziko to zřejmě nepůjde. Budete se muset postavit svému strachu. Ale můžete tím získat práci podle Vašich představ, a to je výhra na celý život :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
22.2.21 13:57
@LUPINA87 píše:
Představte si, že tu práci budete dělat po celý zbytek života. Takže u své práce hledáte volnost, hodně dovolené a seberozvoj? A co ještě? I práce učitelky mi přijde stresující. Bude Vas tato práce bavit?

ty jsi kouč/koučka? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
22.2.21 14:14
@Hanka1 píše:
ty jsi kouč/koučka? 8o

Psychoterapeut, momentálně na mateřské :lol: Ale sama jsem se, co se týče práce, hledala, a kladla jsem si podobné otázky jako tazatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat