Jakym teplomer se vam osvedcil + jak casto merite teplotu?

6429
22.7.04 15:30

Jakym teplomer se vam osvedcil + jak casto merite teplotu?

V porodnici pouzivali skleneny teplomer a mereni teploty 2× denne v zadecku. Jak to delate doma? Take tak, ci se vam osvedcil jiny typ teplomeru? Ten nas mrnous se tak mele, dokonce i pri zavedenem teplomeru, ze jsem z nej uz v porodnici mela dost nervy 8O , nyni mne zajimaji jine varianty…
Diky za rady,
Efina :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.7.04 15:52

V porodnici, kde jsem rodila já, používali rychloběžku a měřilo se 3× denně. Domu jsem si ji taky koupila, docela to jde, i když asi čím bude mrňous starší, tím se bude asi víc vrtět. Jinak doma mu teplotu každý den neměřím. Mám doma i teploměr ve formě dudlíku, který jsem dostala od sestry. Akorát mu ho musím přidržovat u pusinky, protože je tvrdší než normální dudlíky, tak ho spíš plive. Taky bych docela uvítala teploměr, který by spolehlivě změřil teplotu během pár vteřin.
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
550
22.7.04 16:46

Já jsem rodila v Krči a s holkama jsme pak byly na nedonošeneckém oddělení a protože ze začátku holky neuměly udržet teplotu tak jsem je měřila každé 3 hodiny před krmením, pak každých 6 a posléze tak 1× za den. Používaly jsme digitální teploměr do zadečku a ten také používáme i doma, ikdyž ten v porodnici byl teda rychlejší. Jsem s ním spokejená a holky měřím občas, když se mi něco nezdá, teď v těch vedrech tak 1× za den Bětku a Anežku víckrát, protože měla lehce zvýšenou teplotu, ale už je to v normálu. Teploměr v dudlíku se mi moc líbí, ale vyzkoušený ho nemám a vzhledem k tomu, že mám dvě holčičky, tak nevím jak bych to dělala aby byl hned čistý. No nevím jak se sterilizuje, vyvařením asi ne, co? A do sterilizátoru bych ho taky radši nedávala, právě jsem z něj vytáhla skroucenou odsávačku nudlí :D

Monča a treperendy (7 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.04 11:38

Já mám velice dobrou zkušenost s digitálním teploměrem od Hartmanu. Používali jsme je v porodnici a po dobré zkušenosti jsem si jej také zakoupila domů,stojí kolem 170 Kč. Myslím, že je to rychlé a pro miminko tzv. neotravné měření teplotky, samozřejmě do zadečku. Teplotku měříme už jen občas pro kontrolu či při podezření, že by mohla být. Šťastné dny bez teplotky.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
296
23.7.04 12:05

Ahoj,
taky měřím teplotu jen když se mi něco nezdá) Takže někdy je to třeba třikrát denně, pak zas měsíc nic. Používám digitální teploměr s ohebnou špičkou - osvědčil se mi i jako rektální rourka. Jsem s ním spokojená, nemusím se bát, že praskne, když se mimčo víc mele a mrská s sebou.
Jinak u nás v porodnici se teplota měřila jen před koupáním.

Lajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.04 18:26

ahoj, meriam teplotu, len ked sa mi mala zda tepla..inac je to zbytocne tryznenie dietata.a meriam pod pazuskou, aj ked je to dobre na nervy, lebo mame doma zive striebro :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
48
24.7.04 00:15

Ahoj mi taky měříme teplotu jen když se nám zdá že je něco v nepořádku, ale musí zaklepat ještě žádnou neměla:)
Já rodila ve Vrchlabí a tam měřily jen před koupáním.
My jsme měli taky digitální rychloběžku a byly jsme s ní spokojený, stav vyskočil za 10 vteřin a to malá ani nepostřehla, žejí něco dávám do zadečku.
Teď momentálně nemáme žádný jelikož ho Zuzu vyhodila nejspíš do koše na plíny :), a protože ho nemůžeme najít, tak ho musíme koupit a určitě budume kupovat zase tu rychloběžku (249 Kč).

papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
24.7.04 16:07

Ahojky všem,

já zatím zkušenost s teploměry nemám-jsem 22+2, ale ráda bych se optala na teploměr který měří teplotu z ouška. Používáte ho někdo a dá se vůbec u nás sehnat??? Nějak mě napadlo, že by to mohla být nejshůdnější cesta, jak měřit malému mimi teplůtku.

díky a odpovědi

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
24.7.04 17:09

pre Evu: teplomery do ucha sú výborná vec, ale vraj sú nevhodné pre úplne malé bábätká, treba počkať pár mesiacov. Pre miminko je rozhodne najpresnejší spôsob merania v zadočku, najlepšia je digitálna rýchlobežka, aby to bolo ozaj za pár sekúnd. Keď je dieťatko už väčšie, aj tak sa stále melie a meranie v zadočku je obrovským problémom, takže bude treba kúpiť iný, my to práve riešime a zvažujeme ten do uška. Ale je dosť drahý a treba s ním naučiť merať, nájsť to správne miesto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
26.7.04 01:18

Jednoznačně preferuju rychloběžku. Teplota je změřená za 20 vteřin, teploměr se dá poměrně lehce umýt a nemusí se zklepávat. S Hartmanem to trvá daleko dýl. Teploměr do ucha je dost drahý. A navíc když má dítě bolení bříška, dá se rychloběžka použít místo rektární rourky a hovínka nelítají po celé koupelně jako s rourkou 8)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama