Jakým způsobem se bude dědit dům?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 17:58

Jakým způsobem se bude dědit dům?

Dobrý podvečer,
mám dotaz ohledně dědictví.
Manželé. Spolu děti neměli, muž měl tři děti z předchozího manželství. Spolu koupili domek za trvání manželství.
Nyní muž zemřel. Je to tak, že polovina domu je nyní ženy a druhou polovinu dědí žena rovným dílem s mužovými dětmi?
Nebo žena dědí z té druhé poloviny polovinu sama a druhou polovinu rovným dílem s dětmi?
Snad je to srozumitelné.
Prosím anonym, nebo smazat. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3767
3.11.21 18:01
@Anonymní píše:
Dobrý podvečer,
mám dotaz ohledně dědictví.
Manželé. Spolu děti neměli, muž měl tři děti z předchozího manželství. Spolu koupili domek za trvání manželství.
Nyní muž zemřel. Je to tak, že polovina domu je nyní ženy a druhou polovinu dědí žena rovným dílem s mužovými dětmi?
Nebo žena dědí z té druhé poloviny polovinu sama a druhou polovinu rovným dílem s dětmi?
Snad je to srozumitelné.
Prosím anonym, nebo smazat. Děkuji.

Ano přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10660
3.11.21 18:01

Z druhé poloviny všichni stejným dílem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2098
3.11.21 18:02

Manželka má automaticky 1/2 nemovitosti, což již vlastní a tu druhou polovinu si rozdělí na 4 podíly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10660
3.11.21 18:04

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.11.21 18:20

Ano, jak píší děvčata. Žena už polovinu má (za předpokladu, že nebylo vyjmuto ze SJM, páč to, že koupím dům v manželství nutně neznamená, že musí jít do SJM :)), ale v tomto případě předpokládejme ano). No takže zbývá jedna polovina domu a ta se pěkně rozdělí mezi všechny dědice, protože žena a děti jsou v první skupině. Takže žena bude mít 1/2 a 1/8, tedy celkem 5/8 a každé dítě 1/8 :)

A nastane boj :))) Znáte to, ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.11.21 18:22

Páč občanský zákoník je fakt někdy kamarád a zrušil předkupní právo, takže jestli kdokoliv bude chtít ostatním zatopit, tak suše svůj podíl prodá „cizímu“ a nazdar :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
3.11.21 18:24
@RacionalniMuz píše:
Páč občanský zákoník je fakt někdy kamarád a zrušil předkupní právo, takže jestli kdokoliv bude chtít ostatním zatopit, tak suše svůj podíl prodá „cizímu“ a nazdar :)))

Jo, to jsem myslel že předkupní právo stále trvá. Tak to je pro mě novinka. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.11.21 20:09
@Pan Dan píše:
Jo, to jsem myslel že předkupní právo stále trvá. Tak to je pro mě novinka. :D

Hele už asi dva roky :) A jak říkám, pro rodiny ideální způsob jak si vzájemně zatopit… proto jsem obecně proti podílovejm vlastnictvím - než dát každému dítěti podíl, tak jedno dostane barák, druhý něco, třetí něco, čtvrtý něco… ale barák na jakýkoliv zlomek NE :))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
3.11.21 20:16
@RacionalniMuz píše:
Hele už asi dva roky :) A jak říkám, pro rodiny ideální způsob jak si vzájemně zatopit… proto jsem obecně proti podílovejm vlastnictvím - než dát každému dítěti podíl, tak jedno dostane barák, druhý něco, třetí něco, čtvrtý něco… ale barák na jakýkoliv zlomek NE :))))

To je rozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat